CNN Prima News Comic-Con

Comic-Con

Výpis příspěvků ke štítku „Comic-Con“

Cítit se jako Super Mario. Zloduch Bowser měl být impozantní, říká designér čtyřmetrové sochy

Má obrovskou sílu a plive oheň. Všemocný Bowser vypadá jako želva a je úhlavním nepřítelem slavného instalatéra Super Maria. Český designér Lubor Zelinka společně s kolegy dlouhé měsíce dumal, jak tuhle postavu převést ze světa videoher do Lego světa a postavit sochu v životní velikosti. Nakonec z toho vzniklo působivé a čtyři tuny vážící dílo. „Chtěli jsme zprostředkovat pocit, jaký má Mario, když Bowsera potká,“ říká Zelinka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

OBRAZEM: Padouši ze Star Wars, hrdinové Avengers i robotika v akci. Co nabídl Comic-Con?

Hrdinové z Avengers, Jediové z Hvězdných válek, čarodějové a čarodějky ze všech možných ság, ale i padouši všeho druhu či plně funkční roboti. To je jen malá ukázka toho, co všechno nabídl letošní Comic-Con v Praze. Na místě se objevila i řada filmových či seriálových hvězd. Podívejte se na snímky a video přímo z události, kterou fanoušci sci-fi a fantasy zbožňují.

MacGyver v Praze: Už jsem starý páprda. Zachraňovat svět v sedmdesáti by ale bylo vtipné

Jeho koumácký agent MacGyver měl v 90. letech obdivovatele po celém světě. Dovedl si poradit s jakýmkoliv problémem, vyrobil bombu třeba i z lepicí pásky, špendlíku a gumy. Pro spoustu fanoušků byl skutečným kultem – nosili podle něj modré džíny, mullet na hlavě a švýcarský nožík v kapse. Dnes je americkému herci Richardu Deanu Andersonovi 73 let, na svou životní roli už jen vzpomíná. Na pražském Comic-Conu se pro CNN Prima NEWS a vybraná média rozpovídal třeba o tom, zda by si MacGyver nezasloužil nové pokračování.

Hill: Gandalfa jsem odmítl kvůli divadlu. S Jacksonem i Cameronem jsem se spřátelil

Hostem letošního ročníku pražského Comic-Conu byl britský herec Bernard Hill. Na festival sci-fi a fantasy dorazil s velkou pompou, neboť se fanouškům nesmazatelně zapsal do paměti jako rohanský král Théoden z trilogie Pána prstenů. Málokdo ovšem ví, že měl šanci zahrát si důležitější roli – čaroděje Gandalfa. Zákulisí filmu popsal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Na Bonda jsem herecky neměl. Role padouchů mi platily nájem, glosuje kariéru Julian Glover

U záporných rolí nezačínal, ale vynesly mu ohromnou slávu. A také mu platily nájem, jak sám říká. Britský herec Julian Glover se může pyšnit kariérou protkanou rolemi padouchů i sofistikovanějšími postavami. Indiana Jones, Star Wars, bondovka. To všechno má Glover za sebou. O roli agenta 007 dokonce jeden čas usiloval, ale nakonec ho předstihl věhlasný Roger Moore, na kterého v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomíná.

OBRAZEM: Darth Vader, Střihoruký Edward i tlupa Zaklínačů. Kdo dorazil na Comic-Con?

Stejně jako loni byl i tentokrát uspořádán s mírným zpožděním, ale přesto přilákal davy lidí. Řeč je o pražském Comic-Conu, svátku všech fanoušků sci-fi či fantasy. V prostorách pražského O2 universa se nedávno očkovalo, nyní se zde potkávali rytíři Jedi, superhrdinové, ale i predátoři či jiná krvelačná monstra. Podívejte se, jak vypadala letošní akce očima našich reportérů.

Konec v Červeném trpaslíkovi mě mrzel. Pak jsem ho nesledoval, přiznal představitel Hollyho

Je součástí jednoho z nejpopulárnějších sitcomů historie, který se od konce 80. let natáčí dodnes. Britský komediální sci-fi Červený trpaslík se vepsal do srdcí fanoušků po celém světě a velkou měrou k tomu přispěl i herec Norman Lovett. Ten v kultovním seriálu ztvárnil postavu lodního počítače Hollyho, který o sobě tvrdí, že má IQ 6 000, reálně se však příliš neprojevovalo. Lovett se účastnil letošního ročníku pražského Comic-Conu a při té příležitosti poskytl rozhovor CNN Prima NEWS.