reklama

Ať se Babiš sbalí a jde, místo pokory estébácky napadá soudce. Opozice vrací úder

Ostrá slova premiéra Andreje Babiše (ANO) na konto šéfa Ústavního soudu Pavla Rychetského pobouřila některé opoziční politiky. Například senátor TOP 09 Tomáš Czernin na Twitter napsal, že premiér by si měl sbalit věci a opustit úřad. Před Ústavním soudem by předseda vlády podle opozice měl mít pokoru.

reklama

„Premiér namísto pokory před rozhodnutím Ústavního soudu estébáckým způsobem napadá jeho předsedu a bezostyšně podkopává základní demokratické principy našeho státu. Andreji Babiši, sbalte si své věci a opusťte úřad! Nejste ho hoden,“ rozčílil se na sociální síti senátor Czernin.

K tématu

Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) Babiš reagoval hystericky. „Premiér si stěžuje, jak jsou všichni proti němu, stále stejné fňukání. Avšak slovní útok na Pavla Rychetského a Ústavní soud je už za hranou. Přestaňte si stěžovat a zasedněte s ostatními ke stolu, ať můžeme situaci vyřešit,“ rozohnil se Zdechovský.

Babiše zkritizoval i senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer (MHS). „Propásl nechat si svůj osobní výpad pro sebe a říci, že jako demokrat rozhodnutí Ústavního soudu respektuje. Zapomněl, že Ústavní soud není Rychetský, ale ústavní instituce,“ napsal Hilšer.

„Babiš si jako trestně stíhaný předseda vlády svolal tiskovku, aby si tam mohl jako předseda hnutí ANO zakňučet, že už mu nebude dávat současný kvazivětšinový volební systém poslanecké mandáty navíc, které ho nyní udržují u moci,“ glosoval pirátský poslanec František Navrkal.

Babiše rozčílilo rozhodnutí Ústavního soudu zrušit některé části volebního zákona. Podle současných politických preferencí na změně bude tratit právě hnutí ANO. Více si o tom můžete přečíst zde.

Premiér prohlásil, že rozhodnutí soudu je politicky motivované. Rychetský podle něj není nestranný a snaží se Babiše odstranit z politiky.

K tématu

Další hlavní zprávy

Evropská unie

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení

České vztahy s Ruskem jsou na bodě mrazu, nebylo by ale správné úplně přestat komunikovat. Před začátkem čtvrtečního summitu Evropské unie to prohlásil český premiér Andrej Babiš, podle něhož tuzemsko zváží podporu návrhu na uspořádání vrcholného jednání unijních lídrů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Na programu summitu bude také diskuse o podpoře práv komunity LGBT. Důvodem je široce kritizovaný maďarský zákon, který zakazuje na školách osvětu o sexuálních menšinách. K výzvě Maďarsku se český premiér nevyjádřil a prohlásil, že si chce nechat novou normu vysvětlit od maďarského předsedy vlády Viktora Orbána. Sám to prý nedokáže posoudit.

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po pěti letech zpět ztracené zlato
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Právník: Soud rozhodl, že ministr zdravotnictví se nemůže stát římským diktátorem
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
Další články
reklama
reklama