boj

Výpis příspěvků ke štítku „boj“

Rusové se neohlíží na civilní cíle. V Severodoněcku hrozí mariupolský scénář, tvrdí expert

14. června 2022 09:20

O Severodoněck probíhají tvrdé boje. Ukrajinci přiznali, že byli jejich obránci vytlačeni z centra města ruskými silami. Bezpečnostní expert Hynek Melichar v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS podotkl, že Luhanskou oblast z 95 procent ovládají okupanti. Podle něj se může opakovat stejný scénář jako v mariupolských ocelárnách Azovstal.

Неумелость солдат вынуждает офицеров идти на фронт. Почему русские генералы мрут как мухи?

12. června 2022 00:57

Россия, вероятно, потеряла еще одного высокопоставленного полководца на Украине. Аналитики связывают это с неспособностью рядовых солдат выполнять приказы, из-за чего генералы подбираются очень близко к линии фронта. Таким образом, Российская Федерация теряет в бою опытных офицеров, что может быть одной из причин того, что российское вторжение идет не так, как планировалось.

Neschopní vojáci nutí oficíry na frontu. Kvůli čemu padají ruští generálové jako mouchy?

8. června 2022 06:13

Rusko nejspíše přišlo na Ukrajině o dalšího vysoce postaveného velitele. Analytici to připisují neschopnosti řadových vojáků plnit rozkazy, což způsobuje, že se generálové dostávají velmi blízko frontové linii. Ruská federace proto ztrácí v boji zkušené důstojníky, což může být jedním z důvodů, proč se invaze nevyvíjí tak, jak Moskva plánovala.

Blokace Černého moře? Vystavujete svět riziku hladomoru, vzkázal Zelenskyj Rusům

14. května 2022 07:59

Prezident Finska hovořil s Vladimirem Putinem. Když oznámil, že země hodlá vstoupit do NATO, šéf Kremlu ho varoval. Šéf ukrajinské rozvědky tvrdí, že je Putin těžce nemocný a odhadl konec války. Západ proti Rusku rozpoutal totální hybridní válku, prohlásil Lavrov. Zelenskyj podepsal zákon o zákazu proruských stran. Podle ukrajinského prezidenta také blokace přístupu k Černému moři může vést k hladomoru. V Azovstalu je v otřesných podmínkách 600 raněných, hlásí odtamtud policista.

Voják z pluku Azov exkluzivně: Mariupol lze osvobodit. Popsal i účinek „mocné ruské bomby“

6. května 2022 22:56

Pokračují boje o poslední ukrajinskou baštu v Mariupolu, ocelárny Azovstal. Jeden z obránců areálu, raněný příslušník pluku Azov, přiblížil hrůzy v přístavním městě a předpověděl neodvratnou zkázu poslední mariupolské oblasti, která odolává ruskému tlaku. Hovořil o tom v exkluzivním rozhovoru s reportérem CNN Prima NEWS Matyášem Zrnem.

Velitel popsal krvavé boje o Azovstal a peklo uvnitř. Vytlačili Ukrajinci Rusy z areálu?

5. května 2022 13:39
Aktualizováno

Ukrajinská prezidentská kancelář oznámila, že se obráncům podařilo z oceláren Azovstal vytlačit ruské síly, které se do areálu probojovaly ve středu. Obránci to ale následně popřeli. Na místě zuří krvavé bitvy, zbytky ukrajinských jednotek stále vzdorují ruské přesile. Ukrajincům se podařilo navzdory katastrofální situaci obnovit spojení s okolním světem a jeden z velitelů popsal, co se na místě odehrává. Kreml přitom odmítá, že by ruští vojáci na Azovstal útočili.

Вице-президент Газпромбанка бежал воевать за украинцев. Он раскрыл новые факты о Путине

29. dubna 2022 15:11

Игорь Волобуев, теперь уже бывший вице-президент банка Газпромбанк, принадлежащего газовому холдингу Газпром, бежал из России в Украину. Где присоединился к киевским ополченцам, чтобы защищать свою родину с оружием в руках, сообщает российский The Insider. Волобуев заявил в интервью The Insider и украинскому серверу Liga.net, что Газпром, вероятно, напрямую управляется президентом России Владимиром Путиным.

Viceprezident ruské banky utekl bojovat za Ukrajince. Prozradil nové informace o Putinovi

27. dubna 2022 12:41

Nyní již bývalý viceprezident banky ruského plynárenského koncernu Gazprom, Gazprombank, Igor Volobujev utekl z Ruska na Ukrajinu, kde vstoupil do řad kyjevské domobrany, aby bránil svou vlast se zbraní v ruce, uvedl ruský web The Insider. Volobujev v interview, poskytnutém The Insider a ukrajinskému serveru Liga.net uvedl, že Gazprom nejspíše přímo řídí ruský prezident Vladimir Putin.