CNN Prima News Tomáš Czernin

Tomáš Czernin

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Czernin“

Černochová o Vánocích navštívila vojáky, Nacher rozléval polévku. Jak tráví svátky politici?

Popřát lidem příjemně strávené Vánoce si na sociálních sítích již tradičně nemohli nechat ujít ani politici. Hezké svátky popřáli zástupci vládních stran i opozice. Někteří také připojili fotografie, co na Štědrý den dělají. Politici ODS Jana Černochová a Jan Skopeček vyrazili navštívit pracovníky v armádě a zdravotníky, kteří nemohou den strávit s rodinou. Poslanec ANO Patrik Nacher se zase vydal rozlévat rybí polévku na Staroměstské náměstí.

Mohl změnit zemi, míní Czernin o Schwarzenbergovi. Kinský ocenil prvorepublikovou češtinu

Kdyby se Karel Schwarzenberg stal prezidentem, celé Česko by bylo jiné. Myslí si to místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS se vrátil do dětství, kdy bývalému ministru zahraničí říkával strýčku a vedl s ním dlouhé rozhovory. Na pouto se Schwarzenbergem zavzpomínal také František Kinský. Prozradil, že se mu na jeho příbuzném líbila prvorepublikové čeština, která podle něj byla brilantní.

Kalousek a eurovolby? Pospíšil by návrat uvítal, Zdechovský se bojí více škod než užitku

Někteří představitelé TOP 09 možný návrat „otce zakladatele“ Miroslava Kalouska do politiky vřele vítají. Jiní jsou však zdrženlivější a zdůrazňují, že je třeba počkat na rozhodnutí stranického výboru. Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) pro CNN Prima NEWS řekl, že účast exministra financí na kandidátce do europarlamentu by mohla koalici přinést další voliče. „Na pozici komentátora by ho byla škoda,“ nechal se slyšet. Podle zákonodárce Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) by ale takový scénář přinesl „víc škody než užitku“.

Alfa samci v politice jsou minulostí, prohlásil Pospíšil. Kalouska ctí jako otce zakladatele

Politik nemusí své voliče přesvědčovat dominancí či tím, že umí bouchnout do stolu. Alfa samci v politice jsou minulostí. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který tak hájil spíše nenápadné působení spolustraníka a zákonodárce Tomáše Czernina. Kritiku od bývalého předsedy strany Miroslava Kalouska ale prý vždy bere, jelikož se jedná o otce zakladatele TOP 09. Europoslanec zároveň dodal, že ho jako rebela nevnímá.

Pekarová obhájila post šéfky TOP 09. Válek se stal novým 1. místopředsedou strany

Zástupci TOP 09 si na svém celostátním sněmu v pražském hotelu Clarion zvolili šéfku strany. Post obhájila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která neměla protikandidáta. Následovala volba 1. místopředsedy, senátor Tomáš Czernin se o tuto funkci již neucházel. Nahradil jej ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Ani on ve volbě neměl vyzyvatele.

Novotný se ostře obul do Pekarové. Zvolte si Czernina, než skončíte na hnoji, vzkázal TOP 09

Koukejte si zvolit jako předsedu Tomáše Czernina, než tu stranu vyvezete na hnůj. A nechte na pokoji Jiřího Pospíšila. Členům TOP 09 to na sociálních sítích vzkázal starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). Opět tak naznačil své výhrady vůči šéfce strany Markétě Pekarové Adamové. Ta bude post předsedkyně obhajovat již podruhé na listopadovém sněmu TOP 09.

KOMENTÁŘ: Pekarová propíchla Kalouskovi balónek aneb Komplikované vztahy s „ex“

Vztahy s „ex“ bývají často hodně složité a je přitom jedno, zda se jedná o exmanžela, extchyni nebo exkolegu. V ženských časopisech o tom už byly popsány stovky stran. I v politice by si tohle téma rozhodně zasloužilo svou pozornost. Možná by mohla vzniknout nějaká odborná studie o tom, proč mají politické strany tak katastrofální vztahy se svými expředsedy. Naposledy se to velmi pěkně ukázalo na vztahu Pekarová–Kalousek, kdy předsedkyně TOP 09 zhatila svému bývalému předsedovi jeho evropské ambice.

Rozvrat Sněmovny? Okamura a Schillerová se ostře opřeli do Pekarové: Selhala, měla by skončit

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) při pětidenním jednání plném obstrukcí v uplynulém týdnu selhala a měla by odstoupit. V pořadu Partie Terezie Tománkové to prohlásili šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Oba lídryni TOP 09 tvrdě zkritizovali například výroky, že je „arogantní“ nebo „totálně neschopná“. Pekarovou Adamovou ve vysílání hájil 1. místopředseda její strany Tomáš Czernin. Podle jeho mínění řídí dolní komoru Parlamentu velmi diplomaticky. Pekarová Adamová později pro CNN Prima NEWS řekla, že Okamura se Schillerovou Sněmovnou pohrdají.

Šíření strachu, kyselý pocit, tepali koaliční politici Zemana. Byl civilní, tvrdí Schillerová

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) a senátor Tomáš Czernin (TOP 09) v pořadu Partie Terezie Tománkové tepali odcházející hlavu státu za šíření strachu či rozdělování společnosti, naproti tomu šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová tvrdila, že Zemanovo prezidentství bylo civilní. Lídr SPD Tomio Okamura ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že se se Zemanem v něčem shodl, u jiných věcí však měli velké rozpory.