CNN Prima News administrativa

administrativa

Výpis příspěvků ke štítku „administrativa“

Biden otočil. Za vraždu novináře chtěl potrestat saúdského prince, teď mu daroval imunitu

18. listopadu 2022 15:44

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena doporučila soudu, aby v případu vraždy novináře Džamála Chášukdžího přiznal imunitu Muhammadu bin Salmánovi. Toho přitom Biden ještě v srpnu jasně označoval za muže, který je za vraždu žurnalisty zodpovědný. Administrativa překvapivý krok obhajuje tím, že bin Salmán se stal nově premiérem a jeho post si imunitu vynucuje.

Žádat o příspěvky je složité, zuřil Babiš. Beru to jako vaši sebekritiku, vmetl mu Fiala

12. května 2022 17:30

Víte, jak dlouho trvá, než se běžnému občanovi podaří vyřídit příspěvek na bydlení? I s touto otázkou se obracel rozzuřený expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš během interpelací ve Sněmovně na svého následovníka ve funkci. Předseda vlády Petr Fiala (ODS) mu ale vmetl, že to bere jako sebekritiku bývalé, tedy Babišovy vlády.

Bidenova charita pro boj s rakovinou vynaložila miliony dolarů na platy, na výzkum nic

16. listopadu 2020 15:24

Joem Bidenem založená charitativní organizace, zaměřující se na boj proti rakovině, měla za dva roky fungování vynaložit většinu získaných prostředků v řádech milionů dolarů na platy. Žádné finance přitom podle webu Fox Business nešly na výzkum či vývoj. Její ředitel Gregory Simon, bývalý Bidenův spolupracovník a ex-funkcionář farmaceutické firmy Pfizer, si jen v roce 2018 přišel v přepočtu na téměř 10 milionů korun.

Střední soukromé školy navštěvuje každé sedmé dítě. Počty přibývají s věkem

25. srpna 2020 13:30

Počet dětí a studentů, kteří navštěvují veřejné školy, se s rostoucím věkem zvyšuje. Na úterní tiskové konferenci to uvedli zástupci Českého statistického úřadu. Zatímco soukromé základní školy navštěvují jen necelá tři procenta žáků, středoškolské vzdělávání mimo veřejný sektor vyhledávalo v loňském školním roce až 15 procent studentů.

Sdílené pracovní místo či „fikce doručení“. Začíná platit novela zákoníku práce

30. července 2020 15:33

Tuto středu nabývá účinnosti novela zákoníku práce, která mimo jiné zjednodušuje administraci nebo doručování písemností mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Některé významné změny jako úprava výpočtu dovolené, zavedení sdíleného pracovního místa nebo nová pravidla pro odškodnění pozůstalých po obětech pracovních úrazů vejdou v platnost až 1. ledna příštího roku.