CNN Prima News Alexej Navalnyj

Alexej Navalnyj

Výpis příspěvků ke štítku „Alexej Navalnyj“

Navalnyj je vinen z podvodu, rozhodl ruský soud. Do vězení ho poslal na devět let

22. března 2022 08:45

Ruský soud v novém procesu poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na devět let do vězení, dopoledne ho uznal vinným z podvodu a pohrdání soudem. Oznámila to agentura TASS. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s těmito obviněními 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve věznici, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Vinu odmítá.

Navalnému hrozí 13 let vězení za pohrdání soudem. To je víc než za vraždu, prohlásil

15. března 2022 11:33
Aktualizováno

Rozsudek v dalším procesu s uvězněným ruským opozičním politikem Alexejem Navalným, kterému na návrh prokuratury hrozí za údajný podvod a pohrdání soudem další trest 13 let vězení, bude zveřejněn až za týden. Obhajoba vyzvala soud, aby obžalovaného zprostil obvinění. Sám Navalnyj prohlásil, že je nevinen, a podotkl, že za vraždu se obvykle dávají mírnější tresty, než jaký pro něj nyní žádá prokuratura. Informovala o tom v úterý agentura TASS.

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

17. září 2021 14:19

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

Expert: Navalného z vězení nedostane ani Merkelová. Pro Putina je na svobodě nebezpečný

20. srpna 2021 23:59

Německé kancléřce Angele Merkelové se opozičního předáka Alexeje Navalného z vězení dostat nepodaří. Pro ruského prezidenta Vladimira Putina se jedná o příliš citlivé téma. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček. Jak dopadne návštěva Merkelové v Rusku, se podle odborníka dalo očekávat.

Dal špion jména britských agentů Rusku? V bytě měl ruskou vlajku a zvířata v ušankách

14. srpna 2021 08:01

Britové aktuálně řeší údajnou špionáž jednoho ze svých zaměstnanců na velvyslanectví v německém Berlíně. Jistý člen tamní ochranky je podezřelý z úniku informací, které předal Rusku. Vyšetřovatelé přímo u něj v bytě našli celou řadu předmětů, které byly spojeny právě s touto zemí. V obývacím pokoji mu například visela ruská vlajka.

Biden: Nechceme novou studenou válku. V případě smrti Navalného ale přijde odplata

16. června 2021 19:35

Americký prezident Joe Biden prohlásil, že pokud Rusko v budoucnu ovlivní volby v USA, pocítí devastující následky. Řekl to na tiskové konferenci po summitu se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podobná reakce by podle Bidena nastala i v okamžiku, kdy by v ruském vězení zemřel opoziční představitel a Putinův kritik Alexej Navalnyj.

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

16. června 2021 19:09

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Putin v rozhovoru odmítl likvidaci Navalného. U nás něco takového nemáme ve zvyku, řekl

14. června 2021 15:45

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl, že by nařídil likvidaci svého hlavního kritika v Rusku Alexeje Navalného, který je nyní vězněn. Šéf Kremlu to uvedl v rozhovoru, který poskytl americké televizní stanici NBC. „U nás něco takového nemáme ve zvyku – někoho zabíjet,“ odpověděl Putin na otázku moderátora, zda vydal rozkaz zabít Navalného.