reklama

Česko bude mít nového ministra zdravotnictví. Ve čtvrtek se funkce ujme lékař Jan Blatný

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v poledne přijme lékaře Jana Blatného, kterého jmenuje ministrem zdravotnictví. Poté Blatný převezme resort od odcházejícího ministra Romana Prymuly (za ANO) a poprvé promluví k novinářům. Prymula byl ministrem 38 dní, pozici musel opustit poté, co byly v pátek zveřejněné jeho fotografie, jak v nočních hodinách opouští restauraci a usedá do auta bez roušky. Prymula incident považuje jen za politickou chybu, opatření pro boj s epidemií podle svých slov neporušil.

reklama

Dětský hematolog Blatný se už v pátek minulý týden setkal na Úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ten poté odvezl jeho životopis do Lán prezidentovi Zemanovi. Kandidáta na ministra prezident přijal v úterý, Blatný po schůzce s médii nemluvil. Dětský hematolog Blatný působí jako náměstek ředitele Fakultní nemocnice Brno, kde se specializuje na léčbu dětí s poruchami srážlivosti krve.

K tématu

Během podzimu, kdy se Česko postupně dostalo v počtu nakažených koronavirem mezi nejhorší země světa, dochází už ke druhé výměně ve funkci ministra zdravotnictví. Adam Vojtěch (za ANO) rezignoval 21. září. Tehdy řekl, že demisí chce vytvořit prostor pro řešení pandemie, která v posledních dnech nabývá na závažnosti. Počty případů v září strmě rostly a ve dnech před Vojtěchovým odchodem překonaly tři tisíce za den. V současné době se denní počet nově pozitivních několikrát dostal i nad 15 tisíc.

Vojtěchův nástupce Prymula byl původně jeho náměstkem a v květnu z ministerstva po sporech odešel na nově vzniklé místo vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Jako odborník na epidemii měl Česku pomoci dostat současnou situaci znovu pod kontrolu. Za Prymulova šéfování ministerstvu byl znovu vyhlášený nouzový stav, uzavřely se školy i většina obchodů, zakázané jsou kulturní a sportovní akce, omezené svatby a pohřby. Nosí se opět roušky i venku a od středy platí i noční zákaz vycházení.

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama