Úřad práce zruší desítky poboček. Přibývá napadení i výhrůžek zaměstnancům, říká ředitel
Česká unie sportu
Výpis příspěvků ke štítku „Česká unie sportu“
Jansta: Politici pohrdají sportovci, ti už chtějí demonstrovat. Tragédie, slyšíme jen fráze
Nádrže s optimismem vysychají. Situace v tuzemském sportu podle Miroslava Jansty rozhodně není idylická delší dobu. Během rozhovoru pro CNN Prima NEWS to opakovaně přičítá mizerné politické odvaze. Pravou zkouškou procházejí hokejisté, basketbalisté, házenkáři a další teprve teď. Po pandemii na sportovce a všechny nadšence zaklekává energetická krize. Česká unie sportu (ČUS) udělala průzkum a její už dříve frustrovaný šéf k výsledkům říká: „Nečekal jsem to tak hrozné.“
Temno v českém sportu. Jansta varuje před zánikem stovek klubů a urguje vládu
Nedostatečná pomoc sportu, který se kvůli vysokým cenám energiím ocitá v kritické situaci, může v budoucnu přinést Česku výrazné ekonomické ztráty, varuje předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Upozornil, že ztráta pohybových návyků mladé generace povede ke zhoršení zdatnosti a zdravotního stavu populace, což znamená vyšší výdaje ve zdravotnictví.
Sport jen pro bohaté. Jansta tepe stát za nečinnost, volá po speciálním ministrovi
Českému sportu dlouhodobě chybí finanční i obecná podpora ze strany státu. A momentálně vše směřuje k tomu, že se základna sportujících lidí, především dětí, bude dál smrskávat. „Potřebujeme svého ministra, představitele státní správy, který by za sport nesl zodpovědnost a měl by ve vládě autoritu,“ řekl pro CNN Prima NEWS šéf České unie sportu (ČSU) Miroslav Jansta.
Jansta: Zdraví národa je ohroženo, sport v Česku prožívá nejhorší období. Hrozí kolaps
Valná hromada České unie sportu (ČUS) označila ústy předsedy Miroslava Jansty situaci českého sportu za nejhorší v historii. Spojení poklesu státní podpory a energetické krize, která přináší nárůst výdajů na provoz sportovišť, může mít dalekosáhlé důsledky včetně uzavírání sportovišť a krachu klubů. Delegáti proto vyzvali vládu, aby urychleně začala jednat.
Pelta ovlivňoval dotace pro sport, rozhodl soud. Dostal nepravomocně šest let vězení
Miroslav Pelta i exnáměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová jsou v dotační kauze vinní. Bývalý šéf českého fotbalu dostal šest let vězení nepodmíněně a pětimilionovou pokutu, jeho někdejší milenka o půl roku více. Jde o nepravomocný rozsudek. Pelta měl před lety těžit ze vztahu s Kratochvílovou a díky ní dostat pro fotbalovou asociaci více peněz. Soud zároveň osvobodil předsedu České unie sportu Miroslava Janstu, sekretáře unie Jana Boháče i exředitele ministerského odboru sportu Zdeňka Břízu.
Kauza sportovních dotací: Státní zástupce chce pro Peltu 9 let za mřížemi a tučnou pokutu
Začíná být jasno, jaké by mohly být důsledky kauzy sportovních dotací. Systém rozdělování peněz byl podle bývalých úředníků ministerstva školství chaotický a neexistovala v něm pravidla. Hlavními aktéry problematického nakládání s financemi jsou i bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta a šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Státní zástupce chce nyní pro někdejšího bosse českého fotbalu devět let vězení a pokutu 25 milionů korun.
Plážoví volejbalisté chtějí odškodnění od ČOV, koronavirus jim překazil olympiádu
Kdo byl pacientem nula v osudovém letu olympioniků do Tokia? Otázka, která stále nemá odpověď. Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval hájí postup české výpravy v Japonsku, zástupci plážových volejbalistů ale budou chtít kompenzace.
Sledujte TK olympijského výboru: Dostanou sportovci z covidového letu odškodnění?
Česká unie sportu (ČUS) vyzvala Český olympijský výbor (ČOV) k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Kompenzace požaduje i agentura Sportfin, která sportovce zastupuje. V české výpravě bylo celkem šest pozitivních, z toho čtyři sportovci. Sledujte tiskovou konferenci ČOV živě v tomto článku.
Jansta chce pro nakažené sportovce náhradu škody. Vyzval k tomu olympijský výbor
Česká unie sportu vyzvala Český olympijský výbor k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Šéf ČUS Miroslav Jansta takový požadavek vznesl v dopise adresovaném předsedovi ČOV Jiřímu Kejvalovi v souvislosti s případem šíření koronaviru v části české výpravy cestující do Japonska charterovým letem. Pro sportovce žádá také omluvu, finanční náhradu by podle Jansty měly obdržet i sportovní svazy.
Další změna pravidel pro venkovní sport: 15 metrů čtverečních na osobu a až 12 lidí
Místo zvažovaného šestimetrového odstupu dvojic na venkovním sportovišti se bude od pondělí uplatňovat plocha 15 metrů čtverečních na osobu. Na jednom hřišti přitom bude možné vytyčit více sportovišť s dvanáctičlennými skupinami. Po páteční schůzce s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem to v tiskové zprávě uvedl předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Haly a tělocvičny zatím zůstanou pro amatéry dál zavřené.
Sportovce čeká kosmetické rozvolnění. Už teď ale ministr projevil vůli, říká Jansta
V České republice se na začátku tohoto týdne znovu spustil amatérský sport zahrnující i mládežnické kategorie profesionálních klubů. Zatím však velmi decentně. Venku se může sportovat maximálně v šesti dvojicích, mezi kterými musí být rozestupy minimálně 10 metrů. Představitelé sportovních organizací s touto formou spokojení nebyli, a tak v sobotu jednali s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO). Dohodli se, že od 26. dubna by mělo přijít zmírnění omezení.
Ze současného rozvolnění sportu radost nemáme, říká Jansta. Trvá na 20 lidech venku
Amatérský organizovaný sport se od tohoto týdne znovu rozjel, byť zatím pouze se zařazenou jedničkou. Sportovní organizace i na základě zlepšující se epidemiologické situace mají o víkendu v plánu vyjednat na ministerstvu zdravotnictví větší rozvolnění.