reklama
CNN Prima News ceny nemovitostí

ceny nemovitostí

Výpis příspěvků ke štítku „ceny nemovitostí“

Realitní magazín vám každý den přináší aktuální ceny nemovitostí

23. července 2021 18:07

Každý pracovní den vám ukazujeme průměrnou cenu nemovitostí, která demonstruje její aktuální vývoj v reálném čase. Pro všechny sledované kategorie nemovitostí jsme stanovili zcela konkrétní parametry. To znamená, že pokud se budeme bavit například o stavebním pozemku, bude se vždy jednat o pozemek o velikosti kolem 500m2. Tak abyste si mohli ceny rychle srovnat a sledovat trend jejich vývoje, což vás jistě zajímá, ať už se chystáte nemovitost prodat, nebo koupit.

Živě
Sledujte právě probíhající aukce nemovitostí

11. května 2021 07:21

Novým trendem v prodeji nemovitostí jsou jejich aukce. Jedině aukce totiž zajistí prodávajícímu tu nejvyšší možnou cenu. Zapomeňte na cenové mapy a fundované odhady hodnoty domů, bytů a pozemků. V dnešní dynamické době reaguje cena nemovitosti na okamžitou poptávku. Pokud se rozhodnete svou nemovitost prodat a chcete za ni dostat hodnotu, kterou opravdu má, je pro vás elektronická aukce ideálním profesionálním řešením.

Nedostupnost bydlení roste, covid ovlivnil trh, lidé hledají byty na okrajích měst

15. února 2021 06:38

Uplynulý rok s covidem pořádně zamíchal i realitním trhem. Nejdříve se během první vlny v podstatě zastavil a později došlo v mnoha ohledech k redefinici slova domov. Mnozí lidé začali preferovat bydlení blíže přírodě či chtěli například byty s terasami. Do obliby se také znovu dostal nákup venkovských chalup. Vyplývá to z realitního reportu společnosti Reas.

Koronavirus hatí Čechům sny o vlastním bydlení. Bojí se, že na něj nedosáhnou

20. října 2020 07:12

Přestože úrokové sazby u hypotečních úvěrů během koronavirové pandemie setrvale klesají, roste podíl Čechů, kterým to zřejmě nebude nic platné. Až dvě třetiny z těch, kteří touží bydlet ve vlastním, se obávají, že se jejich sen rozplyne jak pára nad hrncem. Může za to propad ekonomiky způsobený vládními protiepidemickými opatřeními.

Byty sice stále zdražují, ale výrazně pomaleji. S koupí vyčkejte, radí analytici

24. července 2020 13:20

Přestože ve druhém čtvrtletí v Praze došlo k poklesu prodeje nových bytů, jejich ceny opět vzrostly, a to ze 106 392 na 108 261 korun za metr čtvereční. Tempo zdražování se tak oproti předchozímu kvartálu snížilo na polovinu. Podle developerů jde jen o přechodné snížení zájmu o nemovitosti a realitní trh v dalších týdnech a měsících opět ožije. Takový pohled ale odporuje závěrům České národní banky i názoru analytiků oslovených redakcí CNN Prima NEWS.

Domy a byty zdražily nejvíce za třináct let, hlásí Eurostat

8. července 2020 15:18

Ceny rezidenčních nemovitostí v Evropské unii vzrostly v prvním čtvrtletí meziročně o 5,5 procenta. To představuje největší nárůst od roku 2007. V České republice ceny domů a bytů stouply téměř o desetinu, což je nejvíce za poslední čtyři kvartály. Koronavirová krize a zrušení daně z nabytí nemovitostí by ale mohly přinést obrat.

reklama