reklama
CNN Prima News Tomáš Czernin

Tomáš Czernin

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Czernin“

Výroky Schwarzenberga jsou nehorázné, vlivný člen TOP 09 hrozí odchodem ze strany

27. května 2021 16:59

Vyjádření čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga a místopředsedy Tomáše Czernina ke kauze Dominika Feriho pobouřila veřejnost i některé jejich spolustraníky. Podnikatel a zřizovatel soukromých škol Ondřej Kania je označil za nehorázné – pokud se zmínění politici neomluví za zlehčování závažných obvinění, vystoupí ze strany, oznámil na Facebooku.

Vlastizrada a neschopnost. Část opozice našla důvody pro odvolání Zemana, plánuje žalobu

23. dubna 2021 07:49

V poslaneckých a senátorských kruzích se hovoří o možnosti, že by prezident Miloš Zeman mohl být ze své funkce sesazen. Podle některých opozičních politiků se totiž chová vlastizrádně a jeho působení na nejvyšším ústavním postu zaslouží ukončení. V nedávném rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl senátor Tomáš Czernin (TOP 09).

Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla

11. dubna 2021 22:00

Vakcína Sputnik V je pro Rusko kolonizačním prostředkem. Ve druhé části rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. Poukazuje na to, že ruský prezident Vladimir Putin nemá dostatek látky ani pro své vlastní obyvatelstvo. Očkování Sputnikem by pak podle Czernina bylo v podstatě jisté, pokud by v Česku kvůli nestabilitě současné vlády nastoupil úřednický kabinet jmenovaný českým prezidentem Milošem Zemanem.

Novoroční oběd ve dvou. S prezidentem se setkáme bez rodin, uvedl Babiš po kritice

28. prosince 2020 19:55
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) se s prezidentem Milošem Zemanem setkají začátkem nového roku bez svých rodin, řekl v pondělí Andrej Babiš televizi Nova a oznámil to i na Twitteru. Uvedl, že se na tom domluvil s prezidentem. Čelili kritice kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru, která nyní na veřejnosti povolují setkání pouze dvou lidí.

Sledujte ŽIVĚ nedělní Partii: Má vládní systém PES smysl? Zeptáme se odborníků

12. prosince 2020 08:46

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS budou diskutovat vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) s místopředsedou TOP 09 Tomášem Czerninem. Poté přineseme rozhovor s bývalým prezidentem Václavem Klausem. V další části pořadu budou debatovat místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Julius Špičák (ANO) a šéf senátního zdravotnického výboru Roman Kraus (ODS). Partie začíná v neděli v 11:00.

Senátoři za TOP 09 se přidali k ODS. Zřejmě podpoří Vystrčila

14. října 2020 09:18

Senátoři TOP 09, kteří v úterý opustili klub Starostů a nezávislých (STAN), se dohodli se zákonodárci ODS v horní komoře na společném klubu. Frakce tak bude největší v Senátu. Senátor a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin bude jejím prvním místopředsedou. Předsedou Senátu zůstane s největší pravděpodobností Miloš Vystrčil (ODS). Podpoří ho do této funkce i hnutí STAN, jak oznámil na svém facebookovém profilu jeho předseda Vít Rakušan.

Senátoři TOP 09 odchází z klubu starostů, vedou námluvy s ODS. Hraje se i o Vystrčila

13. října 2020 23:23

Čtveřice senátorů TOP 09 odejde ze senátorského klubu Starostů a nezávislých (STAN). Informaci potvrdil mluvčí strany Vladan Vaněk. Podle 1. místopředsedy strany Tomáše Czernina je ve hře založení samostatné frakce, k čemuž je ale potřeba pět členů horní komory, nebo se lidé z TOP 09 přidají k jinému klubu, v této souvislosti se spekuluje o ODS. Ta by tak měla nejsilnější klub v Senátu.

reklama