reklama

Alfons a Mazánek vůbec neuměj chatařit!

Před pisálkovskýma prázdninama jsem k jedné z ranních káv psala sloupek, že se těším na chatu. Nebo spíše, že jsem se těšila na chatu. Abychom byli úplně přesní, těšila jsem se na chatu, dokud mi nedošlo, že pokud jedu já, jedou i smraďoši a moje veselení se někam odešlo.

reklama

Před pisálkovskýma prázdninama jsem k jedné z ranních káv psala sloupek, že se těším na chatu. Nebo spíše, že jsem se těšila na chatu. Abychom byli úplně přesní, těšila jsem se na chatu, dokud mi nedošlo, že pokud jedu já, jedou i smraďoši a moje veselení se někam odešlo.

A teď po prázdninách je samozřejmě potřeba věc dokončit a sdělit, že Mazánek a Alfons byli na chatě. A já jsem tam bohužel byla taky.
 

Jak chataří Alfons

Alfons pojal blbě už cestu. Kýval se na zadním sedadle podle zatáček auta a já nemám kývající se věci ráda. Ani na okraji postele v pět ráno a ani na zadním sedadle v autě, i když je neruda přikurtovanej. Druhou polovinu cesty se snažil uškrtit na pásu, ale nakonec jsem ho dovezla. 

Další půl den jsme s chlapcem hledali záchod. Přenášela jsem ho i s podložkou po chatě z předsíně do kuchyně a hledali jsme místo, kde se bude Alfonsovi líbit. Našli jsme ho až v půl dvanácté v noci.

Že z venkovního čůrání zase nic nebude jsem pochopila ve chvíli, kdy jsem přenesla Alfonse z auta na zem a nadšeně mu představila zahradu. Alfons má ovšem nějakej problém s trávou. Nevím přesně, co mu tráva provedla, ale muselo to být něco strašnýho, a tak se rozhodl, že bude trávit čas na chatě vykukováním ze dveří.

Cestou po zahradě pro dřevo, kdy byl chlapec odnesen do poloviny zahrady a neměl moc jiných možností než někam prostě dojít, začala drahá matička hlásit, jak neskutečně ožil a hrozně se mu tu líbí. Já jsem tedy viděla jen psa, co za mnou hystericky běží a divně zvedá nohy, protože ta zřejmě masožravá tráva ho chce jasně zabít, ale hádat se nebudu.

Alfonsovo chataření se tedy neslo v duchu ležení na gauči, ležení v posteli, pozorování vraždící trávy z verandy a to je asi celý. Myslím, že se mu tam vážně líbilo a příští rok bude chtít jet znovu.

Jak chataří Mazánek

Mazánek cestovat umí, radostně nastupuje do všech cizích aut, které při naší procházce ulicí parkují a otevřou dveře, protože to znamená, že se někam jede a to znamená akci a akce má Mazánek ráda. Tentokrát ovšem jeli vzadu dva a jakmile se dozvěděla, že nemůže ležet v Alfonsovym pelechu, urazila se a celou cestu mlčela.

Mlčící Mazánek v autě mě silně znervózňuje, jsem zvyklá, že celou cestu mluví, tohle je velmi nestandardní situace, a tak jsem nutila zbývající osazenstvo auta sledovat, jestli ještě dýchá.

Po příjezdu a vypuštění na zahradu neomylně zamířila k místu, kudy před rokem procházela na cizí zahrady a chodila řvát cizím psům do ucha, a tak se po pěti minutách ocitla na stopovačce a zbytek dne strávila poctivým obmotáváním se kolem stolů, židlí trámů a snahou páchat sebevraždu.

Druhý den jsem samozřejmě vyměkla a Mazánek rozjela svůj nejlepší herecký výstup v životě a držela se u terasy, což mě zmátlo ještě víc, než kdyby prolezla deseti dírama najednou. Rozehrávala podivné scénky, metr a půl od chaty předváděla, že je tam zřejmě ostnatý drát a dál nemůže, což mě naprosto vykolejilo.

