CNN Prima News baterie

baterie

Výpis příspěvků ke štítku „baterie“

Spolkl baterii a ta mu v těle praskla. Chlapec bojuje o život, lékaři ho ale nemohou operovat

9. listopadu 2022 12:50

Stačila chvíle nepozornosti a rodiče dvouletého Dylana Alejandra z Mexika musí řešit závažný problém. Chlapec totiž spolkl v nestřeženém okamžiku baterii. Ta cestu trávicím traktem malého Dylana nepřežila v celku, roztrhla se a jedovaté sloučeniny teď ohrožují hocha na životě. Baterie chlapci způsobila popálení jícnu a plicní infekci. O případu informoval web The Mirror.

Dálnice zůstává Achillovou patou elektromobilů. Udávaný dojezd neodpovídá realitě

23. srpna 2022 08:05

Jestliže v městských aglomeracích platí elektromobily za ideální dopravní prostředky, dálniční provoz zásadním způsobem zkracuje jejich dojezd a nutí řidiče k nekomfortním improvizacím. Renomovaný magazín Auto Evolution zjistil, že u některých elektromobilů se dojezd na jedno nabití může při jízdě po dálnici snížit o více než polovinu oproti výrobcem udávaným hodnotám.

Na nové auto se čeká i rok. Nejlevnější navíc mizí z trhu bez náhrady, upozorňují experti

22. listopadu 2021 23:49

Evropské automobilky čelí v současnosti hned několika problémům. Kvůli nedostatku některých komodit na trhu, jako jsou třeba čipy, registrují velké propady v prodeji. Navíc se musí nachystat na složitý přechod z vozidel se spalovacími motory na elektromobily. Investor Radovan Vávra v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS upozornil, že už nyní z trhu mizí levnější auta, a to bez jakékoliv náhrady.

Batole spolklo baterii, přežilo jen zázrakem. Může se to stát každému, varuje zdrcený otec

18. července 2021 13:41

Olliemu Lennonovi byl teprve rok, když si jeho rodiče všimli, že se synovi najednou nedaří udržet v sobě stravu. Rentgen nakonec odhalil, že chlapec má v krku knoflíkovou baterii. Aby mu zachránili život, musel Ollie podstoupit 28 operací, včetně jedné, při níž se chirurgové museli dostat za jeho srdce. Lékaři mu v jednu dobu dávali jen desetiprocentní šanci na přežití. Dítě se nikdy úplně nezotaví. Jeho otec se rozhodl zveřejnit bolestivý příběh, aby posloužil jako varování ostatním rodičům.

Léčba hybridním šokem: Toyota RAV4 plug-in bourá mýty o vozech dobíjených ze zásuvky

30. května 2021 09:45

Že má japonská automobilka na poli vozidel s hybridním pohonem dlouholeté zkušenosti a velký náskok před konkurencí, není nic nového. Ale že dokáže elegantně zbořit mnoho polopravd a mýtů o plug-inech, to už je vážně trochu moc. Nová Toyota RAV4 plug-in hybrid zamotá hlavu nejednomu pochybovači o této vývojové větvi v pohonných jednotkách.

Které aplikace nejvíce zatěžují baterii? Zkontrolujte si, zda je nemáte v mobilu

24. května 2021 22:53

Od seznamování a chatování přes taxislužby, rezervace hotelů až po nákupy prakticky čehokoliv. V současné době existují mobilní aplikace, na co si vzpomenete. Švýcarská společnost analyzovala stovku nejoblíbenějších a zjistila, které jsou nejnáročnější na baterii. Patří mezi ně zejména sociální sítě a aplikace na fitness nebo cestování. Zjistěte, které konkrétně to jsou.