reklama

Ať se Babiš sbalí a jde, místo pokory estébácky napadá soudce. Opozice vrací úder

Ostrá slova premiéra Andreje Babiše (ANO) na konto šéfa Ústavního soudu Pavla Rychetského pobouřila některé opoziční politiky. Například senátor TOP 09 Tomáš Czernin na Twitter napsal, že premiér by si měl sbalit věci a opustit úřad. Před Ústavním soudem by předseda vlády podle opozice měl mít pokoru.

reklama

„Premiér namísto pokory před rozhodnutím Ústavního soudu estébáckým způsobem napadá jeho předsedu a bezostyšně podkopává základní demokratické principy našeho státu. Andreji Babiši, sbalte si své věci a opusťte úřad! Nejste ho hoden,“ rozčílil se na sociální síti senátor Czernin.

K tématu

Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) Babiš reagoval hystericky. „Premiér si stěžuje, jak jsou všichni proti němu, stále stejné fňukání. Avšak slovní útok na Pavla Rychetského a Ústavní soud je už za hranou. Přestaňte si stěžovat a zasedněte s ostatními ke stolu, ať můžeme situaci vyřešit,“ rozohnil se Zdechovský.

Babiše zkritizoval i senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer (MHS). „Propásl nechat si svůj osobní výpad pro sebe a říci, že jako demokrat rozhodnutí Ústavního soudu respektuje. Zapomněl, že Ústavní soud není Rychetský, ale ústavní instituce,“ napsal Hilšer.

„Babiš si jako trestně stíhaný předseda vlády svolal tiskovku, aby si tam mohl jako předseda hnutí ANO zakňučet, že už mu nebude dávat současný kvazivětšinový volební systém poslanecké mandáty navíc, které ho nyní udržují u moci,“ glosoval pirátský poslanec František Navrkal.

Babiše rozčílilo rozhodnutí Ústavního soudu zrušit některé části volebního zákona. Podle současných politických preferencí na změně bude tratit právě hnutí ANO. Více si o tom můžete přečíst zde.

Premiér prohlásil, že rozhodnutí soudu je politicky motivované. Rychetský podle něj není nestranný a snaží se Babiše odstranit z politiky.

K tématu

Další hlavní zprávy

Interview

Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů

Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů

Návrat monarchie do zemí jako Rakousko, Česko a další, které v minulosti spadaly pod Rakousko-Uhersko, by přinesl kontinuitu a stabilitu. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl potomek císařů z rodu Habsburků a nynější hlava rodu Karel Habsbursko-Lotrinský s tím, že právě kontinuitu lidé chtějí. Zároveň je však podle svých slov realistou a znovunastolení monarchie nyní nepovažuje za aktuální téma.

Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Nejlepší výsledek od roku 2007. Češkám se na lyžařském šampionátu povedla štafeta
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Lidé v karanténě dostanou navíc až 370 korun denně. „Izolačka“ prošla Senátem
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Blatný zvažuje nařídit pracovní povinnost některým studentům, rozhodne v pátek
Další články
reklama
reklama