reklama
CNN Prima News Tomáš Czernin

Tomáš Czernin

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Czernin“

Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla

Vakcína Sputnik V je pro Rusko kolonizačním prostředkem. Ve druhé části rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká senátor a 1. místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. Poukazuje na to, že ruský prezident Vladimir Putin nemá dostatek látky ani pro své vlastní obyvatelstvo. Očkování Sputnikem by pak podle Czernina bylo v podstatě jisté, pokud by v Česku kvůli nestabilitě současné vlády nastoupil úřednický kabinet jmenovaný českým prezidentem Milošem Zemanem.

Sledujte ŽIVĚ nedělní Partii: Má vládní systém PES smysl? Zeptáme se odborníků

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS budou diskutovat vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) s místopředsedou TOP 09 Tomášem Czerninem. Poté přineseme rozhovor s bývalým prezidentem Václavem Klausem. V další části pořadu budou debatovat místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Julius Špičák (ANO) a šéf senátního zdravotnického výboru Roman Kraus (ODS). Partie začíná v neděli v 11:00.

Senátoři za TOP 09 se přidali k ODS. Zřejmě podpoří Vystrčila

Senátoři TOP 09, kteří v úterý opustili klub Starostů a nezávislých (STAN), se dohodli se zákonodárci ODS v horní komoře na společném klubu. Frakce tak bude největší v Senátu. Senátor a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin bude jejím prvním místopředsedou. Předsedou Senátu zůstane s největší pravděpodobností Miloš Vystrčil (ODS). Podpoří ho do této funkce i hnutí STAN, jak oznámil na svém facebookovém profilu jeho předseda Vít Rakušan.

Senátoři TOP 09 odchází z klubu starostů, vedou námluvy s ODS. Hraje se i o Vystrčila

Čtveřice senátorů TOP 09 odejde ze senátorského klubu Starostů a nezávislých (STAN). Informaci potvrdil mluvčí strany Vladan Vaněk. Podle 1. místopředsedy strany Tomáše Czernina je ve hře založení samostatné frakce, k čemuž je ale potřeba pět členů horní komory, nebo se lidé z TOP 09 přidají k jinému klubu, v této souvislosti se spekuluje o ODS. Ta by tak měla nejsilnější klub v Senátu.

reklama