Belgie zařadila Prahu mezi „oranžové“ destinace, kde je již Moravskoslezský kraj a kam a odkud je cestování povoleno s určitými podmínkami. Znamená to, že po návratu cestovatele do Belgie z této destinace je nutná konzultace s lékařem, který provede test a dá odpovídající doporučení ohledně karantény. Turistům z oranžových zón je karanténa doporučena, uvedlo české velvyslanectví v Bruselu s tím, že celkově je Česko na belgickém semaforu řazeno do bezpečné zelené zóny.
Barevný systém cestování podle tzv. semaforu a kritéria pro definování jednotlivých zón je aktualizován na internetových stránkách belgického ministerstva zahraničních věcí s ohledem na aktuální situaci v jednotlivých zemích.
Všichni cestující musí před cestou do Belgie vyplnit formulář, který se používá pro kontaktování cestovatele, pokud je zjištěna infekce, a pro případné vystopování jeho kontaktů. Pokud tento formulář nevyplníte, může to vést k odmítnutí vstupu na území a trestnímu řízení, upozornilo velvyslanectví.
Po velkých problémech v jarních měsících uvolňuje Belgie karanténní režim jen opatrně. Zakrývání úst a nosu zůstává povinné v prostředcích hromadné dopravy, v obchodech, v kinech, v muzeích, v kostelech i v dalších hodně navštěvovaných místech. Království zaznamenalo přes 66 000 případů nákazy a více než 9 800 úmrtí.