Česko se během prvního adventního víkendu dočká sněhu. Co přinese další týden?

Počasí

Počasí 25.11.2022 7:10

Česká republika zažívá lehce teplotně nadprůměrný listopad, nejinak tomu bude v pátek, kdy se bude průměrná denní teplota na celém území republiky pohybovat okolo šesti stupňů Celsia. V noci by pak měl přijít déšť, v části Česka dokonce i sníh. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Většina České republiky se v pátek dočká jasné oblohy. Během odpoledne bude počasí ovlivňovat okluzní fronta postupující ze západu, která přinese oblačnost. Večer se k ní přidá déšť, v polohách nad tisíc metrů i déšť se sněhem. „Na horách hrozí slabé sněžení a na Šumavě můžou napadnout až dva centimetry nové sněhové pokrývky,“ sdělila pro CNN Prima NEWS meteoroložka Tereza Matušková.

Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi čtyřmi až osmi stupni Celsia, v noci pak mohou klesnout k minus jednomu, v případě zmenšené oblačnosti až ke třem stupňům.

Podobné počasí se dá očekávat začátkem prvního adventního víkendu. V sobotu dosáhnou denní teploty čtyř až osmi stupňů, noční by neměly klesnout pod nulu. Bude zataženo, na většině území se nárazově objeví déšť nebo mrholení. V nadmořské výšce nad 900 metrů by mohlo sněžit.

Neděle nebude teplotně moc rozdílná od soboty. Průměrné denní teploty se budou pohybovat mezi třemi až sedmi stupni, na většině území se bude vyskytovat občasně déšť nebo mrholení. V nadmořské výšce nad 600 metrů je pravděpodobné sněžení.

Následující týden by měl podle Českého hydrometeorologického ústavu přinést spíše ochlazení. Teploty se jen na malé částí území dostanou nad šest stupňů Celsia.

Tagy: