reklama
CNN Prima News chudoba

chudoba

Výpis příspěvků ke štítku „chudoba“

Zdražování energií je zruinuje. Nevíme, kolik lidí je v této situaci, připouští stát

10. listopadu 2021 08:57

Důchodci ve velkých bytech, lidé v nezateplených domech a samoživitelky. To jsou skupiny nejvíce ohrožené energetickou chudobou. Tedy ti, co možná brzy nebudou mít na zaplacení účtů za energie. Teď se k nim mohou přidat i další, kteří po krachu Bohemia Energy musí platit několikanásobně vyšší zálohy u dodavatelů poslední instance. Stát přiznává, že neví, kolik přesně takových lidí je.

Sledujte ZÁZNAM brífinku s Maláčovou k aktuální situaci na trhu s energiemi a pomoci lidem

9. listopadu 2021 11:01

Situace na trhu s energiemi není pro některé lidi po pádu Bohemie Energy právě růžová. Někteří se kvůli ní blíží k hranici chudoby. Co s tím? Jak jim pomoci? A jak vyřešit aktuální situaci na trhu s energiemi? Nejen na to se pokusí odpovědět ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na brífinku ministerstva práce a sociálních věcí plánovaném na 11:30. Sledujte ho přímo v tomto článku.

Zoufalý Afghánec se snaží prodat svou dceru. Chce zachránit zbytek rodiny před hladem

10. září 2021 20:50

Muž z Afghánistánu řekl, že je připravený prodat svou dceru jen za 580 amerických dolarů (zhruba 12 500 korun), aby mohl zachránit zbytek své sedmičlenné rodiny před vyhladověním. Zároveň chtěl dát své čtyřleté dceři šanci na lepší život. V Afghánistánu žije více než polovina obyvatel pod hranicí chudoby a dva miliony dětí jsou podvyživené.

S dvanácti dětmi kočují od bytu k bytu, ostravskou bídu ale zažehnávají láskou

28. srpna 2021 07:28

Reportér CNN Prima NEWS navštěvuje romskou rodinu Kroščenových pravidelně od roku 2013. Tehdy rodiče Milan a Simona vychovávali deset vlastních děti, dnes jich mají dvanáct a k tomu i spoustu pravnuků. Nejsou to svatoušci, dva synové už zkusili pobyt za mřížemi, rodina ale drží neuvěřitelně při sobě. A láska nahrazuje i věčnou bídu, ani v tomto týdnu totiž neměli u Kroščenů téměř co jíst.

Ghanská laguna plná hořící elektroniky. Snímky ukazují drsný život na toxické skládce

6. července 2021 08:14

Silně znečištěná ghanská laguna Korle nehýří životem, ale plasty a vyřazenou elektronikou. Jedinými obyvateli toxického prostředí je místní chudina, pro kterou je skládka zdrojem obživy. Za působivými snímky, které ukázaly tvrdou realitu nejchudších vrstev ghanského obyvatelstva, stojí zkušená fotoreportérka a držitelka prestižní Pulitzerovy ceny Renée C. Byerová. Vybrané fotografie si můžete prohlédnout níže.

Vytrhané zábradlí a lepenka v oknech. Tak se žije v ubytovnách poslance Volného

14. března 2021 05:33

Balkony bez zábradlí a papírové kartony místo skleněných tabulí, i tak vypadají domy v majetku nezařazeného poslance Lubomíra Volného, které využívá k takzvanému obchodu s chudobou. Reportér CNN Prima NEWS navštívil dva jeho ubytovací domy v ostravské chudinské čtvrti Přívoz, díky nimž Volný pumpuje státní pokladnu. Přemrštěné nájemné totiž za nemajetné Romy dostává rovnou z eráru formou státní sociální podpory.

Varovný trend: Seniorů ohrožených chudobou je v Česku 2,5krát více než před deseti lety

4. února 2021 05:46

V České republice je přes 17 procent seniorů ohroženo chudobou. Česku v tomto ohledu patří třinácté nejhorší místo v rámci Evropské unie. Tuzemští penzisté jsou na tom například podstatně hůře než slovenští, ale překvapivě lépe než němečtí. Vyplývá to z aktuálně zveřejněných dat evropského statistického úřadu Eurostat.

reklama