CNN Prima News cibule

cibule

Výpis příspěvků ke štítku „cibule“

Reportáž: Benzin za 37, máslo za 35, cigarety za 77 Kč. Polsko se vyplatí i Pražanům

22. října 2022 05:59

Ceny v tuzemských obchodech vyhánějí zákazníky do levnějšího Polska. „Včera jsem šla pro cibuli do Alberta. Za kilo chtěli 33 korun, to už mě fakt naštvalo! V Polsku mají kilo cibule za 10 korun,“ vypráví před supermarketem Biedronka v polské obci Gorzyce důchodkyně Jaroslava Seidlerová. S manželem Pavlem velký nákup zrovna ukládají do kufru vozu. „Kilo mrkve u nás stojí 25 korun, tady mám za stejnou cenu hned tři kila. A koupili jsme i ryby o dost levněji než u nás,“ těší se pár penzistů na chuť Baltského moře.

Válka o cibuli: Supermarkety upřednostňují novozélandskou před českou. Ministr Nekula zuří

31. července 2022 22:51

Česká pole jsou plná cibule, regály v supermarketech jsou také plné cibule – ovšem té z Nového Zélandu. Na paradox upozornila Agrární komora. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) na obchodní řetězce apeluje, aby zeleninu z druhého konce světa stáhly z prodeje. Supermarkety se brání, že čeští zemědělci chtějí za cibuli moc peněz.

Zeleninové druhy prošly dlouhým vývojem a velkou proměnou

13. července 2021 02:56

Historie používání zeleniny je nesmírně zajímavá. Takové množství druhů, tvarů a barev plodů, které nabízí dnešní trh, nebývalo vždy samozřejmostí. Dnešní formy zeleniny se postupně utvářely z planých rostlin. A teprve pečlivým výběrem a šlechtěním se vyvinuly do takové formy, v jaké je známe dnes.

Káva mi teď chutná jako benzín. Pacienti po covidu hlásí pomíchané smysly, lékaři tápou

18. června 2021 14:21

Onemocnění COVID-19 může mít bizarní následky. Mnoho lidí během nemoci přijde o čich či chuť, někteří pacienti si však i po vyléčení z covidu stěžují, že cítí zvláštní vůně a chutě. Káva prý připomíná benzín, čerstvá cibule a česnek se zdají, jako by byly zkažené. Případy pomíchaných smyslů nyní inspirovaly vědce k novým studiím. Chtějí zjistit, jak mohou viry ovlivnit právě čich, píše web Daily Mail.