CNN Prima News Cvikov

Cvikov

Výpis příspěvků ke štítku „Cvikov“

Omráčil manželku paralyzérem, poté ji nechal uhořet v autě u Cvikova. Soud jeho lžím neuvěřil

Měla to být dokonalá vražda. Plán, který měl Pavel Nový vymyšlený do nejmenšího detailu. Jenže technici kriminálky a soudní lékaři dokázali odhalit, že tragická nehoda jeho manželky nedaleko Cvikova vlastně vůbec nehodou nebyla. Neustálé změny stále absurdnějších výpovědí pak byly pro vyšetřovatele už jen potvrzením toho, že mají v hledáčku toho pravého. Děsivý příběh redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Záběry dopadení ozbrojeného lupiče v Úštěku. Muž se přiznal, hájil se, že je bezdomovec

Dvě přepadení se zbraní v ruce, stejný lupič. Recidivista, který vyloupil čerpací stanici v Úštěku, má na svědomí i přepadení pošty ve Cvikově. Ve svých jednačtyřiceti letech byl již osmnáctkrát trestaný a nyní mu hrozí až deset let odnětí svobody, informovala mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Jeho dopadení ukazují záběry.

Škodě hrozí přesun výroby elektromobilů do Německa, tvrdí odborář. Automobilka to odmítá

Automobilce Škoda Auto hrozí, že se výroba elektromobilu Enyaq přesune ze závodu v Mladé Boleslavi do továrny mateřského koncernu Volkswagen (VW) v německém Cvikově. Deníku E15 to řekl předák odborů automobilky Jaroslav Povšík. Definitivní rozhodnutí podle něj zatím nepadlo, jasno má být na podzim, kdy se budou uzavírat plánovací jednání. Automobilka Škoda Auto na dotaz deníku uvedla, že přesun výroby enyaqů se neplánuje.

Za upálení manželky v autě uložil soud muži tvrdý trest. Ve vězení má strávit 27 let

Trest 27 let vězení uložil ve středu soud v Liberci pětačtyřicetiletému muži za vraždu manželky. Jednačtyřicetiletá žena zemřela předloni u Cvikova na Českolipsku za zvlášť trýznivých okolností, po fingované dopravní nehodě uhořela v autě, uvedla obžaloba. Pozůstalým by měl muž zaplatit za nemajetkovou újmu přes 4,1 milionu korun s 15procentním úrokem do zaplacení a ministerstvu spravedlnosti 200 tisíc korun. Trest je souhrnný, potrestán byl i za maření úředního rozhodnutí, neboť řídil vozidlo v době zákazu řízení. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal.