reklama
CNN Prima News bankovní rada

bankovní rada

Výpis příspěvků ke štítku „bankovní rada“

Konec laciných hypoték. Česká národní banka zdvojnásobila svou základní úrokovou sazbu

23. června 2021 14:32

Většina členů bankovní rady České národní banky na svém středečním měnověpolitickém zasedání hlasovala pro zvýšení dvoutýdenní repo sazby z dosavadních 0,25 na 0,5 procenta. Naplnila se tak očekávání analytiků. Centrální bankéři zřejmě reagovali na inflaci, která řadu měsíců setrvává na samé horní hranici cílového pásma České národní banky.

Konec zdražování a levných hypoték? Centrální bankéři nejspíše zvednou úrokové sazby

21. června 2021 06:00

Inflace už několik měsíců prakticky neklesá. Ceny v Česku rostou nejrychleji za devět let a už to začíná vadit i České národní bance. Z posledních vyjádření jejího guvernéra a dalších členů bankovní rady vyplývá, že ve středu téměř jistě dojde ke zvýšení úrokových sazeb. Jak se to projeví na peněženkách Čechů a dostupnosti hypoték?

Slabá koruna a nejméně dva roky k vybřednutí z krize, věští guvernér ČNB Jiří Rusnok

6. listopadu 2020 07:03

České hospodářství se na předkrizovou úroveň nevrátí ještě ani do konce roku 2022. Euro bude stát po celý příští rok více než 26 korun a inflace klesne ke dvěma procentům až na přelomu let 2021 a 2022. Hrubý domácí produkt v příštím roce poroste jen polovičním tempem oproti původním předpokladům. Česká národní banka představila aktualizovanou makroekonomickou prognózu.

Vyčkávání centrálních bankéřů: ČNB sazby nezměnila a vyhlíží ekonomické oživení

6. srpna 2020 15:37

Klíčová dvoutýdenní reposazba zůstává i nadále na úrovni 0,25 procenta. Ve čtvrtek o tom většinou hlasů rozhodla bankovní rada České národní banky. Beze změny tak zůstává i diskontní a lombardní sazba. Výsledek čtvrtečního jednání je v souladu s očekáváním trhu, a tak se ani nijak neprojevil například na kursu koruny vůči ostatním hlavním měnám.

reklama