reklama

DÍL 28.: Hledáme domov pro Anubise a Sebastiána

Máme pro vás dva krasavce, se kterými se můžete seznámit i v brněnské kočičí kavárně Pelíšek. Je to dvouletý Anubis (Lívanec), 2 roky a dvouletý Sebastián. V kavárně na vás samozřejmě čeká mnohem víc chlupáčů. 

reklama

Máme pro vás dva krasavce, se kterými se můžete seznámit i v brněnské kočičí kavárně Pelíšek. Je to dvouletý Anubis (Lívanec), 2 roky a dvouletý Sebastián. V kavárně na vás samozřejmě čeká mnohem víc chlupáčů. 

Anubis (Lívaneček) je jedním z kocourků, které byli odchyceni v Újezdě u Boskovic. Trpěl hroznou rýmou, se kterou se dlouho léčil. Nyní už je však fit a může začít hledat svůj milující domov. 

Nubi je asi dvouletý kocourek plný energie. Moc rád si hraje a loví prakticky vše, co se hýbe (vlastně i to co se nehýbe). Obzvlášť v oblibě má lasery, udičku s pírky a všelijaké míčky. Kromě hraček miluje i jídlo a není vůbec vybíravý. Jednoduše si užívá plných misek, kterých se mu dřív nedostávalo.  Rád se taky pomazlí, ale musí na to mít sám náladu. Zaručeně ho ale k mazlení přesvědčíte dobrůtkami,  hlazením jiné kočičky anebo jednoduše tím, že se začnete chystat k odchodu.  Stále je však trochu plachý a když se k němu člověk přiblíží moc rychle, uteče se schovat. Během vteřiny si vzpomene, že se nemá čeho bát a běží zpátky ke svému dvojnožci. 

Nubi může být kočkou čistě bytovou. Je velmi čistotný a neškrábe nábytek. Ocenil by určitě i další kočičí kamarády, se kterými by si mohl hrát.  
 

Sebastián je asi dvouletý kocour, kterého našel pán na benzince. Kocour byl velmi kontaktní a mazlivý, ale po zdravotní stránce nevypadal vůbec dobře. Měl špatné očko, byl celý špinavý a pohublý. Pán ani chvíli neváhal a rozhodl se, že kocourkovi pomůže.  Nemohl si ho však bohužel nechat u sebe, tak kontaktoval nás, jestli bychom se o něj nepostarali. Byl si však vědom, že péče o kocourka bude něco stát a rozhodl se tedy nám na péči o Seba přispět částkou 5000 Kč, za což mu patří velký dík. 

Vyšetření ukázalo, že očko má vyteklé a bohužel už nepůjde zachránit.  Byly mu také provedeny krevní testy, které dopadly dobře. Sebastián podstoupil operaci, při které mu byl zbytek oka odstraněn a zároveň byl vykastrován.

Seb je asi nejmazlivější kočkou azylu. Miluje přítomnost člověka a při každé příležitosti dává svým dočaskářům svoji lásku najevo.  Je naprosto nekonfliktní a skvěle vychází i s ostatními kočičkami. 

Co se týče požadavků na nový domov je Sebastián velmi nenáročný.  Byl by naprosto spokojený jako kočka čistě bytová  a jestli bude jediným kočičím miláčkem, nebo k sobě bude mít dalšího kamaráda, je mu vlastně docela jedno.  Vše, co potřebuje, je milující smečka, která mu bude opětovat jeho lásku a ukáže mu, jaké to je, mít svůj domov. 


 

Víte, co dělat, když se vám ztratí kočka? Přečtěte si zde.

Anubis nebo také lívaneček, na vás čeká i v kočičí kavárně Pelíšek v Brně
Anubis nebo také lívaneček, na vás čeká i v kočičí kavárně Pelíšek v Brně

Kontakt: Opuštěné kočičí tlapky720 304 555

Opuštěné kočičí tlapky

Aktuální dění z činnosti Opuštěných kočičích tlapek - záchrana kočiček, péče o ně, jejich osudy a příběhy.

Sebastiána můžete také pomazlit v kočičí kavárně Pelíšek
Sebastiána můžete také pomazlit v kočičí kavárně Pelíšek
Tagy: kočka útulek azyl adopce TV pořad

Další hlavní zprávy

Byznys

ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Vláda nehraje čistou hru, tvrdí advokát

Živě ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Vláda nehraje čistou hru, tvrdí advokát

  • Aktualizováno

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Rebelie hospodských proti vládním nařízením. Kde všude je v sobotu otevřeno?
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
Další články
reklama
reklama