reklama

boj

Výpis příspěvků ke štítku „boj“

Tvrdý trest za účast v bojích na Ukrajině. Vrchní soud uložil muži 21 let vězení

Aktualizováno

Vrchní soud v Praze ve čtvrtek zpřísnil trest Alexeji Fadějevovi, který se podle obžaloby zapojil do bojů na Ukrajině a uložil mu výjimečný trest 21 let vězení. Pražský městský soud dvaačtyřicetiletého muže loni na podzim nepravomocně potrestal 4,5 roku odnětí svobody. Fadějev, který je nyní ve vězení kvůli jinému trestnému činu, se v minulosti přiznal k tomu, že se zúčastnil pomocných aktivit, přímé zapojení do bojů odmítl. Proti nynějšímu pravomocnému rozsudku může podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Europarlament zavádí kontrolu elektronických zpráv. Šmírování, nebo bič na pedofily?

Elektronická komunikace bude pod bedlivou kontrolou. Zásadní zásah do soukromí v úterý odhlasoval Evropský parlament. Jako důvod uvedl boj proti dětské pornografii. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) novou směrnici kvituje, naopak místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja (Piráti) se proti narušování soukromí ohrazuje. „Nepřipadá mi to v pořádku. Piráti hlasovali proti masivnímu šmírování,“ prohlásil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Oslavy křehkého příměří. Po 11 dnech bojů Izraele s Hamásem začal platit klid zbraní

Podle dřívějších neoficiálních vyjádření platí od 02:00 místního času (01:00 SELČ) klid zbraní mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás, který má po 11 dnech ukončit nejhorší boje od poslední války v roce 2014. Podle světových zpravodajských agentur byly v Pásmu Gazy po uplynutí ohlášeného okamžiku začátku příměří k vidění pouliční oslavy.

Český samuraj Procházka si za KO v zápase UFC vysloužil i animované video

Bojovník ve smíšených bojových uměních (MMA) Jiří Procházka v Las Vegas zazářil tak výrazně, že o jeho víkendové bitvě v UFC vzniklo už i animované video. Známý umělec Mojahed Fudailat, který se zaměřuje na ty největší světové hvězdy bojových sportů, umělecky zpracoval i Procházkův sobotní knockout, který Čech uštědřil Američanovi Dominikovi Reyesovi.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard

Alexej Navalnyj dál vede boj s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Přestože byl v neděli zatčen přímo na letišti v Moskvě, kam se vrátil po pětiměsíčním léčení a pobytu v Německu po srpnové otravě, zveřejnil v tomto týdnu se svým týmem Fondu boje s korupcí téměř dvouhodinové video. Na něm ukazují usedlost na břehu Černého moře v hodnotě 29 miliard korun. Má patřit právě Putinovi.

Boje v Karabachu nekončí. Metropolí otřásly výbuchy

Vzájemným ostřelováním arménských a ázerbájdžánských sil dnes pokračoval konflikt o horskou enklávu Náhorní Karabach, který propukl minulou neděli. Karabašskou metropolí Stěpanakert otřásly výbuchy, podle ministerstva zahraničí neuznávané republiky jej zasáhlo ázerbájdžánské ostřelování. Baku oznámilo, že se pod palbou arménských sil ocitla ázerbájdžánská města, píší zahraniční agentury.

V bojích o Náhorní Karabach umírají civilisté. Musí skončit, apelují představitelé ČR

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u horské enklávy Náhorní Karabach pokračovaly v noci na úterý a neustaly ani přes den. Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev a prokuratura oznámili, že při arménském ostřelování přišlo o život více než dvacet civilistů a dalších několik desítek utrpělo zranění. Arménské ministerstvo zahraničí zase hlásilo, že při ostřelování arménského města Vardenis byl zabit jeden civilista. Vrcholní čeští politici na schůzce v Lánech na obě strany apelovali, aby zastavily boje a hledaly řešení konfliktu diplomatickými prostředky.

reklama