Další tragédie v Texasu. Do davu na zastávce najelo auto, zemřelo sedm lidí

Do lidí na zastávce autobusu ve městě Brownsville v americkém státě Texas v neděli najelo auto. Na místě zůstalo sedm mrtvých, informovala s odvoláním na místní policii agentura AP. Zranění byli převezeni do nemocnice. Brownsville je pohraniční město a zastávka se nachází poblíž útulku pro migranty.

Neštěstí se stalo ráno kolem 08:30 místního času (15:30 SELČ). Řidič je podle webu ABC v nemocnici na ošetření a pod nepřetržitou ostrahou. V současné době se provádějí testy na alkohol a drogy, uvedla policie. Motiv ani to, zda řidič jednal úmyslně, vyšetřovatelé nekomentovali.

ČTĚTE TAKÉ: Tryzna za zastřelené školáky. Rozhořčení Srbové se ptají, jak se dítě dostalo ke zbraním

Zastávka městského autobusu je přes ulici od útulku a není označena. Nebyla tam žádná lavička a lidé, kteří čekali, seděli podél obrubníku, řekl ředitel útulku Victor Maldonado. Většinu obětí tvoří podle něj muži z Venezuely.

Útulek Ozanam je ve městě Brownsville jediný, kde se dá přenocovat. Stará se o tisíce migrantů propuštěných z federální vazby. „V posledních dvou měsících jich k nám přicházelo 250 až 380 denně,“ uvedl Maldonado. Útulek pojme 250 lidí, ale mnozí, kteří přijedou, odcházejí ještě tentýž den. Nárůst počtu případů město v posledních týdnech přiměl k vyhlášení nouzového stavu.

Brownsville je jedním z míst, kde se očekává příliv migrantů, až ve čtvrtek skončí omezení zavedená kvůli pandemii covidu. Ta umožňovala americkým úřadům rychle vracet do Mexika migranty z třetích zemí, aniž by tito lidé měli možnost v USA požádat o azyl.

V sobotu se v Texasu odehrálo ještě další neštěstí. Při střelbě v nákupním centru poblíž Dallasu tam zemřelo devět lidí. Nejméně sedm dalších jich utrpělo zranění. Více v reportáži:

Tagy: