CNN Prima News funkce

funkce

Výpis příspěvků ke štítku „funkce“

Nevyřeší se energie pro nemocnice? Pak nebudu ministrem zdravotnictví, prohlásil Válek

28. srpna 2022 14:56

Do konce září chce mít ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vyřešeny dodávky energií pro fakultní nemocnice na příští rok, pokud se jim nepodaří je získat v běžné veřejné zakázce. Pokud by zajištěny nebyly, odstoupil by ze své funkce. Řešení podle něj musí navrhnout ministerstvo průmyslu, ideálně do poloviny září. Řekl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Michálek vzdal účast ve vládě kvůli kumulaci funkcí. Jak to bude s Bartošem?

12. listopadu 2021 10:40

Poslanec Jakub Michálek (Piráti) se nakonec nestane ministrem pro legislativu. Podle informací Deníku N a Respektu se hodlá plně věnovat vykonávání poslaneckého mandátu. Otazník stále visí nad šéfem Pirátů Ivanem Bartošem, který by se v novém kabinetu Petra Fialy (ODS) měl stát ministrem pro místní rozvoj a digitalizaci. V médiích se objevují spekulace, zda by se pak vzdal poslaneckého křesla. Piráti totiž dlouhodobě ostře vystupují proti kumulaci politických funkcí.

Zeman není schopen zastávat úřad, míní senátní výbor. Je to pokus o převrat, říká Ovčáček

2. června 2021 17:38

Miloš Zeman není podle senátního bezpečnostního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. O návrhu zbavit Zemana funkce hlavy státu bude příští týden rozhodovat Senát. Jeho případný verdikt o nezpůsobilosti Zemana zastávat prezidentský úřad by musela podle Ústavy potvrdit Sněmovna. Novinářům to ve středu řekl předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý). „Je to organizovaný pokus o státní převrat ve stadiu zrodu. Orgány činné v trestním řízení by měly neprodleně samy od sebe konat,“ reagoval na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a dodal: „Tuhle opoziční špínu musíme v říjnových volbách zastavit.“

Vojtěch bude znovu ministrem zdravotnictví. Babišovu nabídku přijal

25. května 2021 23:30

Adam Vojtěch přijal nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO) stát se znovu ministrem zdravotnictví. Ve funkci se chce zaměřit na dořešení epidemie onemocnění COVID-19 a na zákony důležité pro pacienty. Vojtěch to v úterý večer oznámil na Twitteru. Ve funkci nahradí Petra Arenbergera (za ANO), který čelil kritice kvůli tomu, jak informoval o svém majetku.