Ona je tak trochu čůza a když někam chce, vidí ježka, jinou fenu, chce něco sežrat nebo se prostě někam podívat a dostane se jí informace, že tam prostě nejde, rozjede koncert „tady si jen čuchnu a hned zase půjdu, chci čůrat, ne asi, to mě jako musíš pustit“, na což jí nemůžu říci ani popel a záhadným a nenápadným způsobem se vždycky dostane kam zamýšlela.

Se scénkou s drátem si vystačila celou chatu, takže je to jasně na veterináře.

Jak chataří drahá matička

Drahá matička začala chatařit myslím nejúspěšněji. Ráno si postavila vodu na kávu a odešla vyvenčit Mazánka po zahradě na stopovačce. Retro styl jí ovšem asi nic neříká, tlačítka jsou tam zřejmě pro okrasu, a tak zapnula varnou desku, položila na ní konvici a odešla. Protože až se bude voda vařit, tyhle konvice dělají húúúú. Prosím vás, rychlovarný konvice na sklokemarický desce húúúú nedělají, ale roztejkaj se a smrděj.

Vařit si po zbytek chaty kávu v opravdu retro konvici, chce trpělivost, to už teď vím.

Jak jsem chatařila já

Já jsem trávila svojí dovolenou přenášením Alfonse po chatě a hledáním záchodu, hlídáním, aby se nikdo neoběsil ani neuškrtil, sledováním Mazánka, drhnutím rozškvařené rychlovarné konvice ze sklokeramické desky, utíkáním před vosami, křičením na pavouka a polemizováním o tom, že kdyby pavouk a vosa chápali pokyn „na místo“, což znamená hodně daleko od chaty, bylo by ze světa hned hezčí místo.
 

Chtěla jsem tím jen říci, že jsem odpočatá a v plné kondici na zbytek roku.
A doufám, že jste měli taky takovou krásnou dovolenou!


Dočasky De De

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění
Koronavirus

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění

„Není důvod k panice,“ zdůraznil znovu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci před týdnem. Těmito slovy už občany od začátku pandemie uklidňoval nejméně šestkrát. Vojtěch říká, že vzhledem k proočkovanosti a nízké zátěži nemocnic si aktuálně může toto tvrzení dovolit. Opozice mu ale vytýká, že nemá plán a jen uklidňuje lidi podobně jako posádka letadla před turbulencemi. V minulosti se po Vojtěchově ujištění, že není důvod k panice, situace pokaždé zhoršila.

Proč už se další lidé nechtějí očkovat? Vždyť jde o život, reagují na průzkum odborníci

Nechápu, že se nechce nechat více lidí očkovat, reagoval imunolog Václav Hořejší na výsledky exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Z toho vyplývá, že 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu a pouze tři procenta to ještě mají v plánu. 20 procent vakcínu odmítá a osm procent ještě váhá. Podobně nad nezájmem Čechů o očkování kroutí hlavou i další odborníci.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Princ Philip s oblibou stříkal hořčici na zeď. Miloval, když se věci pokazily, říká William

Když letos v dubnu zemřel ve věku 99 let britský princ Philip, oplakával ho celý svět. Pro jeho manželku královnu Alžbětu II. byl velkou oporou, pro vnoučata milující dědeček, který s nimi rád dováděl. Podle princů Charlese a Williama byl Philip, vévoda z Edinburghu, navíc opravdovým králem grilování. Shodli se na tom ve vzpomínkovému programu stanice BBC.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Adámek je po operaci mandlí v bdělém kómatu. Vše špatně, obvinila matka u soudu lékařku

Aktualizováno

Mnoha chyb se podle matky chlapce, jenž zůstal po operaci mandlí v Pardubické nemocnici před čtyřmi lety kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu, dopustili zdravotníci nemocnice při zákroku i po něm. Matka v úterý vypovídala před pardubickým soudem, několikrát se neubránila slzám. Generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald už dřív řekl, že podle interního šetření případu nenastalo pochybení v léčebném postupu.

reklama