Mladý turista se zřítil z vrcholu arizonské hory poté, co se snažil pořídit si selfie. Pád z více než dvousetmetrové výšky nepřežil. Nejedná o jediný případ, kdy lidé při pořizování fotografií přišli o život.
Jednadvacetiletý Richard Jacobson z arizonské Mesy spadl asi z 213 metrové výšky, z vrcholu Flatiron Peak v pohoří Superstition ve státním parku Lost Dutchman. S kamarádem zde kempoval. Právě přítel zavolal pomoc, když Jacobson uklouzl. Mladíkovi ale již nebylo pomoci. Záchranáři ho našli mrtvého.
🇺🇸🇺🇸Desert Cholla 🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
— AMBREEN DELILAH (@Ambreen86026045) January 26, 2022
Lost Dutchman State Park, Arizona#NaturePhotography pic.twitter.com/aVw039aCft
„Pan Jacobson chtěl vyfotografovat sám sebe s panoramatem města v pozadí, ztratil rovnováhu, uklouzl a spadl,“ řekl serveru AZFamily.com seržant Doug Peoble z pátrací a záchranné služby úřadu šerifa okresu Pinal. „Během našeho vyšetřování nebyly zjištěny žádné známky cizího zavinění nebo užití drog. Byla to jen velmi tragická nehoda,“ dodal Peoble.
Řidička se propadla v zamrzlé řece. Pak si dělala selfie na potápějícím se automobilu
Netradiční způsob zábavy si našla mladá Kanaďanka z Ontaria. Namísto nedělního sezení u televize se rozhodla se svým automobilem driftovat po zamrzlé řece Rideau. Dobrodružná jízda ale netrvala dlouho, jelikož žena vjela na tenký led a propadla se do vody. Hrozba smrti ani ztráta vozidla ji však nerozhodily. Vylezla na potápějící auto a začala si dělat selfie. Událost zachytila bezpečností kamera.
Podle známých byl Jacobson milovníkem přírody. „Byl to opravdu jeden z těch, kterého měl každý rád. Je smutné, že jsme ho ztratili. Byl to outdoorák, lovec, turista. Myslím, že zemřel při tom, co dělal rád, jen tragickým způsobem,“ míní Andrew Thomas, který s Jacobsonem v roce 2020 absolvoval čtyřměsíční misijní cestu v Richlandu.
Utonutí, dopravní nehoda i pád
Studie novinových zpráv, kterou v roce 2018 provedl časopis Journal of Family Medicine and Primary Care, ukázala, že v období od října 2011 do listopadu 2017 bylo na celém světě zaznamenáno nejvíce případů úmrtí při pořizování selfie, celkem 259. Nejvíce v Indii, dále pak v Rusku, Spojených státech a Pákistánu. Nejčastějšími způsoby, jak lidé při pořizování selfie umírají, jsou podle studie utonutí, dopravní nehoda nebo pád.
„Když jdete po strmých stezkách v kaňonu, přemýšlejte o tom, kolik je příležitostí spadnout,“ apeloval Brandon Torres, vedoucí pobočky záchranné služby v Grand Canyonu.