Chvíle hrůzy v ráji. Na dovolené Hanychové a Soukupa se střílelo v nedalekém nočním klubu

V noci na pondělí se jihošpanělským městem Marbella rozezněla střelba. K incidentu, při kterém bylo zraněno pět lidí včetně střelce, došlo v nočním klubu. Ve stejném městě si dovolenou užívají modelka Agáta Hanychová s přítelem – mediálním magnátem Jaromírem Soukupem.

Hanychová se Soukupem jsou na dovolené ve španělském městě Marbella. V neděli se k nim připojila i Mia, modelčina čtyřletá dcera. Naplno si tam užívají vodních radovánek i místních pochutin a vždy večer se vrací do pronajaté vily.

Klidné dny ale narušil incident, který se odehrál v noci na pondělí – v nedalekém nočním klubu se totiž rozezněla střelba. Podle místních médií byli čtyři lidé postřeleni, stav dvou z nich je vážný. Pátým zraněným je střelec, jenž byl po útoku pobodán a zadržela ho policie.

Ke střelbě došlo zhruba hodinu po půlnoci, kdy na nouzovou linku 112 volalo několik lidí. Někteří uváděli, že slyšeli několik výstřelů v podniku Opium Beach Club a viděli, jak z něj utíká pryč mnoho lidí. Když přijela na místo policie, bylo na zemi několik zraněných, uvedl španělský deník ABC.

Podle něj je střelcem čtyřicetiletý muž, který rovněž skončil v nemocnici, kde pod policejním dohledem čeká na další vyšetření. Pobodán byl na hlavě, krku a zádech. Ve vážném stavu jsou na jednotce intenzivní péče dvaatřicetiletá žena a stejně starý muž. Podle agentury AP jsou to Irové.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:01

Referenda na Ukrajině nejsou nic jiného než diktátem, řekla šéfka německé diplomacie

09:31

Aktuální ztráty ruských vojsk podle Ukrajiny

09:19

Ukrajinci blízko důležitého vítězství. Rusy čekají na východě vážné problémy, míní experti

08:40

Kyiv Independent: Při ruských útocích v Doněcké oblasti zemřelo šest lidí

Policie na hranicích zadržela 120 migrantů, většina je ze Sýrie. Převaděčům hrozí vězení

Policie zadržela od půlnoci, kdy začaly na hranicích se Slovenskem dočasné kontroly, přes 120 migrantů a sedm převaděčů. Radiožurnálu to před osmou hodinou řekl ředitel cizinecké policie Milan Majer. Situaci pro vás na místě sleduje i štáb CNN Prima NEWS. Česko zahájilo kontroly na česko-slovenské hranici kvůli vysokému počtu uprchlíků, kteří přes tuzemsko přecházejí do Německa a Rakouska. Policie bude kontrolovat 27 bývalých hraničních přechodů i zelenou státní hranici minimálně deset dnů.

Živě
ON-LINE: Další problém pro Rusy. Na Ukrajinu míří obávané raketomety i postrach dronů

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Mluvčí kremlu Dmitrij Peskov pak vzkázal, že cílem Ruska je získat Doněckou oblast. Ukrajinské jednotky oznámily další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou další vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS.

Nejen energie, Čechy děsí také drahé bydlení. O stěhování do menšího uvažuje pětina lidí

Více než polovina Čechů pociťuje komplikace s bydlením v souvislosti s rostoucí inflací a zdražováním energií. Obavy o udržení střechy nad hlavou se ale zdaleka netýkají jen těch, kteří žijí ve vlastním. Čtyři z deseti Čechů mají strach, že budou mít problém zaplatit nájem. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Instant Research pro Generali Investments.

Domácí zpravodajství

Fiala: Sankce nás zasáhly víc než Rusko. Putin si s námi hrál už před válkou, odmítl Munzar

Na Václavském náměstí demonstrovaly ve středu proti vládě desetitisíce lidí. Jedním z důvodů byla i obava o budoucnost v aktuální energetické krizi. Předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala v pořadu 360° v této souvislosti uvedl, že protiruské sankce nám uškodily více než Rusku. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) ale podotkl, že Putin si s cenami energií hrál již před válkou.

Desetitisíce lidí protestovaly proti vládě. Pořadatelé požádají Zemana o její odvolání

V Praze se na Václavském náměstí konala demonstrace proti vládě. Pořadatelé z uskupení Česká republika na 1. místě požadovali demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země. Na začátku programu to řekl organizátor Jiří Havel. Na akci dohlížela policie. Na Twitteru uvedla, že do centra metropole dorazily podle jejího odhadu „nižší desítky tisíc“ účastníků. Prvního shromáždění na začátku září se podle policie účastnilo asi 70 tisíc lidí. Pořadatelé demonstrace chtějí 10. října požádat prezidenta Zemana o odvolání vlády a vyhlášení předčasných voleb, další demonstraci pak plánují na 28. října.