CNN Prima News Amundi

Amundi

Výpis příspěvků ke štítku „Amundi“

Diverzifikace jako podmínka úspěšného investora. Nevsaďte vše na jednu kartu, radí Amundi

Investiční začátečníci nad ní mávnou rukou, pro matadory na trzích pak představuje páteř jejich finančního úspěchu. Řeč je o diverzifikaci – tedy rozkládání investičního riziko tím, že člověk nakupuje různé druhy aktiv. Tento proces může probíhat hned na několika úrovních. Největší evropský správce aktiv Amundi radí, jak disciplinovaně investovat.

Chcete byt v Praze a nemáte na něj? Češi, kteří chtějí vydělat na zvyšujících se nájmech, investují přes realitní fondy

Kdo chce teď investovat takzvaně do cihly, má často smůlu. Pokud se chcete svézt na vlně růstu cen třeba v Praze, musíte mít alespoň tři miliony na nákup garsonky. To je pro většinu lidí bez volné hotovosti kvůli aktuálně drahému úvěrování nevýhodné. Řešením tak mohou být nemovitostní fondy, díky kterým nemusíte kupovat nemovitost celou. Nelimituje vás tak celková velikost nemovitosti. Můžete svoje peníze vložit třeba do kanceláří nebo do nákupního centra. Takové možnosti mají normálně jen miliardáři. Některé otevřené fondy umožňují vstup i malým investorům, ty zavřené pak zpravidla mají vstupní investiční hranici nastavenou na jeden milion korun.

Ženy ovládnou green u Zruče nad Sázavou. Startuje Amundi Czech Ladies Challenge

Česká republika se tento týden stane cílem 130 hráček golfu z téměř třiceti zemí. Všechny se společně utkají v pátém ročníku turnaje Amundi Czech Ladies Challenge, který je součástí prestižní evropské golfové série Ladies Access Series. Startuje v pátek 16. června a dokazuje, že nastal čas brát ženy na greenu vážně. Ty se podle pořadatele ve hře neustále zlepšují. A to natolik že by mohly poměřit síly s muži.

Inflace ukrajuje z vašich peněz. Kam je před ní schovat?

Spotřebitelská inflace je nepřítelem peněz, kvůli kterému ztrácí na hodnotě. V loňském roce jsme se kvůli zvyšujícím se cenám energií a válce na Ukrajině potýkali s druhou nejvyšší inflací od vzniku samostatné České republiky, když tento ukazatel vystoupal na neuvěřitelných 15,1 %. V letošním roce se sice očekává zpomalení inflace, odhady se ale stále pohybují kolem 10 %. K jednociferné inflaci bychom se podle České národní banky měli vrátit až v roce 2024. Co tedy dělat, pokud jste v práci obdrželi odměny a rádi byste jejich hodnotu uchovali nebo ji ideálně postupně navýšili? Řešením mohou být promyšlené a dlouhodobé investice.

BYZNYS: Vodík, jako vyhledávaná alternativní investice! Je ale potřeba orientovat se na ten zelený

Že je svět investic neuvěřitelný rozsáhlý, to dokazuje další díl pořadu Byznys. Ten se zabývá alternativními investicemi , kde jsme mimo jiné vyzpovídali Marka Nislera. Ten je obchodní manažer pro privátní a institucionální klientelu společnosti Amundi a rozhovoru nám popsal mimo jiné výhody investování do společností, které se zabývají vodíkem.