CNN Prima News Amundi

Amundi

Výpis příspěvků ke štítku „Amundi“

Největším přítelem na investičních trzích je čas. Jak se správně jako investor chovat?

30. května 2023 13:31

Začínající investor musí na trzích i ve svém okolí bojovat s celou řadou mýtů. Některé z nich se po generace dědí a finanční poradci s nimi musejí stále dokola bojovat. Jak na trzích zůstat v klidu? A které základní faktory ovlivní, zda si člověk při investování povede dobře? Radí finanční specialisté společnosti Amundi.

Inflace ukrajuje z vašich peněz. Kam je před ní schovat?

16. května 2023 11:58

Spotřebitelská inflace je nepřítelem peněz, kvůli kterému ztrácí na hodnotě. V loňském roce jsme se kvůli zvyšujícím se cenám energií a válce na Ukrajině potýkali s druhou nejvyšší inflací od vzniku samostatné České republiky, když tento ukazatel vystoupal na neuvěřitelných 15,1 %. V letošním roce se sice očekává zpomalení inflace, odhady se ale stále pohybují kolem 10 %. K jednociferné inflaci bychom se podle České národní banky měli vrátit až v roce 2024. Co tedy dělat, pokud jste v práci obdrželi odměny a rádi byste jejich hodnotu uchovali nebo ji ideálně postupně navýšili? Řešením mohou být promyšlené a dlouhodobé investice.

BYZNYS: Vodík, jako vyhledávaná alternativní investice! Je ale potřeba orientovat se na ten zelený

3. května 2023 15:00

Že je svět investic neuvěřitelný rozsáhlý, to dokazuje další díl pořadu Byznys. Ten se zabývá alternativními investicemi , kde jsme mimo jiné vyzpovídali Marka Nislera. Ten je obchodní manažer pro privátní a institucionální klientelu společnosti Amundi a rozhovoru nám popsal mimo jiné výhody investování do společností, které se zabývají vodíkem.

Epizoda Byznysu představí dluhopisy. Expert z Amundi poradí, jak na trzích zůstat v klidu

11. dubna 2023 15:00

Pořad Byznys seznamuje diváky s různými druhy investičních příležitostí – tentokrát přišla řada na dluhopisy, které mohou v současnosti přinášet zajímavé zisky. Zdeněk Pavlík, senior produktový specialista společnosti Amundi, v další epizodě mluvil nejen o těchto cenných papírech, ale také o celkovém přístupu k investování.