CNN Prima News Česká unie sportu

Česká unie sportu

Výpis příspěvků ke štítku „Česká unie sportu“

Jansta: Politici pohrdají sportovci, ti už chtějí demonstrovat. Tragédie, slyšíme jen fráze

2. října 2022 06:28

Nádrže s optimismem vysychají. Situace v tuzemském sportu podle Miroslava Jansty rozhodně není idylická delší dobu. Během rozhovoru pro CNN Prima NEWS to opakovaně přičítá mizerné politické odvaze. Pravou zkouškou procházejí hokejisté, basketbalisté, házenkáři a další teprve teď. Po pandemii na sportovce a všechny nadšence zaklekává energetická krize. Česká unie sportu (ČUS) udělala průzkum a její už dříve frustrovaný šéf k výsledkům říká: „Nečekal jsem to tak hrozné.“

Temno v českém sportu. Jansta varuje před zánikem stovek klubů a urguje vládu

21. září 2022 17:09

Nedostatečná pomoc sportu, který se kvůli vysokým cenám energiím ocitá v kritické situaci, může v budoucnu přinést Česku výrazné ekonomické ztráty, varuje předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Upozornil, že ztráta pohybových návyků mladé generace povede ke zhoršení zdatnosti a zdravotního stavu populace, což znamená vyšší výdaje ve zdravotnictví.

Sport jen pro bohaté. Jansta tepe stát za nečinnost, volá po speciálním ministrovi

22. srpna 2022 13:38

Českému sportu dlouhodobě chybí finanční i obecná podpora ze strany státu. A momentálně vše směřuje k tomu, že se základna sportujících lidí, především dětí, bude dál smrskávat. „Potřebujeme svého ministra, představitele státní správy, který by za sport nesl zodpovědnost a měl by ve vládě autoritu,“ řekl pro CNN Prima NEWS šéf České unie sportu (ČSU) Miroslav Jansta.

Jansta: Zdraví národa je ohroženo, sport v Česku prožívá nejhorší období. Hrozí kolaps

22. června 2022 17:18

Valná hromada České unie sportu (ČUS) označila ústy předsedy Miroslava Jansty situaci českého sportu za nejhorší v historii. Spojení poklesu státní podpory a energetické krize, která přináší nárůst výdajů na provoz sportovišť, může mít dalekosáhlé důsledky včetně uzavírání sportovišť a krachu klubů. Delegáti proto vyzvali vládu, aby urychleně začala jednat.

Pelta ovlivňoval dotace pro sport, rozhodl soud. Dostal nepravomocně šest let vězení

26. listopadu 2021 10:34

Miroslav Pelta i exnáměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová jsou v dotační kauze vinní. Bývalý šéf českého fotbalu dostal šest let vězení nepodmíněně a pětimilionovou pokutu, jeho někdejší milenka o půl roku více. Jde o nepravomocný rozsudek. Pelta měl před lety těžit ze vztahu s Kratochvílovou a díky ní dostat pro fotbalovou asociaci více peněz. Soud zároveň osvobodil předsedu České unie sportu Miroslava Janstu, sekretáře unie Jana Boháče i exředitele ministerského odboru sportu Zdeňka Břízu.

Kauza sportovních dotací: Státní zástupce chce pro Peltu 9 let za mřížemi a tučnou pokutu

12. října 2021 11:26
Aktualizováno

Začíná být jasno, jaké by mohly být důsledky kauzy sportovních dotací. Systém rozdělování peněz byl podle bývalých úředníků ministerstva školství chaotický a neexistovala v něm pravidla. Hlavními aktéry problematického nakládání s financemi jsou i bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta a šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Státní zástupce chce nyní pro někdejšího bosse českého fotbalu devět let vězení a pokutu 25 milionů korun.

Sledujte TK olympijského výboru: Dostanou sportovci z covidového letu odškodnění?

10. srpna 2021 15:41

Česká unie sportu (ČUS) vyzvala Český olympijský výbor (ČOV) k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Kompenzace požaduje i agentura Sportfin, která sportovce zastupuje. V české výpravě bylo celkem šest pozitivních, z toho čtyři sportovci. Sledujte tiskovou konferenci ČOV živě v tomto článku.

Jansta chce pro nakažené sportovce náhradu škody. Vyzval k tomu olympijský výbor

9. srpna 2021 14:53

Česká unie sportu vyzvala Český olympijský výbor k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Šéf ČUS Miroslav Jansta takový požadavek vznesl v dopise adresovaném předsedovi ČOV Jiřímu Kejvalovi v souvislosti s případem šíření koronaviru v části české výpravy cestující do Japonska charterovým letem. Pro sportovce žádá také omluvu, finanční náhradu by podle Jansty měly obdržet i sportovní svazy.

Další změna pravidel pro venkovní sport: 15 metrů čtverečních na osobu a až 12 lidí

23. dubna 2021 19:48

Místo zvažovaného šestimetrového odstupu dvojic na venkovním sportovišti se bude od pondělí uplatňovat plocha 15 metrů čtverečních na osobu. Na jednom hřišti přitom bude možné vytyčit více sportovišť s dvanáctičlennými skupinami. Po páteční schůzce s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem to v tiskové zprávě uvedl předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Haly a tělocvičny zatím zůstanou pro amatéry dál zavřené.

Sportovce čeká kosmetické rozvolnění. Už teď ale ministr projevil vůli, říká Jansta

17. dubna 2021 16:19

V České republice se na začátku tohoto týdne znovu spustil amatérský sport zahrnující i mládežnické kategorie profesionálních klubů. Zatím však velmi decentně. Venku se může sportovat maximálně v šesti dvojicích, mezi kterými musí být rozestupy minimálně 10 metrů. Představitelé sportovních organizací s touto formou spokojení nebyli, a tak v sobotu jednali s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO). Dohodli se, že od 26. dubna by mělo přijít zmírnění omezení.