CNN Prima News brýle

brýle

Výpis příspěvků ke štítku „brýle“

Sedm tipů, jak předejít zhoršení zraku: Pomoci může speciální jóga i sluneční brýle

Mít dobrý zrak není ani zdaleka samozřejmostí. Většina lidí se o své oči začne zajímat až ve chvíli, kdy má zdravotní problémy – prevence je však mnohdy jednodušší než následná léčba. Předcházet zhoršení svého zraku mohou lidé i naprostými maličkostmi, jako je speciální oční jóga, nošení slunečních brýlí a eliminace sledování obrazovek. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sepsala sedm tipů, které vám mohou pomoci udržet zdravý zrak.

Nebuď zombie, daruj život! Alensa Hallowenská party plná hvězdných strašidel pomáhala

Halloween je keltský svátek s historií sahající až do doby před naším letopočtem. Poslední říjnový den byl přechodem mezi létem a zimou, dnem kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Halloweenská párty společnosti Alensa, provozující síť e-shopů i kamenných obchodů s produkty na kompletní péči o oči a zrak s mottem Nebuď zombie, daruj život! dala akci úplně jiný rozměr. Za každého, kdo dorazil do kamenného obchodu v Praze v masce, přispěla finanční částkou nadaci Srdcem Robinson. A účastníci se mohli zaregistrovat i do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. A kdo se stál vítězem o nejlepší kostým?

Starý Most vstal z mrtvých. Ve virtuální realitě se můžete projít městem, jež ustoupilo těžbě

Přenést se 60 let zpátky v čase do míst, která už neexistují. Zní to neuvěřitelně, ale v Mostě se do minulosti můžete vrátit celkem snadno. A to díky virtuální realitě. Pomocí speciálních brýlí se totiž můžete procházet ulicemi starého Mostu, který v roce 1967 začali bourat kvůli těžbě uhlí. Na tvorbě 3D ulic se podílí studenti středních a vysokých škol z regionu, kteří do virtuální reality přenáší dobové fotografie. Zážitek je to hlavně pro lidi, kteří ve starém Mostě dříve bydleli.

Dojmy z brýlí Apple Vision Pro? Moc těžké, lidem se dělalo zle. Žádná revoluce, dodal expert

Jsou brýle rozšířené reality Apple Vision Pro revolucí, nebo evolucí? Podle novinářů i technologických expertů zatím ani jedno – zařízení se pere s několika neduhy. Na jedné straně je problémem cena, jež by se ale časem mohla postupně srovnat na přijatelnější hladinu. Někteří reportéři, kteří dostali možnost si horkou novinku od Applu vyzkoušet, zase mluví o příliš velké hmotnosti při nošení na hlavě. Několika novinářům se při delším používání udělalo zle. Nejde nicméně o neobvyklý jev – nevolnost trápila mnohé lidi už u brýlí virtuální reality.

Apple odhalil unikátní brýle jak z jiného světa, slibují revoluci. Ovšem za pekelnou cenovku

Technologičtí nadšenci slaví. Americký gigant Apple představil dlouho očekávané zařízení pro rozšířenou realitu, které podle autorů přinese revoluci ve vnímání světa kolem nás. Unikátní brýle Apple Vision Pro dokážou propojit digitální prostředí s reálným prostorem, nabídnout nové možnosti zábavy a rozšířit každodenní život o řadu vylepšení. Největší bolístkou pro běžné uživatele bude cena, pohybující se v řádu vyšších desetitisíců korun. Novinka od společnosti s nakousnutým jablkem v logu proto nebude zdaleka pro každého.