reklama
CNN Prima News bombardování

bombardování

Výpis příspěvků ke štítku „bombardování“

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

18. října 2021 22:12

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Jestli nám nevrátí naše zbraně, vybombardujme je. Trump brojí proti Tálibánu a tepe Bidena

1. září 2021 19:43

Bývalý americký prezident Donald Trump burcuje proti Tálibánu. USA v zemi po stažení svých sil zanechaly spoustu vojenské výzbroje a techniky. Trump nyní hlásá, že by Američané měli po tálibáncích požadovat, aby jim vše vrátili. Pokud by tak neučinil, měli by Američané podle Trumpa zakročit silou. Buď by se měli do Afghánistánu vrátit s armádou, nebo tálibánce přímo vybombardovat.

Drama u Krymu: Rusové stříleli na britskou loď, došlo i na bomby. Británie to popírá

23. června 2021 14:31
Aktualizováno

Plavidlo ruské pohraniční stráže dnes vypálilo výstražné výstřely kvůli plavbě britského torpédoborce Defender u břehů Krymu, oznámila státní agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. To britské záhy reagovalo vyjádřením, že kvůli lodi královského námořnictva žádné výstřely nepadly. Popřelo i ruské tvrzení, že do předpokládané trasy plavby britské lodi byly svrženy bomby.

Izrael má plné právo chránit své občany. A naši podporu, řekl při návštěvě Kulhánek

20. května 2021 13:55

Izrael má plné právo chránit své občany a má neochvějnou podporu České republiky. Český ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) to řekl při čtvrteční návštěvě země. Ve městě Petach Tikva u Tel Avivu si společně s izraelským ministrem Gabim Aškenazim a slovenským protějškem Ivanem Korčokem prohlédl budovy poničené palestinskou raketou.

Konflikt nejen v Izraeli: Zas*aní Židé, znásilněte jim dcery, křičeli Palestinci v Londýně

17. května 2021 22:24

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou se zostřuje. Izraelské letectvo bombardovalo palestinské Pásmo Gazy. Armáda oznámila, že zničila 15 kilometrů tunelů na severu území. Při útocích zemřelo dalších minimálně 42 lidí. Také hnutí Hamás pokračovalo v ostřelování izraelského území. Konflikt se ale přenáší i mimo Blízký východ. V Londýně příznivci Palestinců vykřikovali protižidovská hesla.

Smrt z nebe. Americký nálet před 76 lety zabil stovky Čechů, umíraly i děti

20. listopadu 2020 20:24

Lidé nejdřív na americká letadla nadšeně mávali, z nebes ale zničehonic začaly pršet bomby. Je to 76 let, co při spojeneckém náletu na Brno zahynulo 578 lidí. Toho 20. listopadu 1944 se umíralo i v Hodoníně nebo ve Zlíně, obyvatelé protektorátu se cítili zrazeni – zhouba najednou nehrozila jen od německých okupantů, ale i od vojáků, které národ považoval za osvoboditele. Jak v rozhovoru pro CNN Prima NEWS připomíná historik Michal Plavec, bombardování českých měst pak dopadlo tragicky ještě několikrát.

Civilisté spí ve sklepích, padají bomby. Válečná reportérka promluvila o Náhorním Karabachu

14. října 2020 22:24

Konflikt v Náhorním Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem se nanovo rozhořel již koncem září. Za tu dobu padli vojáci na obou stranách, ale zároveň i tamní civilisté. Aktuálně v oblasti platí příměří, ale města jsou přitom nadále ostřelována. Dojde k dalším ztrátám na životech? A kdo za konfliktem stojí? Hosty pořadu 360 byli válečná reportérka Lenka Klicperová a politolog Tomáš Šmíd.

reklama