CNN Prima News cigareta

cigareta

Výpis příspěvků ke štítku „cigareta“

Jediná cigareta vám vezme až půl hodiny života, varuje odbornice na boj s kouřením

17. listopadu 2022 21:52

Kouření je nemoc, které není snadné se zbavit. Profesorka Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varuje, že kvůli cigaretám ročně zemře 16 tisíc Čechů. Vážně bychom to měli brát nejen třetí listopadový čtvrtek, na který pravidelně připadá Mezinárodní nekuřácký den.

Zvířecí hrdinové: Desátník Wojtek –⁠ polský válečný hrdina, který miloval pivo

23. srpna 2022 15:00

Zvířata dělala společníky za války vojákům i námořníkům. Některá měla jasně daný úděl, jako třeba v případě předešlého hrdiny kocoura Simona, který své posádce hlídal zásoby jídla, jiná se ale prostě z ničeho nic přidružila k jednotce. Nejspíš nejznámějším a zároveň nejbizarnějším zvířecím vojákem byl medvěd Wojtek.

Tvrdá razie proti pašerákům tabáku: Čeští celníci zabavili miliony cigaret

18. srpna 2022 09:55

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala ve čtvrtek mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

U dětí „frčí“ nikotinové sáčky. Zakážeme jejich prodej nezletilým, slibuje ministerstvo

13. července 2022 06:59

Děti do 18 let si už nikotinové sáčky zřejmě nekoupí, ministerstvo zdravotnictví chce prodej nezletilým zakázat. Novelu zákona má v plánu resort Vlastimila Válka (TOP 09) schválit ještě letos. Poslanci i odborníci varují před tím, že sáčky užívají děti školního věku, které se nikotinem mohou předávkovat či na něm být závislé.

Brutální smrt ve Vysočanech: Slovák upálil svou družku. Nechtěl jsem jí ublížit, hájil se

20. června 2022 12:54

Slovák Miroslav Reisinger, který v listopadu upálil svou českou družku v zahrádkářské kolonii v Praze, u soudu uvedl, že ženě nechtěl ublížit. Připustil, že ji polil benzinem, který následně vzplál od jeho cigarety. Odmítl ale tvrzení obžaloby, že nedopalek na družku schválně hodil. Za vraždu spáchanou obzvlášť trýznivým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.