Čeští baseballisté padli s Korejci. Šance na postup ale stále žije, rozhodne poslední zápas

Čeští baseballisté si na prestižním World Baseball Classic (WBC) připsali druhou porážku. Po pěti inkasovaných bodech hned v první směně podlehli v Tokiu Korejcům 3:7. Ve skupině B mají oba soupeři na třetím a čtvrtém místě tabulky shodnou bilanci 1-2.

V úvodním utkání turnaje reprezentace při premiéře na WBC zdolala Čínu po obratu v závěrečné směně 8:5. Ve druhém zápase po vedení 1:0 po dvou směnách Češi prohráli s favorizovanými Japonci 2:10. V závěrečném klání se výběr trenéra Pavla Chadima pokusí v pondělí porazit Austrálii (4:00 SEČ).

ČTĚTE TAKÉ: Nastal čas roztrhat projekt PSG? Superhvězdy nedělají dobrotu, chybí plán, míní experti

S Čínou i Japonci začal národní tým vždy skvěle, duel s Korejci ale odstartoval zle. Nadhazovač Lukáš Ercoli povolil v první směně pět odpalů, dal dvě mety zdarma, přišla i chyba v obraně a soupeř doběhl pro pět bodů. Ve druhé směně následoval homerun a Češi prohrávali 0:6.

Český útok byl bezzubý

Do hry přišel další levoruký nadhazovač Jeff Barto a útok Korejců umlčel. Až v sedmé směně mu odpálil homerun Kim Ha-song, který poslal míč za bariéru podobně jako ve druhé směně.

Český útok byl dlouho bezzubý. Hráči nezaznamenali čtyři směny odpal, nedostali se ani na metu a sbírali jeden strikeout za druhým. Osmkrát je sám vyautoval nadhazovač Pak Se-wung.

Až v páté směně poslal dvoumetový odpal do levého pole chytač Martin Červenka. Důvod k radosti ze dvou bodů měli čeští fanoušci v Tokyo Dome v sedmé směně, kdy po odpalu Matěje Menšíka doběhli na domácí metu Eric Sogard a Marek Chlup. Třetí bod přidal tým v osmém dějství, v kterém hráči obsadili všechny mety a po tzv. divokém nadhozu skóroval Marek Krejčiřík.

Umístění do čtvrtého místa ve skupině zajistí baseballistům účast na příštím WBC v roce 2026. Teoreticky mají stále i šanci postoupit do čtvrtfinále, do kterého se dostanou nejlepší dva týmy.

Tagy:
Austrálie Tokio baseball zahraničí sport Čína prohra World Baseball Classic Eric Sogard Martin Červenka