CNN Prima News funkce

funkce

Výpis příspěvků ke štítku „funkce“

Nečekaná smrt generála Židka. Měl velet Rusům na frontě, kvůli porážkám přišel o své posty

V Rusku ve věku 57 let zemřel generálplukovník Gennadij Židko, který v roce 2016 velel ruské armádě v Sýrii a podle některých médií loni také ruským invazním silám na Ukrajině. O jeho smrti ve středu informovala s odvoláním na gubernátora Chabarovského kraje ruská média. Regionální činitel konkrétní příčinu Židkovy smrti nesdělil, napsal pouze, že zemřel po delší nemoci.

Úředník Jakub skočil pod vlak. Kolegové šikanu odmítli, podle hejtmana Půty se s krizí nesvěřil

Nesmírně nás to zasáhlo. Nikdy se nikomu nesvěřil, že má nějaké trápení. Tak na smrt vedoucího oddělení cestovního ruchu na Krajském úřadu Libereckého kraje Jakuba Šepse reagoval hejtman kraje Martin Půta. Podle informací webu Blesk.cz měl úředník spáchat sebevraždu skokem pod vlak. Před svým činem na sociálních sítích sdílel dopis na rozloučenou, v němž uvádí důvody, proč si sáhl na život.

Nevyřeší se energie pro nemocnice? Pak nebudu ministrem zdravotnictví, prohlásil Válek

Do konce září chce mít ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) vyřešeny dodávky energií pro fakultní nemocnice na příští rok, pokud se jim nepodaří je získat v běžné veřejné zakázce. Pokud by zajištěny nebyly, odstoupil by ze své funkce. Řešení podle něj musí navrhnout ministerstvo průmyslu, ideálně do poloviny září. Řekl to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Michálek vzdal účast ve vládě kvůli kumulaci funkcí. Jak to bude s Bartošem?

Poslanec Jakub Michálek (Piráti) se nakonec nestane ministrem pro legislativu. Podle informací Deníku N a Respektu se hodlá plně věnovat vykonávání poslaneckého mandátu. Otazník stále visí nad šéfem Pirátů Ivanem Bartošem, který by se v novém kabinetu Petra Fialy (ODS) měl stát ministrem pro místní rozvoj a digitalizaci. V médiích se objevují spekulace, zda by se pak vzdal poslaneckého křesla. Piráti totiž dlouhodobě ostře vystupují proti kumulaci politických funkcí.