reklama

trať

Výpis příspěvků ke štítku „trať“

Tramvajová zastávka s přístřeškem stojí v Brně přímo pod mostem. Místní nechápou

30. září 2021 22:33

Brno se může „pyšnit“ další kuriozitou. Přímo pod mostem na tramvajové zastávce Osová vzniklo místo pro cestující i kolemjdoucí, které je kryté přístřeškem. Ochranu před deštěm ale řeší už samotná mostní konstrukce. Mnozí proto vůbec nechápou, z jakého důvodu stříška vznikla. Dopravní podnik města Brno se již situací zabývá. Podle něj jde chyba za zhotovitelem.

Biker Maroši sjížděl nelegální trať v Českém ráji. Od CHKO dostal tučnou pokutu

8. září 2021 14:37

Světově proslulý český biker Michal Maroši dostal vysokou pokutu za sjíždění nelegální trati v srdci Českého ráje. Podle správy CHKO ji sám postavil, to ale Maroši rezolutně popírá, stejně jako to, že by další milovníky extrémní jízdy terénem na traily do zakázané oblasti lákal. Popularita sjezdů mimo značené cesty roste. Vysoká pokuta pro známého bikera má být pro ostatní výstrahou.

Neštěstí na železnici se nedá vyhnout. O jízdě strojvůdců na červenou víme, říká Havlíček

13. srpna 2021 11:47

Tragická srážka vlaků na Domažlicku začátkem srpna si vyžádala tři oběti a desítky zraněných. Přesto ministr dopravy a průmysl Karel Havlíček (za ANO) označuje železniční dopravu za nejbezpečnější. „Ročně při těchto nehodách umírají dva až čtyři lidé, stejnou – jen denní – bilanci mají oběti autonehod. Tato neštěstí nemůžeme bagatelizovat, ale nedá se tomu vyhnout. Máme nejhustší síť tratí v Evropě,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Pekelná trať Praha–Beroun: Načas není snad žádný vlak. Zda vůbec jede, lidé netuší

10. září 2020 21:04

Vlak jedoucí načas je na této trati spíše výjimkou. Hlášení o zpoždění naopak běžnou praxí. V Česku nenajdete úsek, který by byl více nevyzpytatelný než dráha z Prahy do Berouna. Neustálé zpožďování vlaků tam způsobují výluky, špatný stav kolejí i velká vytíženost tratě. Protestují cestující i obce, ale nápravu přinese až kompletní modernizace nebo stavba nejdelšího železničního tunelu v Česku.

Pět let od nehody ve Studénce. Chybou polského řidiče zemřeli tři lidé

22. července 2020 05:01

Obyvatelé Studénky si ve středu připomínají již 5. výročí od vlakové nehody, která si v roce 2015 vyžádala tři lidské životy a řadu zraněných. Pozdvižení vyvolal způsob, jakým se řidič polské národnosti, který nehodu způsobil, obhajoval u soudu. Tvrdil totiž, že vjezd na koleje mu umožňovaly zvednuté závory. To, že už půl minuty blikala červená světla, nepovažoval za důvod zastavit.

reklama