CNN Prima News chirurg

chirurg

Výpis příspěvků ke štítku „chirurg“

Operoval tři ruské vojáky. Je to povinnost, ale cítím se hrozně, říká chirurg z Kyjeva

8. března 2022 02:58

Chirurgovi Vitaliji v nemocnici v Kyjevě prošly pod rukama už desítky obětí ruské invaze. Několik dní po začátku války však operoval i tři muže, kteří byli později identifikováni jako příslušníci ruské armády. Mladý lékař řekl, že to v něm vyvolalo pocity viny, avšak pomoc ruským vojákům považuje za povinnost. Jeho výpověď přinesl web BuzzFeed News.

Dvě matky zemřely krátce po porodu, zabil je běžný virus. Nakazil ženy stejný chirurg?

16. prosince 2021 21:03

Měly je čekat radostné chvíle, místo toho prožívaly nepředstavitelná muka. V roce 2018 musely Britky Kimberly Samponová a Samantha Mulcahyová kvůli komplikacím při porodu podstoupit císařský řez. Během pár dní se jejich zdravotní stav zhoršil, nakonec obě zemřely. Údajně mezi úmrtími na virus herpes neexistovala souvislost, jednu však novináři z BBC odhalili. U obou porodů byl stejný chirurg. Právě on zřejmě mladé maminky nakazil. Zdrcené rodiny volají po vyšetřování.

Plastický chirurg Pomahač: Další transplantace obličeje bude snad na jaře

15. prosince 2021 23:18

Věhlasný plastický chirurg Bohdan Pomahač je prvním člověkem v USA, který provedl úplnou transplantaci tváře. Jeho pacienti bývají po těžkých zraněních zohavení a psychicky poznamenaní, ale on jim díky své práci dokáže pomoci vrátit se do života. Naposledy transplantoval obličej ženě, kterou operoval již před lety. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS uvedl, že další transplantace tváře by ho mohla čekat na jaře.

Příběh Martina Molitora, který pomohl nejen stovkám dětí a dospělých v poválečných oblastech

8. prosince 2021 07:00

Znetvořené děti bez potřebné pomoci, atmosféra strachu a všudy přítomná smrt. I to je součást životní příběhu uznávaného plastického chirurga MUDr. Martina Molitora. Ten velkou část svého profesního života strávil v zahraničí. Působil například v poválečné oblasti Sierra Leone, kde byla potřeba pomoc po brutální občanské válce, která trvala 12 let. Působil i na humanitních misích v Jordánsku či Indii. Operoval v extrémně těžkých podmínkách, ale za každou zkušenost je nakonec velmi vděčný. Teď své zkušenosti předává studentům a působí jako plastický chirurg nejen na své vlastní klinice Art Ethic Clinic.

Kvůli studu riskují svůj život, mnohdy přitom stačí přijít včas

5. prosince 2021 07:10

Karcinom prsu je nejčastější nádorové onemocnění u žen v České republice, ale i ve světě. Jeho výskyt stále stoupá a objevuje se častěji také u stále mladších žen. A to třeba v důsledku hormonální antikoncepce. Proč tomu tak je a jak probíhá odstranění prsou? O tom promluví specialistka na prsní chirurgii Lucie Zárubová.