reklama

Mlhy komplikují dopravu, odpoledne mohou padat teplotní rekordy. Může být až 20 °C

Mlhy na některých místech republiky komplikují dopravu. (Ilustrační foto)
Zdroj: pixabay.com

Ranní mlhy, které ve středu na některých místech komplikují dopravu, postupně protrhá sluníčko. Oteplí se na 13 až 18 °C, někde mohou podobně jako v úterý padat teplotní rekordy. Obdobné počasí očekávají meteorologové i ve čtvrtek. V úterý naměřili meteorologové nejvyšší únorovou teplotu na 14 stanicích.

reklama

Středeční ráno a dopoledne provázejí v České republice místy mlhy nebo zataženo s nízkou oblačností, která se ojediněle, například v severozápadních Čechách, udrží po celý den. Na jižní Moravě komplikuje mlha dopravu, řidiči by měli být velmi opatrní. Ve Zlínském kraji zase mohou silnice namrzat.

Později během dne by mělo být jasno nebo skoro jasno a navečer se opět na některých místech objeví mlha. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 13 až 18 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 6 °C, v tisíci metrech na horách kolem 12 °C.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se ve středu i v dalších dnech na některých stanicích mohou nadále přepisovat únorové teplotní rekordy.

V noci na čtvrtek očekávají meteorologové jasno a nadále místy mlhy, někde i mrznoucí, nebo zataženo s nízkou oblačností. V noci teploty klesnou na 2 až −2 °C. Ve čtvrtek přes den bude jasno, zpočátku místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. Teploty vystoupají na 13 až 18 °C, večer se opět místy mohou tvořit mlhy.

Mlha komplikuje na některých místech republiky dopravu.
Mlha komplikuje na některých místech republiky dopravu.
Zdroj: pixabay.com

„V dalších dnech bude slunečno. Odpolední teploty mohou stoupat k 15 °C, ojediněle i výše. Mohou se přepisovat rekordy pro únor. Dosavadní rekordní maxima pro 24. a 25. únor dosahují u nejteplejších stanic slabě nad 20 °C,“ uvedl ČHMÚ na Twitteru s tím, že ochlazení očekávají meteorologové až v průběhu víkendu.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte Nový den s Robertem Plagou: Je testování ve školách zatím úspěšné?

Sledujte Nový den s Robertem Plagou: Je testování ve školách zatím úspěšné?

Už třetí den chodí alespoň část žáků opět do škol. Dalším klíčovým datem je 19. duben, kdy se studenti závěrečných ročníků středních škol budou moci vydat na konzultace. Jak teď rotační výuka probíhá? Proč je zatím pozitivních naprosté minimum žáků? A kdy se na své kamarády mohou těšit i další děti? Sledujte po půl osmé ráno středeční Nový den na CNN Prima NEWS s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO).

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama