CNN Prima News prezident Miloš Zeman

prezident Miloš Zeman

Výpis příspěvků ke štítku „prezident Miloš Zeman“

Zeman cvičil ve vysílání. Připadám si jako dvouleté dítě, ústup do stadia infantility, smál se

Jak je na tom exprezident Miloš Zeman se zdravím? Přinejmenším se zdá, že horní končetiny mu stále dobře slouží – ve studiu CNN Prima NEWS si dokonce krátce zacvičil. Během speciálního vysílání také prozradil, že se mu podařilo udělat pár krůčků mimo svůj vozík. „Připadám si jako dvouleté dítě – možná ještě menší – které se učí chodit,“ řekl s nadsázkou.

Inaugurační přešlapy: Klause zradilo pero, Zemanovi odešli hosté a Havel bránil své nohavice

Nefungující ceremoniální propiska, kravata s ruskou trikolorou či demonstrativní odchod ze sálu. Ačkoliv se inaugurace prezidenta Petra Pavla neobešla bez drobných přešlapů, jeho předchůdci na Pražském hradě měli na kontě menší či větší prohřešky, ať už technického, nebo symbolického rázu. Problémy se nevyhnuly ani jedné z českých hlav státu, vlastní porci kontroverzí si užili ale také někteří českoslovenští prezidenti.

Inaugurace Petra Pavla krok za krokem: Harmonogram, ceremoniály i překvapení pro veřejnost

Petr Pavel se ve čtvrtek oficiálně stane čtvrtým prezidentem České republiky. Jeho inaugurační den začne už o středeční půlnoci svěšením standarty a zavřením Brány gigantů, dopoledne na program naváže obědem na Pražském hradě a vše skončí v katedrále sv. Víta. Ve srovnání s předchozími hlavami státu se pozvaní hosté i veřejnost dočkají několika novinek. Redakce CNN Prima NEWS přináší podrobný přehled průběhu inaugurace Petra Pavla a kompletní harmonogram.

OBRAZEM: Zeman plující, strašící i trenky pálící. Podívejte se na prezidentovy ikonické fotky

Deset let s prezidentem Milošem Zemanem dalo vzniknout celé řadě lehce zapamatovatelných – či těžko zapomenutelných – fotografií. Na některých česká hlava státu plula ve svém oblíbeném nafukovacím člunu na Vysočině, na jiných si hrála na aligátora před reportérkou FTV Prima. Během svého úřadování zažil prezident také jmenování vlády „z akvária“ či nečekaný protest polonahé ukrajinské aktivistky. Redakce CNN Prima NEWS vybrala ikonické snímky, kterých se Zeman dočkal během své prezidentské funkce.

Zemanovy nejslavnější hlášky i urážky: Každý sedmý Čech je debilní, dementní nebo alkoholik

Politická derniéra prezidenta Miloše Zemana se blíží. Za více než tři dekády nešetřil na bonmotech, netradičních analogiích, vulgarismech ani urážkách – ať už mířily k jeho politickým odpůrcům, či novinářům. Často tak mluvil o „blbounech nejapných“, „dinosaurech vylézajících z páchnoucích bažin“, „zk*rvených trpaslících“ či „impotentech“. Velice rád ve veřejném prostoru mluvil i o jídle a především alkoholu. Níže si můžete přečíst Zemanovy nejznámější výroky, které za 32 let své politické kariéry vyslovil.

OBRAZEM: Zeman navštívil svůj nový domov v Lánech. Okolí vily hlídala ochranka i psovod

Prezident Miloš Zeman v závěru svého mandátu navštívil svůj nový domov. V březnu se definitivně přestěhuje do malé, čerstvě dostavené vily na kraji jeho oblíbených Lán. Příjezd hlavy státu do prostorného domu zachytily v pátek fotografové redakce CNN Prima NEWS. Okolí „bungalovu“ hlídala Zemanova osobní ochranka i německý ovčák s psovodem.

Další detaily Pavlovy inaugurace: Zeman vynechá přípitek, na náměstích budou obří obrazovky

Veřejnost bude moci sledovat inauguraci nového prezidenta Petra Pavla, která se uskuteční 9. března, z velkoplošných obrazovek na Hradčanském náměstí a třetím nádvoří. Pracovníci hradní a sněmovní kanceláře s budoucí kancléřkou Janou Vohralíkovou doladili všechny důležité detaily ceremonie a předali si seznamy hostů. Novinářům to po společném jednání řekl kancléř Sněmovny Martin Plíšek.

Konec Zemanova snu. Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe nebude, vláda zrušila územní rezervy

Kabinet Petra Fialy (ODS) zrušil na středečním jednání územní rezervy pro vodní koridor Dunaj–Odra–Labe. V tiskové zprávě o tom informovali vládní Piráti. Zrušení územní ochrany budoucí trasy kanálu fakticky znamená konec vysněného projektu končícího prezidenta Miloše Zemana, který koridor dlouhé roky prosazoval. Vládní koalice se ke zrušení kanálu zavázala v programovém prohlášení.

Končí Zemanův klíčový spolupracovník. Šéf hradního protokolu Kruliš podal výpověď

Klíčový spolupracovník končícího prezidenta Miloše Zemana a šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš podal výpověď. Popřel, že by měl namířeno do České národní banky, jak to naznačoval Zeman při své návštěvě Srbska. Společně s Krulišem odešel z Pražského hradu také vedoucí sekretariátu Jaroslav Hlinovský, informoval o tom web Deníku N.

Zemětřesení na Hradě. Kam zmizí „Zemanova parta“ v čele s Ovčáčkem, Mynářem a Nejedlým?

S nástupem nového prezidenta Petra Pavla zřejmě nezůstane na Pražském hradě kámen na kameni. Jednotlivé odbory čeká důkladný audit a kontroverzní figury kolem končící hlavy státu Miloše Zemana si musí najít nové útočiště. Kam zmizí mluvčí Jiří Ovčáček, kancléř Vratislav Mynář, poradce Martin Nejedlý či protokolář Vladimír Kruliš? A jaké velké změny vůbec Pavel chystá?

Co bude dělat Zeman, až skončí jako prezident? Podívejte se na jeho nový dům

Prezident Miloš Zeman po deseti letech definitivně opustí zámek v Lánech. Příliš se od něj ale nevzdálí. Jeho novým domovem bude nedaleko postavený „bungalov“, na kterém se pracovalo od roku 2019. Dům o dvou patrech s terasou i zahrádkou se nachází v lukrativní části města, která ale má pár minusů. Jak v současnosti vypadá a kolik stál prezidenta peněz? A co vůbec Zeman po konci mandátu plánuje dělat?