CNN Prima News Boris Jelcin

Boris Jelcin

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Jelcin“

Opoziční web: Putinovo okolí kvůli válce více pije. Zmatených hlášení si všímá i veřejnost

16. září 2022 08:52

Ruského prezidenta Vladimira Putina znepokojuje, že po začátku války na Ukrajině zvýšili ruští činitelé svoji spotřebu alkoholu, napsal informační portál Meduza s odkazem na své anonymní zdroje. Ministři, jejich náměstci, vicepremiéři či pracovníci prezidentovy administrativy se prý od února pokoušejí pitím zbavit stresu a Putin stále častěji mluví o potřebě boje s alkoholismem.

Zemřel poslední šéf KGB. Američanům prozradil plány odposlechu jejich velvyslanectví

1. srpna 2022 14:47

Poslední šéf sovětské tajné policie KGB Vadim Bakatin zemřel v Moskvě ve věku 84 let, oznámila v pondělí agentura RIA Novosti s odvoláním na nejmenovaný informovaný zdroj. Vládní list Rossijskaja gazeta upřesnil, že Bakatin zemřel v neděli. Agentura RIA Novosti, jejíž zprávu převzala i další ruská média, zdůraznila, že Bakatin svého času prozradil Američanům, jak je odposloucháváno jejich velvyslanectví v Moskvě.

Эксперт: Война может привести Россию к коллапсу, полная мобилизация кончится катастрофой

18. července 2022 20:02

Конфликт в Украине продолжается уже пять месяцев, и не похоже, что он подходит к концу. Таким образом, война может легко продолжиться в следующие месяцы. По мнению военного аналитика Лукаша Визингра, продолжение конфликта может окончательно погубить Россию, которая уже принимает отчаянные меры. Помимо того, что на россиян еще тяжелее лягут экономические санкции, может случиться так, что против Кремля начнут выступать целые регионы, особенно на краю крупнейшего государства мира.

Visingr: Válka může Rusko dostat ke kolapsu, totální mobilizace by skončila katastrofou

18. července 2022 05:44

Konflikt na Ukrajině se táhne už pátým měsícem a ani zdaleka to nevypadá, že by se blížil jeho konec. Válka tak může klidně pokračovat i následující měsíce. Podle vojenského analytika Lukáše Visingra by takové pokračování konfliktu mohlo ve finále totálně zruinovat Rusko, které už nyní sahá k až zoufalým krokům. Kromě toho, že na Rusy ještě více dolehnou ekonomické sankce, se podle něj může stát, že se proti Kremlu začnou stavět dokonce celé oblasti, zejména na okraji rozlohou největšího státu na světě.

Rusové otevírají vlastní McDonald’s a volí bizarní názvy. Ve hře je pět variant

29. května 2022 05:41

Veselý a chutný (Fun and Tasty), Jenom tak (Just Like That) nebo Ten samý (The Same One). Pod jedním z těchto názvů se v brzké době v Rusku otevřou bývalé pobočky fasfoodového řetězce McDonald’s. Podle agentury Moskva si totiž tato původně americká společnost zažádala o registraci značek u Ruské agentury pro patenty a ochranné známky (Rospatent).

Boris Jelcin. Kdo byl muž, který pro Rusko vybral Putina? Opilec i vítěz nad Gorbačovem

23. dubna 2022 18:18

Od úmrtí prvního ruského prezidenta Borise Jelcina uplynulo přesně 15 let. Ředitel Ústavu východoevropských studií Filozofické fakulty UK Stanislav Tumis v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že bělovlasý inženýr od Uralu ušel dlouhou cestu – od zlomeného muže páchajícího sebevraždu až po politika, který se odnaučil prohrávat. Pokud tedy nepočítáme jeho alkoholické excesy a sázku na snaživého kágébáka jménem Vladimir Putin.

Just: Z akčního Putina se stal statický prezident, jeho propagandu ale papouškují i mladí

6. dubna 2022 12:59

Z energického a zajímavého státníka se Vladimir Putin v poslední době proměnil spíše ve statického prezidenta. Řekl to spolupracovník CNN Prima NEWS žijící v Rusku Jiří Just. Podle něho ale propaganda v zemi stále funguje a účinkuje i na mladou generaci. Politický analytik Roman Máca dodal, že pokusy šířit i jiné než Ruskem schválené informace o válce na Ukrajině jsou v zemi rychle umlčovány.

Putin kriminalizoval pravdu o válce na Ukrajině. Lépe bylo i za Gorbačova, říká novinář

20. března 2022 23:33

Rusko potlačuje protesty proti brutální a nevyprovokované invazi na Ukrajinu. Podle informací lidskoprávních organizací bylo od začátku invaze při protiválečných demonstracích zatčeno téměř 15 tisíc lidí, včetně novinářů. Právě tento týden byla zadržena ruská novinářka, která do přímého přenosu Prvního kanálu ruské státní televize odvážně vstoupila s nápisem odsuzujícím válku. Byla nucena zaplatit pokutu a později byla propuštěna. O tom, jak to v Rusku momentálně vypadá, hovořil se stanicí CNN Jamie Fly, prezident a generální ředitel Rádia Svobodná Evropa, které po více než 30 letech pozastavilo činnost v Ruské federaci.