reklama
CNN Prima News chudoba

chudoba

Výpis příspěvků ke štítku „chudoba“

Ghanská laguna plná hořící elektroniky. Snímky ukazují drsný život na toxické skládce

Silně znečištěná ghanská laguna Korle nehýří životem, ale plasty a vyřazenou elektronikou. Jedinými obyvateli toxického prostředí je místní chudina, pro kterou je skládka zdrojem obživy. Za působivými snímky, které ukázaly tvrdou realitu nejchudších vrstev ghanského obyvatelstva, stojí zkušená fotoreportérka a držitelka prestižní Pulitzerovy ceny Renée C. Byerová. Vybrané fotografie si můžete prohlédnout níže.

Vytrhané zábradlí a lepenka v oknech. Tak se žije v ubytovnách poslance Volného

Balkony bez zábradlí a papírové kartony místo skleněných tabulí, i tak vypadají domy v majetku nezařazeného poslance Lubomíra Volného, které využívá k takzvanému obchodu s chudobou. Reportér CNN Prima NEWS navštívil dva jeho ubytovací domy v ostravské chudinské čtvrti Přívoz, díky nimž Volný pumpuje státní pokladnu. Přemrštěné nájemné totiž za nemajetné Romy dostává rovnou z eráru formou státní sociální podpory.

Týden dovolené nebo masité jídlo. Co je pro Slováky nejméně dostupný luxus?

Více než třetina Slováků si nemůže dovolit jednou ročně zaplatit týden dovolené mimo svůj domov. Tři z deseti pak nejsou schopni čelit nenadálé události, která vyžaduje mimořádný finanční výdej. Osmina našich východních sousedů nemá dost peněz na to, aby mohla jíst maso alespoň jednou za dva dny. Vyplývá to z aktuálních údajů Statistického úřadu Slovenské republiky.

Mojí ložnicí je garáž. Jak také žijí bývalí ostravští havíři a hutníci

Wikipedie definuje garáž jako stavbu určenou pro úschovu motorových vozidel. V některých ostravských garážových městečkách však místo automobilů trvale žijí lidé, často bývalí havíři a hutníci. „Jsem vyučený horník a léta jsem fáral na Dole Paskov, teď žiju v garáži,“ vypráví devětapadesátiletý Vlastimil Balaj z Ostravy. Chátrající garáže na břehu řeky Ostravice jsou mu domovem již šest let.

Aktivista Kumar Vishwanathan: Někteří Romové kvůli nouzovému stavu i hladovějí

Ve vyloučených lokalitách jsou stále hlasitěji slyšet stesky na dopady nouzového stavu. „Dneska mi zrovna volali z jedné rodiny, že už doma nemají co jíst,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitel obecně prospěšné společnosti Vzájemné soužití Kumar Vishwanathan. Aktivista indického původu s ostravskými Romy pracuje od roku 1997 a za svoji činnost s minoritou získal řadu ocenění.

reklama