CNN Prima News cibule

cibule

Výpis příspěvků ke štítku „cibule“

Mají jinou cenu na regálu a jinou na pokladně. Nekula se znovu pustil do obchodních řetězců

Na regálech supermarketů někdy bývá uvedena jiná cena, než jakou pak zákazník zaplatí, upozornil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Proto trvá na tom, aby se na tyto obchody dohlíželo a ty, které odpovídajícím způsobem nezlevní, se dostanou na ministrovu „černou listinu“. „Je důležité, aby byli zákazníci informováni,“ zdůraznil Nekula v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Reportáž: Benzin za 37, máslo za 35, cigarety za 77 Kč. Polsko se vyplatí i Pražanům

Ceny v tuzemských obchodech vyhánějí zákazníky do levnějšího Polska. „Včera jsem šla pro cibuli do Alberta. Za kilo chtěli 33 korun, to už mě fakt naštvalo! V Polsku mají kilo cibule za 10 korun,“ vypráví před supermarketem Biedronka v polské obci Gorzyce důchodkyně Jaroslava Seidlerová. S manželem Pavlem velký nákup zrovna ukládají do kufru vozu. „Kilo mrkve u nás stojí 25 korun, tady mám za stejnou cenu hned tři kila. A koupili jsme i ryby o dost levněji než u nás,“ těší se pár penzistů na chuť Baltského moře.

Zeleninové druhy prošly dlouhým vývojem a velkou proměnou

Historie používání zeleniny je nesmírně zajímavá. Takové množství druhů, tvarů a barev plodů, které nabízí dnešní trh, nebývalo vždy samozřejmostí. Dnešní formy zeleniny se postupně utvářely z planých rostlin. A teprve pečlivým výběrem a šlechtěním se vyvinuly do takové formy, v jaké je známe dnes.