reklama

Autistickému třináctiletému chlapci měli policisté pomoci. Místo toho po něm stříleli

Linden Cameron nyní kvůli zraněním leží v nemocnici.
Zdroj: Gofundme.com

USA řeší další případ zneužití pravomoci úřední osoby. Policisty ze Salt Lake City v americkém Utahu přivolala v pátek večer matka na svého 13letého autistického syna Lindena Camerona, se kterým zrovna cloumal záchvat vzteku. Jenže místo pomoci ho policisté několikrát postřelili. Informoval o tom deník The Washington Post.

reklama

Golda Bartonová, matka Lindena, doufala, že strážníci jejího syna převezou do nemocnice. Po téměř roce se Bartonová totiž vrátila do práce, což prý chlapec, trpící mimo jiné úzkostí z odloučení, psychicky nezvládl.

Matka chlapce policisty nechápe

Přivolaní policisté ale Lindenovi nepomohli, právě naopak. Vytáhli na něj zbraně a začali střílet. Skončil tak s vážnými zraněními střev, močového měchýře, ramene a kotníků v nemocnici. Bartonová incident nechápe, Linden byl podle ní neozbrojený, takže nerozumí, proč strážníci stříleli.

Linden Cameron
Linden Cameron
Zdroj: Gofundme.com

„Je to malý chlapec. Proč jste ho prostě nepřeprali? Proč jste nepoužili paralyzér, nepostřelili jste ho gumovým projektilem? Jste přece velcí policisté, máte nespočet prostředků,“ ptala se Bartonová v slzách během rozhovoru pro rozhlasovou stanici KUTV.

Nejdřív křik, potom výstřely

Když Bartonová policii do svého domu k chlapci volala, měla oznámit, že u sebe nemá žádnou zbraň a je jen rozrušený. „Naštve se a potom křičí. Je to ale jen dítě. Chce pozornost a neví, jak se umírnit,“ uvedla pro KUTV Bartonová.

K tématu

Policisté Bartonové prý řekli, ať počká venku. Během pěti minut slyšela křik a potom výstřely. Potom podle ní strážníci vyvedli Lindena ven v želízkách a nedokázali jí říct, jestli je mrtvý, nebo ne.

Na místě se zbraň nenašla

Podle policejního mluvčího ale přivolaní strážníci věřili, že hoch u sebe mohl mít zbraň. Seržant Keith Horrocks novinářům sdělil, že policisté na místo dorazili poté, co byli přivolaní k případu „psychotického mladistvého, který vyhrožoval nějakým lidem zbraní“. Policie ale později připustila, že v domě žádnou zbraň nenašla.

Podle Harrockse začal Linden utíkat, proto po něm jeden z policistů vystřelil. Incident nyní zkoumají vyšetřovatelé zvenčí. Seržant slíbil, že jakmile budou znát výsledky šetření, policie se k celému incidentu ještě vyjádří. „Samozřejmě se budeme dívat na záběry z kamery, kterou nosí policisté na uniformách,“ ujistil Harrocks.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Každý den přináší nové zprávy v kauze cesty vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Dnes se ukázalo, že jedním z tajných zdrojů novináře Janka Kroupy je pardubický hejtman Martin Netolický. Podle něj chtěl vicepremiér od Ruska získat vakcíny Sputnik V v době, kdy měl informace o zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Podivností je ale více. Vyšlo totiž najevo, že brigádníci pracující ve skladu dostali narychlo zprávu, aby den před výbuchem nechodili do práce.

„Věříte Hamáčkovi?“ tázala se Babiše Pekarová. Premiér neodpověděl
Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama