CNN Prima News administrativa

administrativa

Výpis příspěvků ke štítku „administrativa“

Ministr Výborný pomohl spíše polským farmářům, zní z ANO. Byrokracie je příliš, připustil Bendl

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) pomohl především Polsku a Rumunsku, prohlásil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Martin Hlaváček (ANO). Reagoval tak na rozhodnutí Evropské komise zrušit byrokracii pro zemědělce obhospodařující do deseti hektarů půdy, což je podle zákonodárce v českém kontextu téměř zanedbatelné. Poslanec Petr Bendl (ODS) připustil, že i když se šéf resortu Výborný snaží bojovat proti přebujelé administrativě, je „souboj s úředníkem věčná záležitost“.

EK vykročila vstříc protestujícím zemědělcům. Chce snížit byrokracii a tlak na farmáře

Evropská komise ve čtvrtek představila návrhy na zjednodušení administrativní zátěže pro zemědělce a další opatření, která mají zmírnit tlak, jemuž zemědělci čelí. Chtěla by mimo jiné zjednodušit některé podmínky, které musí farmáři v Evropské unii splňovat pro získání dotací, či snížit počet kontrol v zemědělských podnicích až o 50 procent. V pondělí se návrhy budou zabývat ministři zemědělství 27 členských států EU, kteří se sejdou v Bruselu.

Návrat ocelářů z Liberty do práce se posedmé odkládá. Podle odborů ale jednání nestojí

Návrat zaměstnanců hutní společnosti Liberty Ostrava do práce se opět odkládá o týden, potvrdil redakci CNN Prima NEWS předseda odborové organizace ocelárny Liberty Roman Bečica. Doma jsou zaměstnanci od loňského 22. prosince, přičemž jejich nástup se každý týden posouvá, protože většina provozů v huti stojí. Aktuální odklad je již sedmý. Huť se stále nedohodla s firmou Tameh Czech na dodávkách energií. Zástupci ostravské ocelárny potvrdili, že většina zaměstnanců nadále pokračuje se stoprocentní náhradou mzdy na základě takzvaných jiných překážek na straně zaměstnavatele, a to až do 19. února.

Brusel chrlí administrativní blbosti. Ale my jsme papežštější než papež, shodli se ekonomové

Jedním z největších problémů České republiky je velký objem byrokracie, který má i kvůli Evropské unii tendenci narůstat, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom a bývalý ministr financí Ivan Pilip (tehdy ODS). Dodal, že český systém přitom regulace z Bruselu ještě dále komplikuje. I podle ekonoma a bývalého ministra financí Ivana Pilného (tehdy ANO) jsme v tomto ohledu „papežštější než papež“.

Paradox českých nemocnic. Na papírování radši najmou lékaře než sekretářku, kritizuje Přáda

Jeden z klíčových aspektů udržitelnosti zdravotní péče spočívá podle předsedy Sekce mladých lékařů České lékařské komory Jana Přády v uvolnění rukou lékařů a předání administrativních úkolů vhodnému personálu. Nemocnice se prý zdráhají tuto možnost využít, protože náklady na zaměstnání administrativního personálu jsou srovnatelné s těmi na lékaře. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Biden otočil. Za vraždu novináře chtěl potrestat saúdského prince, teď mu daroval imunitu

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena doporučila soudu, aby v případu vraždy novináře Džamála Chášukdžího přiznal imunitu Muhammadu bin Salmánovi. Toho přitom Biden ještě v srpnu jasně označoval za muže, který je za vraždu žurnalisty zodpovědný. Administrativa překvapivý krok obhajuje tím, že bin Salmán se stal nově premiérem a jeho post si imunitu vynucuje.