CNN Prima News chirurg

chirurg

Výpis příspěvků ke štítku „chirurg“

Vnitřnosti jako trofeje, či na prodej? Devadesátkový zabiják ‚‚chirurg’‘ děsil obyvatele Česka

Dita Hrabánková a Kamila Fajtová. Dvě dívky, které se nikdy nepotkaly. Dělily je od sebe stovky kilometrů. Přesto je, podle přesvědčení mnohých kriminalistů, má na svědomí jeden a ten samý vrah. Tajemný „chirurg“, který na začátku devadesátých let děsil obyvatele Ostravy a Prahy. Těla svých obětí zbavoval vnitřních orgánů a detektivům se ho nikdy nepodařilo dopadnout.

Dělal chirurga a pomáhal při teroru v USA 11. září. Kdo byl zabitý nástupce bin Ládina?

Americká CIA zabila v Afghánistánu lídra teroristické organizace Al-Káida – Ajmána Zavahrího – který se dostal do čela obávané frakce po smrti Usámy bin Ládina v roce 2011. Zavahrí byl jedním z architektů teroristických útoků 11. září 2001 v USA, radikálním islamistou se stal už během svého dětství. Mezitím se přitom stačil stát chirurgem.

Operoval tři ruské vojáky. Je to povinnost, ale cítím se hrozně, říká chirurg z Kyjeva

Chirurgovi Vitaliji v nemocnici v Kyjevě prošly pod rukama už desítky obětí ruské invaze. Několik dní po začátku války však operoval i tři muže, kteří byli později identifikováni jako příslušníci ruské armády. Mladý lékař řekl, že to v něm vyvolalo pocity viny, avšak pomoc ruským vojákům považuje za povinnost. Jeho výpověď přinesl web BuzzFeed News.