reklama
CNN Prima News brýle

brýle

Výpis příspěvků ke štítku „brýle“

Lékař o očních vadách u dětí: Pohyb na čerstvém vzduchu snižuje riziko

11. září 2020 11:35

Asi čtvrtina školáků a deset procent předškoláků trpí podle odhadů oční vadou. Čím je dítě menší, tím je obtížnější vadu rozpoznat. U řady dětí se na ni proto přijde až po nástupu do školních lavic. Jak důležitá je prevence a jak správě vybrat třeba dioptrické brýle? O tom hovořil v pořadu Nový den přednosta sítě očních klinik Gemini profesor Pavel Stodůlka.

Seniorka zranila autem frézaře a pokusila se ujet. Údržbáři silnic ji ale dopadli

4. září 2020 16:49

Dvaasedmdesátiletá řidička osobního auta narazila ve čtvrtek do frézy mezi obcemi Soustov a Vráž, kde probíhaly práce na vozovce. Odhozená fréza zranila obsluhujícího dělníka. Řidička z místa nehody odjela, spolupracovníci zraněného frézaře se ale rozhodli ji pronásledovat. Když jí dostihli, ukázalo se, že seniorka nemá potvrzení o zdravotní způsobilosti ani dioptrické brýle, které musí nosit.

Kontaktní čočky vyměňte za brýle, lépe chrání proti přenosu viru, radí lékaři

1. dubna 2020 21:31

Je čas odložit kontaktní čočky a oslnit svět novými brýlemi, říkají s trochou nadsázky experti Americké oftalmologické akademie, které oslovila CNN. Krom faktu, že brýle mohou zafungovat jako bariéra při přenosu viru vzduchem přímo do oka, nošení brýlí vám může podle odborníků pomoci přestat se dotýkat tváře a tím významně snížit riziko přenosu viru.

reklama