reklama
CNN Prima News Alexej Navalnyj

Alexej Navalnyj

Výpis příspěvků ke štítku „Alexej Navalnyj“

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

17. září 2021 14:19

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

Expert: Navalného z vězení nedostane ani Merkelová. Pro Putina je na svobodě nebezpečný

20. srpna 2021 23:59

Německé kancléřce Angele Merkelové se opozičního předáka Alexeje Navalného z vězení dostat nepodaří. Pro ruského prezidenta Vladimira Putina se jedná o příliš citlivé téma. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček. Jak dopadne návštěva Merkelové v Rusku, se podle odborníka dalo očekávat.

Dal špion jména britských agentů Rusku? V bytě měl ruskou vlajku a zvířata v ušankách

14. srpna 2021 08:01

Britové aktuálně řeší údajnou špionáž jednoho ze svých zaměstnanců na velvyslanectví v německém Berlíně. Jistý člen tamní ochranky je podezřelý z úniku informací, které předal Rusku. Vyšetřovatelé přímo u něj v bytě našli celou řadu předmětů, které byly spojeny právě s touto zemí. V obývacím pokoji mu například visela ruská vlajka.

Biden: Nechceme novou studenou válku. V případě smrti Navalného ale přijde odplata

16. června 2021 19:35

Americký prezident Joe Biden prohlásil, že pokud Rusko v budoucnu ovlivní volby v USA, pocítí devastující následky. Řekl to na tiskové konferenci po summitu se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podobná reakce by podle Bidena nastala i v okamžiku, kdy by v ruském vězení zemřel opoziční představitel a Putinův kritik Alexej Navalnyj.

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

16. června 2021 19:09

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Putin v rozhovoru odmítl likvidaci Navalného. U nás něco takového nemáme ve zvyku, řekl

14. června 2021 15:45

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl, že by nařídil likvidaci svého hlavního kritika v Rusku Alexeje Navalného, který je nyní vězněn. Šéf Kremlu to uvedl v rozhovoru, který poskytl americké televizní stanici NBC. „U nás něco takového nemáme ve zvyku – někoho zabíjet,“ odpověděl Putin na otázku moderátora, zda vydal rozkaz zabít Navalného.

Zmizelý lékař, který se staral o Navalného, se našel. Tři dny bloudil lesem na Sibiři

10. května 2021 10:33
Aktualizováno

Doktor Alexandr Murachovskij, který léčil opozičního politika Alexeje Navalného po jeho údajné otravě novičokem, byl od pátku nezvěstný. 46letý lékař zmizel v sibiřském lese ve vzdálené Omské oblasti, po třech dnech bloudění však z lesa vyšel. Mnozí se obávali, že Murachovského napadli medvědi, kteří se v oblasti nacházejí. V únoru navíc nečekaně zemřel jiný lékař ošetřující Navalného.

reklama