reklama
CNN Prima News Česká unie sportu

Česká unie sportu

Výpis příspěvků ke štítku „Česká unie sportu“

Kauza sportovních dotací: Státní zástupce chce pro Peltu 9 let za mřížemi a tučnou pokutu

12. října 2021 11:26
Aktualizováno

Začíná být jasno, jaké by mohly být důsledky kauzy sportovních dotací. Systém rozdělování peněz byl podle bývalých úředníků ministerstva školství chaotický a neexistovala v něm pravidla. Hlavními aktéry problematického nakládání s financemi jsou i bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta a šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta. Státní zástupce chce nyní pro někdejšího bosse českého fotbalu devět let vězení a pokutu 25 milionů korun.

Sledujte TK olympijského výboru: Dostanou sportovci z covidového letu odškodnění?

10. srpna 2021 15:41

Česká unie sportu (ČUS) vyzvala Český olympijský výbor (ČOV) k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Kompenzace požaduje i agentura Sportfin, která sportovce zastupuje. V české výpravě bylo celkem šest pozitivních, z toho čtyři sportovci. Sledujte tiskovou konferenci ČOV živě v tomto článku.

Jansta chce pro nakažené sportovce náhradu škody. Vyzval k tomu olympijský výbor

9. srpna 2021 14:53

Česká unie sportu vyzvala Český olympijský výbor k náhradě škody pro sportovce, kteří kvůli nákaze covidem a karanténě přišli o start na hrách v Tokiu. Šéf ČUS Miroslav Jansta takový požadavek vznesl v dopise adresovaném předsedovi ČOV Jiřímu Kejvalovi v souvislosti s případem šíření koronaviru v části české výpravy cestující do Japonska charterovým letem. Pro sportovce žádá také omluvu, finanční náhradu by podle Jansty měly obdržet i sportovní svazy.

Další změna pravidel pro venkovní sport: 15 metrů čtverečních na osobu a až 12 lidí

23. dubna 2021 19:48

Místo zvažovaného šestimetrového odstupu dvojic na venkovním sportovišti se bude od pondělí uplatňovat plocha 15 metrů čtverečních na osobu. Na jednom hřišti přitom bude možné vytyčit více sportovišť s dvanáctičlennými skupinami. Po páteční schůzce s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem to v tiskové zprávě uvedl předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Haly a tělocvičny zatím zůstanou pro amatéry dál zavřené.

Sportovce čeká kosmetické rozvolnění. Už teď ale ministr projevil vůli, říká Jansta

17. dubna 2021 16:19

V České republice se na začátku tohoto týdne znovu spustil amatérský sport zahrnující i mládežnické kategorie profesionálních klubů. Zatím však velmi decentně. Venku se může sportovat maximálně v šesti dvojicích, mezi kterými musí být rozestupy minimálně 10 metrů. Představitelé sportovních organizací s touto formou spokojení nebyli, a tak v sobotu jednali s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO). Dohodli se, že od 26. dubna by mělo přijít zmírnění omezení.

Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu

25. ledna 2021 20:12
Aktualizováno

Poslanec a předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička (za ANO) čelí následkům za svoji účast na nelegální oslavě v teplickém hotelu. Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ho vyzval, aby vyvodil důsledky. Hnilička už oznámil, že složí poslanecký mandát, post předsedy NSA si ale chce ponechat. V tom jej utvrzují i zástupci sportovních svazů a také přímo sportovci. Podporu mu vyjádřili hokejista Jaromír Jágr či oštěpařka Barbora Špotáková.

Hra o vakcíny pro sportovce. Dočkají se skrze Euro nebo olympiádu očkování dříve?

8. ledna 2021 19:58

Pro mnoho sportovců by bylo ideální, kdyby na vrcholu sezony mohli soutěžit s už absolvovaným očkováním proti koronaviru. Přijít o velkou akci totiž vinou nákazy nechce nikdo. Jenže podle plánu vakcinace v České republice by na mladé lidi (tedy i reprezentanty) mělo dojít až v pokročilé fázi léta. Pokud vůbec. Národní sportovní agentura, Český olympijský výbor i Česká unie sportu proto budou usilovat o to, aby profesionálům zajistily vakcínu dříve.

Ministrům jsem se do dotací nepletl, řekl Sobotka u soudu s Peltou. Soudkyně ho pokárala

28. srpna 2020 12:02
Aktualizováno

Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pátek vypověděl jako svědek v kauze manipulování sportovních dotací, že situace ve financování sportu nebyla v letech 2016 a 2017 jednoduchá. Měnil se systém financování, s čímž souvisela i změna rozpočtových prostředků. Uvedl, že osobně by v dané době jmenoval náměstkem pro sport někoho staršího a zkušenějšího než obžalovanou Simonu Kratochvílovou.

reklama