reklama

ČSA

Výpis příspěvků ke štítku „ČSA“

České aerolinie dluží přes 1,8 miliardy korun. Soud vyhlásil jejich úpadek

10. března 2021 15:13

Městský soud v Praze vyhlásil úpadek společnosti České aerolinie (ČSA). Návrh podal sám letecký dopravce. Insolvenčním správcem jmenoval soud karvinskou společnost Inskol. O budoucnosti firmy by měla rozhodnout červnová schůzka věřitelů. Vyplývá to z usnesení soudu, na které upozornil server zdopravy.cz. Letecká společnost má dluhy kolem 1,8 miliardy korun. Provoz zatím dál pokračuje.

ČSA bojují o život: Podaly k soudu návrh reorganizace. Stát nám nepomohl, tvrdí

26. února 2021 13:01

České aerolinie podaly v pátek u Městského soudu v Praze návrh na reorganizaci podle insolvenčního zákona. Učinily tak kvůli ukončení mimořádného moratoria, které vyprší v sobotu 27. února. Letecká společnost prý vyčerpala všechny možnosti řešení složité finanční situace způsobené celosvětovou krizí v letecké dopravě kvůli šíření koronaviru.

Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět

24. února 2021 07:52
Aktualizováno

Tuzemské letecké společnosti Smartwings končí o víkendu mimořádné úvěrové moratorium. Skupina tak zřejmě bude vydána napospas věřitelům, kteří s prodloužením odkladu splátek dluhů nejspíše nebudou souhlasit. Smartwings od státu požadují podporu na principu sedačkovného. Z vlády ale zní, že pro poskytnutí pomoci neexistuje potřebný nástroj. České aerolinie (ČSA) oznámily Úřadu práce, že se chystají propustit až 430 všech zaměstnanců, píší Hospodářské noviny.

Na Smartwings a ČSA teď nelze vyhlásit úpadek, soud oznámil mimořádné moratorium

27. srpna 2020 18:40

Městský soud v Praze vyhověl žádosti Českých aerolinií a Smartwings a vyhlásil mimořádné moratorium, tedy odložení splatnosti dluhů, kvůli koronaviru. Mimořádné moratorium platí na maximálně tři měsíce, lze ho ještě za mimořádných okolností o čtvrt roku prodloužit. Vyplývá to z dokumentů, které soud zveřejnil v insolvenčním rejstříku. Jako první o tom informoval server Zdopravy.cz. Letadla obou firem budou dál létat.

Posečkejte se splatností našich závazků, žádají Smartwings. O moratoriu rozhodne soud

26. srpna 2020 16:53

Společnosti skupiny Smartwings Group, tedy Smartwings a ČSA, podaly ve středu u Městského soudu v Praze návrh na vyhlášení mimořádného moratoria na splatnost svých závazků. Učinily tak na základě zákona označovaného jako lex COVID ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru. Redakci CNN Prima NEWS to sdělila mluvčí společnosti Smartwings Vladimíra Dufková v tiskové zprávě.

Hamáček: Krach ČSA by stát vyšel na 1,2 miliard, záruka na méně

15. června 2020 15:24

Zvažovaná státní záruka pro leteckou společnost Smartwings je podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) logická. Výše záruky by podle sobotního vyjádření ministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) měla být mezi 500 a 900 miliony korun, sám by preferoval 800 milionů. Pokud by České aerolinie (ČSA) zkrachovaly, stát by na dávkách a podpoře vyplatil více, zhruba 1,2 miliardy korun, řekl dnes Hamáček novinářům před jednáním vlády.

Komu patří Smartwings? Státu je to, zdá se, jedno. Nastal ministerský ping-pong

3. června 2020 14:08

Co jednou státu vadí, mu je jindy jedno. I tak lze interpretovat vyhýbavé odpovědi ministerstev průmyslu, financí a dopravy k majetkové struktuře letecké společnosti Smartwings. Té totiž podle dokumentů, jež redakci CNN Prima NEWS poskytl pirátský poslanec Jan Lipavský, skoro dvě třetiny akcií končí v jurisdikci zemí, které lze označit za daňové ráje.

Jak zachránit aerolinky? Možností je spousta, ukazují zkušenosti ze světa

19. května 2020 13:19

O pomoci společnosti Smartwings se musí rozhodnout do konce června, řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Jednou z možností je, aby do aerolinek majetkově vstoupil stát. Nákup Smartwings není na stole, oponuje ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), na jehož straně je také opozice. Jak situaci v odvětví letecké dopravy řeší v zahraničí?

reklama