Beckham předal účet se 70 miliony sledujících ukrajinské lékařce. Ukázala drsné záběry

Někdejší fotbalový idol David Beckham předal dočasně kontrolu nad svým účtem na Instagramu ukrajinské lékařce z porodnického oddělení nemocnice v Charkově, aby svým fanouškům ukázal realitu války. Jeho 71,5 milionu sledujících tak mělo možnost vidět, jak nastávající matky a jejich novorozené děti žijí v provizorních podmínkách ve sklepě porodnice ve městě, které bombarduje ruská armáda.

„Předávám své sociální sítě Iryně, vedoucí regionálního perinatologického centra v Charkově na Ukrajině, kde pomáhá matkám při porodu. Přejděte na mé stories, abyste se dozvěděli víc o úžasné práci, kterou Iryna a jí podobní zdravotníci dělají pro záchranu životů na Ukrajině. Přispějte, prosím, jak můžete na podporu UNICEF a lidí jako Iryna pomocí dárcovského odkazu v mém biu,“ připsal Beckham k videu, v němž svůj krok oznámil.

Dětská anestezioložka sledujícím ukázala záběry na matky chovající své novorozené děti na postelích seřazených v šeru podél zdí na sklepních chodbách. „První den války jsme přestěhovali všechny těhotné ženy a matky s novorozenci do sklepení. První dny byly nejtěžší. Museli jsme se naučit, jak pracovat i za bombardování a útoků,“ popsala podmínky. „Bohužel jsme do sklepa nemohli vzít děti z intenzivní péče, protože jsou závislé na přístrojích,“ dodala.

Popsala mimo jiné příběh matky Jany, která porodila druhý den války syna, jenž měl po porodu potíže s dýcháním. „Chlapci už je teď lépe, ale dům jejich rodiny byl zničen a oni se nemají kam vrátit,“ konstatovala. „Doktoři, sestřičky, všichni tu máme strach, pláčeme, ale nevzdáváme se,“ dodala.

Beckham, bývalý hráč Manchesteru United, Realu Madrid nebo Paris Saint-Germain, už napadené Ukrajině pomohl v minulých dnech, kdy jí spolu s manželkou daroval jeden milion dolarů (přes 22 milionů korun).

Tagy: