CNN Prima News baterie

baterie

Výpis příspěvků ke štítku „baterie“

Jak v mrazu předejít poškození vašeho telefonu? Sedm rad, kterými byste se měli řídit

Při mrazivých venkovních teplotách by měli uživatelé chytrých telefonů zpozornit. Že se tato zařízení při chladném počasí rychle vybíjí, není žádnou novinkou, málokdo však dodržuje rady a tipy expertů, aby předešel trvalému poškození baterie. Ty se netýkají pouze používání mobilů při pohybu venku, ale také následného zacházení s přístroji po příchodu do vyhřáté místnosti. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled sedmi doporučení, kterými byste se měli řídit.

Utekl hrobníkovi z lopaty. Muž přežil vzplanutí elektrokoloběžky, ohnivé peklo natočila kamera

K náhlému vzplanutí elektrokoloběžky uvnitř domu došlo v Brentu na severozápadě Londýna. Muž nechal o víkendu své vozítko nabíjet v kuchyni. Baterie však začala hořet a oheň se rozšířil po celé místnosti. Záběry zveřejnili místní hasiči se záměrem upozornit na možné nebezpečí, které nabíjení uvnitř místností přináší. V tomto roce evidují desítky podobných případů. O požáru píše web Sky News.

Deset let starý elektromobil ujel málo už jako nový. Ojetý se sotva dokodrcá pro rohlíky

Alfou a omegou všech technických parametrů elektromobilů je jejich dojezd. Zatímco nové modely na elektřinu jsou na jedno nabití nezřídka schopny překonat i více než pětisetkilometrovou vzdálenost, starší typy mají někdy problémy i s pětinovou porcí, nehledě na delší dobu nabíjení. Britský novinář si koupil deset let starý elektrický Nissan Leaf, aby zjistil, jak se s jedním z pionýrů mezi elektromobily žije v praxi.

Spolkl baterii a ta mu v těle praskla. Chlapec bojuje o život, lékaři ho ale nemohou operovat

Stačila chvíle nepozornosti a rodiče dvouletého Dylana Alejandra z Mexika musí řešit závažný problém. Chlapec totiž spolkl v nestřeženém okamžiku baterii. Ta cestu trávicím traktem malého Dylana nepřežila v celku, roztrhla se a jedovaté sloučeniny teď ohrožují hocha na životě. Baterie chlapci způsobila popálení jícnu a plicní infekci. O případu informoval web The Mirror.

Dálnice zůstává Achillovou patou elektromobilů. Udávaný dojezd neodpovídá realitě

Jestliže v městských aglomeracích platí elektromobily za ideální dopravní prostředky, dálniční provoz zásadním způsobem zkracuje jejich dojezd a nutí řidiče k nekomfortním improvizacím. Renomovaný magazín Auto Evolution zjistil, že u některých elektromobilů se dojezd na jedno nabití může při jízdě po dálnici snížit o více než polovinu oproti výrobcem udávaným hodnotám.

Na nové auto se čeká i rok. Nejlevnější navíc mizí z trhu bez náhrady, upozorňují experti

Evropské automobilky čelí v současnosti hned několika problémům. Kvůli nedostatku některých komodit na trhu, jako jsou třeba čipy, registrují velké propady v prodeji. Navíc se musí nachystat na složitý přechod z vozidel se spalovacími motory na elektromobily. Investor Radovan Vávra v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS upozornil, že už nyní z trhu mizí levnější auta, a to bez jakékoliv náhrady.