Mladý turista se zřítil z vrcholu arizonské hory poté, co se snažil pořídit si selfie. Pád z více než dvousetmetrové výšky nepřežil. Nejedná o jediný případ, kdy lidé při pořizování fotografií přišli o život.
Jednadvacetiletý Richard Jacobson z arizonské Mesy spadl asi z 213 metrové výšky, z vrcholu Flatiron Peak v pohoří Superstition ve státním parku Lost Dutchman. S kamarádem zde kempoval. Právě přítel zavolal pomoc, když Jacobson uklouzl. Mladíkovi ale již nebylo pomoci. Záchranáři ho našli mrtvého.
🇺🇸🇺🇸Desert Cholla 🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
— AMBREEN DELILAH (@Ambreen86026045) January 26, 2022
Lost Dutchman State Park, Arizona#NaturePhotography pic.twitter.com/aVw039aCft
„Pan Jacobson chtěl vyfotografovat sám sebe s panoramatem města v pozadí, ztratil rovnováhu, uklouzl a spadl,“ řekl serveru AZFamily.com seržant Doug Peoble z pátrací a záchranné služby úřadu šerifa okresu Pinal. „Během našeho vyšetřování nebyly zjištěny žádné známky cizího zavinění nebo užití drog. Byla to jen velmi tragická nehoda,“ dodal Peoble.
Podle známých byl Jacobson milovníkem přírody. „Byl to opravdu jeden z těch, kterého měl každý rád. Je smutné, že jsme ho ztratili. Byl to outdoorák, lovec, turista. Myslím, že zemřel při tom, co dělal rád, jen tragickým způsobem,“ míní Andrew Thomas, který s Jacobsonem v roce 2020 absolvoval čtyřměsíční misijní cestu v Richlandu.
Utonutí, dopravní nehoda i pád
Studie novinových zpráv, kterou v roce 2018 provedl časopis Journal of Family Medicine and Primary Care, ukázala, že v období od října 2011 do listopadu 2017 bylo na celém světě zaznamenáno nejvíce případů úmrtí při pořizování selfie, celkem 259. Nejvíce v Indii, dále pak v Rusku, Spojených státech a Pákistánu. Nejčastějšími způsoby, jak lidé při pořizování selfie umírají, jsou podle studie utonutí, dopravní nehoda nebo pád.
„Když jdete po strmých stezkách v kaňonu, přemýšlejte o tom, kolik je příležitostí spadnout,“ apeloval Brandon Torres, vedoucí pobočky záchranné služby v Grand Canyonu.