CNN Prima News bombardování

bombardování

Výpis příspěvků ke štítku „bombardování“

CNN: Miliony dětí na Ukrajině se vrací do škol. Do lavic usedají s výbavou do krytu

Na Ukrajině začal již třetí školní rok, který ovlivňuje ruská agrese. K výuce se podle údajů ministerstva školství vrací téměř čtyři miliony dětí. Mezi nimi je i syn paní Pylypenkové, která mu kromě klasické školní aktovky připravila i batoh s vybavením do krytu. Možnost být ve třídě se spolužáky, kterou mají děti v Kyjevě, je však například pro ty ze Záporožské nedosažitelným přáním. Podle průzkumu UNICEF je patrné, že válkou zmítaná země vykazuje výrazné zhoršení ve vzdělanosti.

Ruská invaze v číslech: Tisíce mrtvých, rozbombardovaná města a škody za biliony

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které ruští okupanti za poslední rok a půl na Ukrajině provedli. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 150 miliard dolarů (3,35 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů či o podezřeních z ruského páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Atomovými bombami peklo nekončilo. Americká nebeská pevnost skoro smazala Japonsko z mapy

Stál víc než vývoj atomové bomby a patřil k nejsložitějším vojenským výtvorům minulého století. Americký bombardér Boeing B-29 nezískal přízvisko Superfortress náhodou. Kolos dokázal unést devět tun bomb a v závěru druhé světové války smazal zápalnou municí několik japonských měst z mapy. Obzvlášť dva letouny, Enola Gay a Bockscar, se zapsaly do dějin jako nosiči jaderné zkázy. Kuriozitou je, že kokpit bombardéru inspiroval ikonickou vesmírnou loď Millenium Falcon ve Hvězdných válkách.

Záběry z Marjinky? Ukrajinská verze Hirošimy. Obránci města popsali, co je drží nad vodou

Letecké snímky Marjinky připomínají japonskou Hirošimu v roce 1945. Ukrajinci vybombardované doněcké město nadále brání před ruskými vojáky. V novém prohlášení prozradili, co je v neúnavném vzdoru proti okupantům pohání. „Původem jsme normální a obyčejní chlapi. Někdo vařil, jiný zase maloval. Jsme motivováni společným cílem – co nejrychlejším vítězstvím,“ sdělil ukrajinský velitel.

Krvavé běsnění Rusů v číslech: Stovky zabitých dětí, škody za biliony a města v troskách

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které okupanti za poslední rok a čtvrt na Ukrajině provedli. Tamní generální prokuratura nashromáždila už přes 92 tisíc vážných podezření. Ruská armáda vedle zabíjení civilistů způsobila výrazné škody na infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce 147,5 miliardy dolarů (3,25 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích dětí, znásilněních či podezřeních z páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Zoufalá situace v Chersonu. Lidé se snaží uprchnout, Rusko bombarduje i evakuační místa

Obyvatelé Chersonské oblasti se vypořádávají s katastrofickou záplavou. Tu zřejmě způsobila ruská armáda, která je podezřelá z úterního odpálení hráze obří Kachovské přehrady. V okolí Chersonu se nachází reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Mluvil například s dobrovolníky, kteří se Ukrajincům zasaženým tragédií nevídaných rozměrů snaží pomoci.