CNN Prima News bombardování

bombardování

Výpis příspěvků ke štítku „bombardování“

Русские из мести обстреляли больницу в Мариуполе. Пациенты сгорели внутри, говорят врачи

1. července 2022 10:48

По словам местных медработников, российские солдаты буквально сожгли до 50 человек в больнице Мариуполя. По словам медиков, это месть за отказ пациентов от принудительной депортации в Россию. При этом многие из них даже не могли уйти. Они были прикованы к постели. Британское телевидение ITV получило показания врачей и медсестер о бойне. Ранее Москва уже отрицала ответственность за нападение.

Rusové z pomsty bombardovali nemocnici v Mariupolu. Pacienti uvnitř uhořeli, říkají lékaři

21. června 2022 18:29

Ruští vojáci podle informací místních lékařů doslova upálili na padesát lidí v nemocnici v Mariupolu. Podle zdravotníků to byla pomsta za to, že nemocní odmítli násilnou deportaci do Ruska. Přitom řada z nich ani odejít nemohla. Byli upoutáni na lůžka. Svědectví lékařů a sester o masakru získala britská televize ITV. Moskva už dříve odpovědnost za útok odmítla.

Kyjev probudily sirény a silné výbuchy. Zničili jsme tanky z Evropy, tvrdí Moskva

5. června 2022 11:56
Aktualizováno

V Kyjevě se v neděli ráno ozvalo několik výbuchů. Moskva tvrdí, že svými raketami zničila tanky a další obrněná vozidla dodaná na Ukrajinu východoevropskými zeměmi. Šéf ukrajinských železnic Oleksandr Kamyšin potvrdil, že čtyři rakety zasáhly ráno opravnu vagónů v metropoli. Odmítl ale, že by se tam nacházely tanky. Podle starosty ukrajinské metropole Vitalije Klička při explozích nikdo nezemřel, ale jeden člověk utrpěl zranění a musel být převezen do nemocnice. Svědci viděli nad městem po explozích stoupat dým.

Jak Rusové rabovali Černobyl. Ukradli vybavení za miliardy, ale GPS signál vysílal dál

3. června 2022 09:31

Téměř 700 počítačů, 350 vozidel, 1 500 dozimetrů a nenahraditelný software. Ukrajinci popsali rabování jaderné elektrárny Černobyl během několika týdnů ruské okupace. Škody jdou v přepočtu do miliard korun. Rusové navíc nechali některé zařízení zapnutá a Ukrajinci podle GPS signálu zjistili, že vybavení elektrárny přesunuli do nedalekého Běloruska.

Maršál Koněv opět trnem v oku pražských zastupitelů. Hřib mu chce odebrat čestné občanství

6. května 2022 17:37

Praha se chystá odebrat čestné občanství sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi (1897–⁠1973). Důvodem jsou některé jeho problematické činy, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí předloží primátor Zdeněk Hřib (Piráti) k projednáním radním. Pokud záměr schválí, musí ho ještě projednat městští zastupitelé.