CNN Prima News Tomáš Czernin

Tomáš Czernin

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Czernin“

Vyhrocená debata: Měřím všem stejně, říká Hamplová. Vždyť Rusové kradou děti, zuří Šípová

27. listopadu 2022 15:19

Velkou hádkou skončila debata senátorek Jany Zwyrtek Hamplové (nez.) a Adély Šípové (Piráti) v pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Hamplová totiž nechtěla jednoznačně odpovědět, zda je Rusko teroristickým státem. Pirátská senátorka své kolegyni z horní komory vmetla, že Rusko unáší z Ukrajiny děti a jako teroristický stát se jednoznačně chová. „Vy to nazvete nějakou válkou, kde umře pár lidí. Vy to s těmi dětmi popíráte,“ rozzuřila se Šípová.

Fiala věří, že EU je plná andělských bytostí. Je akademik, nemá zkušenosti, rýpl si Čunek

27. listopadu 2022 13:46

S kritikou hned několika posledních vlád a také premiéra Petra Fialy (ODS) přišel kvůli energetické krizi lidovecký senátor Jiří Čunek. Ten v pořadu Partie na CNN Prima NEWS řekl, že Fiala je akademik a má málo reálných zkušeností s tím, jak věci fungují. Další hosté se nemohli shodnout, zda je dobrý nápad, čekat na společné unijní řešení. Negativně se k tomu stavěla nezávislá senátorka Jana Zwyrtek Hamplová. K unijnímu řešení se naopak kloní Pirátka Adéla Šípová.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Pekarovou Adamovou a Schillerovou: Daří se vládě krotit krizi?

25. listopadu 2022 17:09

Drahé energie, drahé potraviny a zřejmě i drahé Vánoce. Dělá vláda maximum? V nedělní Partii Terezie Tománkové o tom diskutovaly předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předsedkyně poslanců hnutí ANO Alena Schillerová. Ve druhé části pak diváky čeká velká politická diskuze senátorek a senátorů napříč politickým spektrem. Hosty budou Adéla Šípová (nestr. za Piráty), Jana Zwyrtek Hamplová (BEZPP), Tomáš Czernin (TOP 09) a Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Exministryně Hubáčková je po operaci. Sdílela „nervózní“ fotku, kolegové ji podpořili

23. listopadu 2022 16:38

Bývalá ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) podstoupila plánovanou operaci. Informovala o tom na sociálních sítích, kde také sdílela fotografii. V komentářích jí brzké uzdravení popřála řada politických kolegů, včetně europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), ministra kultury Martina Baxy (ODS) nebo místopředsedy Senátu Tomáše Czernina (TOP 09).

Zmetek, parazit a odpudivá kreatura. Pětikoalice cupuje Babiše za vyjádření o Pekarové

22. srpna 2022 21:19

Symbol zla a nenávisti. Tak opět označil předseda hnutí ANO Andrej Babiš šéfku Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09). Tentokrát tak učinil prostřednictvím svého Facebooku. Ostré reakce od členů vládní pětikoalice na sebe nenechaly dlouho čekat. Politici expremiéra nazvali mimo jiné výrazy jako zmetek, parazit či odpudivá kreatura.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Co chystá Putin na Den vítězství? Odpoví politici i experti na Rusko

7. května 2022 00:30

Jak Česko zvládá krize? Komu vláda pomáhá a na koho zapomíná? V Partii Terezie Tománkové budou diskutovat předseda poslanců ODS Marek Benda a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé části dojde na velkou politickou diskusi. Vystoupí místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová z hnutí STAN, stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka z hnutí ANO, senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin a předseda ČSSD Michal Šmarda.

Nacher o korespondenční volbě: Za plentou nesmí být dva. Všude to funguje, oponuje Czernin

22. března 2022 00:14

Senátor Tomáš Czernin (TOP 09) a poslanec Patrik Nacher (za ANO) se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS střetli kvůli možnosti korespondenční volby. Podle Nachera by se tím narušil princip svobody. S tím ale Czernin nesouhlasil. „Je to dlouhodobý dluh vůči našim občanům, kteří jsou v zahraničí. Moc toho od ČR nechtějí, chtějí mít jen snadnější právo volit,“ zdůraznil.

Lavrov je neuvěřitelně arogantní. Brutalita útoku se ještě zvýší, očekává Zaorálek

10. března 2022 23:56

Čtvrteční schůzku šéfů diplomacií Ukrajiny a Ruska Dmytra Kuleby a Sergeje Lavrova hodnotí někdejší šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) jako bezvýslednou. Rusko podle něj neustále klade Ukrajině ultimáta a Lavrov působí neuvěřitelně arogantně. „Působil dojmem, že ani nemá žádnou ambici dosáhnout příměří. Na diplomacii je teď obrovský tlak. Hrozí, že situace na Ukrajině bude ještě strašnější,“ varoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS český politik.

Poslanci se vysmáli Babišovi: Jako šašek pobíhá po výborech, přitom jedná Sněmovna

2. února 2022 12:51

Ve druhý den stále probíhající mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k vládní novele pandemického zákona přišel do dolní komory Parlamentu expremiér a předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. Jelikož poslední týdny čelí výtkám, že není členem žádného sněmovního výboru, rozhodl se zúčastnit se jednání o evropských záležitostech. Výbor se ale ve středu kvůli probíhající schůzi nekonal. Koaliční zákonodárci ho upozornili, že kdyby do Sněmovny chodil častěji, věděl by to. Babiš později zareagoval, že se poslanci výboru mohli na chvíli uvolnit.

Výroky Schwarzenberga jsou nehorázné, vlivný člen TOP 09 hrozí odchodem ze strany

27. května 2021 16:59

Vyjádření čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga a místopředsedy Tomáše Czernina ke kauze Dominika Feriho pobouřila veřejnost i některé jejich spolustraníky. Podnikatel a zřizovatel soukromých škol Ondřej Kania je označil za nehorázné – pokud se zmínění politici neomluví za zlehčování závažných obvinění, vystoupí ze strany, oznámil na Facebooku.