reklama

Během nepokojů v Minneapolisu policisté zatkli štáb CNN, guvernér se omluvil

Policisté v Minneapolisu v pátek zatkli televizní štáb americké CNN, která tam živě vysílala následky demonstrací proti násilné smrti Afroameričana George Floyda. Členové štábu se opakovaně ptali, za co je policisté zatýkají, ti ale na dotazy nereagovali. Guvernér státu Tim Walz se následně za celou situaci omluvil.

reklama

Ačkoliv se novináři identifikovali a během vysílání se podle CNN dokonce nabídli, že pokud stojí někde, kde nemají, přesunou se, policisté nejdříve zadrželi reportéra Omara Jimeneze a následně i zbytek televizního štábu.

Jimenez se na záběrech opakovaně důstojníků ptá, za co ho zatýkají, ale odpovědi se nedočká. „Takže nás teď pozatýkáte všechny?“ zkouší se ptát i kameraman, kterého policisté ve vteřině „odzbrojili“ od veškeré techniky.

K tématu

Guvernér státu Tim Walz se následně za celou situaci omluvil generálnímu řediteli CNN. Zatčení bylo podle něj „nedbalé a naprosto nepřijatelné“. Guvernér také za událost převzal veškerou zodpovědnost a dodal, že novináři měli veškeré právo na místě být.

Celý štáb CNN byl z vazby propuštěn zhruba po hodině.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Ve vládním rezervačním systému k očkování proti covidu byla chyba, které by dokázal zneužít běžný programátor, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS čtyřiadvacetiletý student informačních technologií Filip Šedivý. I když se od pátečního rána mohli hlásit pouze senioři starší 80 let, Šedivý se dokázal prokousat několika kroky se správným zadáním svého věku. Tématu problémového registru se bude věnovat také pořad 360° Pavlíny Wolfové od 20:15 na CNN Prima NEWS.

Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Komentář: Stát řízený jako firma opět selhal. Zlomí Babišovi nezvládnuté očkování vaz?
Přestaňte slavit góly a objímat se. Emoce hráčů z Premier League vytáčí politiky
reklama
reklama
Totální selhání: Volné termíny očkování pro seniory došly už hodinu po startu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Divadla, kina a koncerty pro očkované či testované? Neotevřeme, vzkazují pořadatelé
Další články
reklama
reklama