CNN Prima News prezident Miloš Zeman

prezident Miloš Zeman

Výpis příspěvků ke štítku „prezident Miloš Zeman“

Končí Zemanův klíčový spolupracovník. Šéf hradního protokolu Kruliš podal výpověď

3. února 2023 10:42

Klíčový spolupracovník končícího prezidenta Miloše Zemana a šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš podal výpověď. Popřel, že by měl namířeno do České národní banky, jak to naznačoval Zeman při své návštěvě Srbska. Společně s Krulišem odešel z Pražského hradu také vedoucí sekretariátu Jaroslav Hlinovský, informoval o tom web Deníku N.

Zemětřesení na Hradě. Kam zmizí „Zemanova parta“ v čele s Ovčáčkem, Mynářem a Nejedlým?

3. února 2023 07:52

S nástupem nového prezidenta Petra Pavla zřejmě nezůstane na Pražském hradě kámen na kameni. Jednotlivé odbory čeká důkladný audit a kontroverzní figury kolem končící hlavy státu Miloše Zemana si musí najít nové útočiště. Kam zmizí mluvčí Jiří Ovčáček, kancléř Vratislav Mynář, poradce Martin Nejedlý či protokolář Vladimír Kruliš? A jaké velké změny vůbec Pavel chystá?

Co bude dělat Zeman, až skončí jako prezident? Podívejte se na jeho nový dům

28. ledna 2023 15:26

Prezident Miloš Zeman po deseti letech definitivně opustí zámek v Lánech. Příliš se od něj ale nevzdálí. Jeho novým domovem bude nedaleko postavený „bungalov“, na kterém se pracovalo od roku 2019. Dům o dvou patrech s terasou i zahrádkou se nachází v lukrativní části města, která ale má pár minusů. Jak v současnosti vypadá a kolik stál prezidenta peněz? A co vůbec Zeman po konci mandátu plánuje dělat?

Sledujte volební speciál Hledá se prezident: Výsledky, analýzy i komentáře hostů

24. ledna 2023 08:00

Druhé kolo voleb je u konce a CNN Prima NEWS nabízí v sobotu 28. ledna rozsáhlé volební vysílání. Dynamické studio vytvořené po vzoru americké CNN zajišťuje všechny potřebné informace přehledně na jediném místě – aktuální výsledky, exkluzivní komentátoři, detailní analýzy včetně klíčových bojišť na interaktivní obrazovce Magic Wall a predikce výsledků, jež jako první v Česku prozradila jméno absolutního vítěze volby.

Fischer: Jako úředník se na Hrad vracet nechci. Pro fajnového prezidenta už jsem pracoval

19. ledna 2023 07:08

Pavel Fischer po neúspěšné prezidentské kandidatuře přemítá, co bude dál. Už nyní ale s jistotou ví, že na Pražský hrad by určitě jako úředník nechtěl. I když mu tuto možnost zatím nikdo nenabídl, v případě úspěchu Petra Pavla by se jistá spolupráce nabízela. Senátor však ve vysílání CNN Prima NEWS předem konstatoval, že roky s „fajnovým“ prezidentem Václavem Havlem mu jako zkušenost stačily.

Kostel Panny Marie Vítězné uzavře brány. Babiš ho chce zneužít ke kampani, obávají se správci

16. ledna 2023 21:27

Kostel Panny Marie Vítězné bude v úterý dopoledne uzavřen, důvodem je avizovaná návštěva prezidentského kandidáta Andreje Babiše. Správci uvedli, že nechtějí, aby předseda hnutí ANO zneužil poutní místo k útočné a strach vyvolávající kampani. „Kostel je jinak otevřen všem návštěvníkům bez ohledu na jejich přesvědčení, tedy i A. Babišovi, k osobní modlitbě, nikoliv politické kampani,“ dodali zástupci Kostela Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského, jenž je přezdíván U Pražského Jezulátka. Bývalý premiér následně zrušil i úterní prohlídku korunovačních klenotů, uvedl server iDnes.cz.

Čtyři volební komise chybovaly. Fiala nabádá ke kampani bez lhaní a urážek

16. ledna 2023 07:01

Premiér Petr Fiala (ODS) nabádá ke kampani bez lhaní a urážek. Čtyři volební komise chybovaly, uvedl ČSÚ. Kandidát Petr Pavel v úvodním klání porazil Andreje Babiše (ANO) se ziskem 35,40 procenta hlasů. Volební účast dosáhla 68,24 procenta voličů. Babiš už v sobotu Pavla přirovnal k Vladimiru Putinovi a mluvil o něm jako o vládním kandidátovi a komunistickém rozvědčíkovi, přestože sám má komunistickou minulost.

Babiš rozjel kampaň, Pavla spojuje s válkou. Jako Zeman, jen jiné lži, komentují experti

15. ledna 2023 18:08

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš rozjel okamžitě po konci 1. kola prezidentských voleb tvrdou kampaň, kterou experti předpovídali. Svého soupeře Petra Pavla už v neděli na billboardech vykreslil jako nepřítele, který zavleče Česko do války. Sám o sobě pak tvrdí, že je diplomat. Podle odborníků jde o podobnou taktiku, jakou použil prezident Miloš Zeman proti Jiřímu Drahošovi.

Zeman volil Babiše: Člověk bez politických zkušeností je rizikem pro občany i sám sobě

13. ledna 2023 15:30

Dosluhující prezident Miloš Zeman v lánské škole odevzdal svůj volební hlas, a to bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Výběr zdůvodnil tím, že „člověk bez politických zkušeností je rizikem pro občany i sám sobě“. Hlava státu už dopředu avizovala, že šéfa hnutí ANO z osmičky kandidátů považuje za nejlepší možnost.