reklama
CNN Prima News prezident Miloš Zeman

prezident Miloš Zeman

Výpis příspěvků ke štítku „prezident Miloš Zeman“

Cichanouská už je v Praze. Šéfka běloruské opozice promluví v Senátu, přijme ji i Babiš

Na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila přijela do Prahy význačná představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská. Během své návštěvy se sejde také s prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD). V Česku zůstane do čtvrtka 10. června. Štáb CNN Prima NEWS bude u toho a o její návštěvě bude podrobně informovat.

Okamura: Vláda by měla skončit. Fakta jasně mluví proti ní

Současná vláda Andreje Babiše (ANO) přivedla ČR na nejhorší příčky Evropy ve stavu koronavirové pandemie a chová se protiústavně. Fakta jsou jasná a kabinet by měl skončit, řekl předseda SPD Tomio Okamura v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Poslaneckou sněmovnu ve čtvrtek čeká hlasování o nedůvěře vládě, rozhodující slovo budou mít ale nejspíše komunisté.

Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělil srbskému prezidentovi Aleksandaru Vučičovi nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva první třídy. Předal mu ho na slavnostním ceremoniálu před vzájemným jednáním na Pražském hradě. Uvedl to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Český prezident dostal vysoké srbské vyznamenání určené prezidentům či premiérům Řád Srbské republiky na stuze. Vučič mu ho udělil již loni, v úterý mu ho předal.

Většina Čechů nedůvěřuje Zemanovi. Každý druhý si myslí, že hájí zájmy Ruska

Prezidentu Miloši Zemanovi nedůvěřuje 63 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Market Research. Podle 45 procent respondentů v kauze Vrbětice hájí spíše zájmy Ruska, za zájmy Česka stojí jen podle 22 procent dotázaných. Většina oslovených nesouhlasí s názorem prezidenta, že zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích není dostatečně prokázáno.

Zeman udělil milost vrahovi. Muž má v rejstříku trestů dalších sedm záznamů

Muž, kterému minulý týden udělil milost prezident Miloš Zeman, byl počátkem 90. let odsouzen za vraždu. V rejstříku trestů má sedm dalších záznamů, mimo jiné za zpronevěru či ohrožování mravní výchovy mládeže. Aktuálně si měl odpykat ještě 660 dní vězení za loupež, při níž ohrožoval prodavačku jehlicí z deštníku. Vyplývá to z přípisu ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Hrad milost odůvodnil mužovým nepříznivým zdravotním stavem.

Zeman žádá odvolání Blatného i Petříčka. Vadí mu jejich postoj k ruské vakcíně

Prezident Miloš Zeman bude chtít po premiérovi Andreji Babišovi (ANO), aby z funkce odvolal ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irenu Storovou. Řekl to v rozhovoru serveru Parlamentní listy. Vadí mu jejich postoj k ruské vakcíně Sputnik. Jejím odmítáním podle něj nesou odpovědnost za úmrtí lidí v Česku na COVID-19. Zeman chce, aby ve funkci skončil i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

reklama