DÍL 28.: Hledáme domov pro Anubise a Sebastiána

Prima Mazlíček 1.8.2019

Máme pro vás dva krasavce, se kterými se můžete seznámit i v brněnské kočičí kavárně Pelíšek. Je to dvouletý Anubis (Lívanec), 2 roky a dvouletý Sebastián. V kavárně na vás samozřejmě čeká mnohem víc chlupáčů. 

Máme pro vás dva krasavce, se kterými se můžete seznámit i v brněnské kočičí kavárně Pelíšek. Je to dvouletý Anubis (Lívanec), 2 roky a dvouletý Sebastián. V kavárně na vás samozřejmě čeká mnohem víc chlupáčů. 

Anubis (Lívaneček) je jedním z kocourků, které byli odchyceni v Újezdě u Boskovic. Trpěl hroznou rýmou, se kterou se dlouho léčil. Nyní už je však fit a může začít hledat svůj milující domov. 

Nubi je asi dvouletý kocourek plný energie. Moc rád si hraje a loví prakticky vše, co se hýbe (vlastně i to co se nehýbe). Obzvlášť v oblibě má lasery, udičku s pírky a všelijaké míčky. Kromě hraček miluje i jídlo a není vůbec vybíravý. Jednoduše si užívá plných misek, kterých se mu dřív nedostávalo.  Rád se taky pomazlí, ale musí na to mít sám náladu. Zaručeně ho ale k mazlení přesvědčíte dobrůtkami,  hlazením jiné kočičky anebo jednoduše tím, že se začnete chystat k odchodu.  Stále je však trochu plachý a když se k němu člověk přiblíží moc rychle, uteče se schovat. Během vteřiny si vzpomene, že se nemá čeho bát a běží zpátky ke svému dvojnožci. 

Nubi může být kočkou čistě bytovou. Je velmi čistotný a neškrábe nábytek. Ocenil by určitě i další kočičí kamarády, se kterými by si mohl hrát.  
 

Sebastián je asi dvouletý kocour, kterého našel pán na benzince. Kocour byl velmi kontaktní a mazlivý, ale po zdravotní stránce nevypadal vůbec dobře. Měl špatné očko, byl celý špinavý a pohublý. Pán ani chvíli neváhal a rozhodl se, že kocourkovi pomůže.  Nemohl si ho však bohužel nechat u sebe, tak kontaktoval nás, jestli bychom se o něj nepostarali. Byl si však vědom, že péče o kocourka bude něco stát a rozhodl se tedy nám na péči o Seba přispět částkou 5000 Kč, za což mu patří velký dík. 

Vyšetření ukázalo, že očko má vyteklé a bohužel už nepůjde zachránit.  Byly mu také provedeny krevní testy, které dopadly dobře. Sebastián podstoupil operaci, při které mu byl zbytek oka odstraněn a zároveň byl vykastrován.

Seb je asi nejmazlivější kočkou azylu. Miluje přítomnost člověka a při každé příležitosti dává svým dočaskářům svoji lásku najevo.  Je naprosto nekonfliktní a skvěle vychází i s ostatními kočičkami. 

Co se týče požadavků na nový domov je Sebastián velmi nenáročný.  Byl by naprosto spokojený jako kočka čistě bytová  a jestli bude jediným kočičím miláčkem, nebo k sobě bude mít dalšího kamaráda, je mu vlastně docela jedno.  Vše, co potřebuje, je milující smečka, která mu bude opětovat jeho lásku a ukáže mu, jaké to je, mít svůj domov. 


 

Víte, co dělat, když se vám ztratí kočka? Přečtěte si zde.

Kontakt: Opuštěné kočičí tlapky720 304 555

Opuštěné kočičí tlapky

Aktuální dění z činnosti Opuštěných kočičích tlapek - záchrana kočiček, péče o ně, jejich osudy a příběhy.

Tagy: