reklama
CNN Prima News funkce

funkce

Výpis příspěvků ke štítku „funkce“

Zeman není schopen zastávat úřad, míní senátní výbor. Je to pokus o převrat, říká Ovčáček

2. června 2021 17:38

Miloš Zeman není podle senátního bezpečnostního výboru schopen vykonávat úřad prezidenta republiky. O návrhu zbavit Zemana funkce hlavy státu bude příští týden rozhodovat Senát. Jeho případný verdikt o nezpůsobilosti Zemana zastávat prezidentský úřad by musela podle Ústavy potvrdit Sněmovna. Novinářům to ve středu řekl předseda výboru Pavel Fischer (nezávislý). „Je to organizovaný pokus o státní převrat ve stadiu zrodu. Orgány činné v trestním řízení by měly neprodleně samy od sebe konat,“ reagoval na Twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček a dodal: „Tuhle opoziční špínu musíme v říjnových volbách zastavit.“

Vojtěch bude znovu ministrem zdravotnictví. Babišovu nabídku přijal

25. května 2021 23:30

Adam Vojtěch přijal nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO) stát se znovu ministrem zdravotnictví. Ve funkci se chce zaměřit na dořešení epidemie onemocnění COVID-19 a na zákony důležité pro pacienty. Vojtěch to v úterý večer oznámil na Twitteru. Ve funkci nahradí Petra Arenbergera (za ANO), který čelil kritice kvůli tomu, jak informoval o svém majetku.

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla

7. května 2021 05:25

V IKEM jsem si splnil sen, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nejznámější český kardiochirurg Jan Pirk. Ten ve čtvrtek oznámil, že v červnu skončí ve funkci přednosty Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). I když chtěl ve funkci ještě nějaký čas zůstat, bude v institutu dál operovat a je hrdý na to, jaké lékaře vychoval. Kliniku prý předává do dobrých rukou.

Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

6. května 2021 12:04
Aktualizováno

Přednosta Kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Jan Pirk má ve své funkci skončit. Od července jej nahradí jeho dosavadní zástupce Josef Kautzner. IKEM informaci potvrdil v tiskové zprávě, podle které má jít o vzájemnou dohodu. CNN Prima NEWS ale Pirk řekl, že ve funkci chtěl ještě aspoň dva roky zůstat.

Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji

7. března 2021 13:22
Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) by rezignoval na svou funkci ministra zdravotnictví, pokud by se poradní skupina s epidemiologem Petrem Smejkalem měla stát paralelním ministerstvem zdravotnictví při Úřadu vlády. Blatný ale věří, že se to nestane a že skupina mu bude spíše poskytovat nezávislá odborná stanoviska. Uvedl to dnes v Otázkách Václava Moravce.

Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený

3. března 2021 20:22

Hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou by měla nahradit ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. S odvoláním na několik na sobě nezávislých zdrojů to ve středu napsal Zdravotnický deník. Důvodem je podle něj nespokojenost premiéra Andreje Babiše (ANO) s prací vysokých úředníků ministerstva zdravotnictví v době sílící epidemie koronaviru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po zasedání vlády rošádu na hygieně nevyloučil. Hlavní hygieničku jmenuje vláda.

reklama