reklama

DÍL 28.: Hledáme domov pro Anubise a Sebastiána

Máme pro vás dva krasavce, se kterými se můžete seznámit i v brněnské kočičí kavárně Pelíšek. Je to dvouletý Anubis (Lívanec), 2 roky a dvouletý Sebastián. V kavárně na vás samozřejmě čeká mnohem víc chlupáčů. 

reklama

Máme pro vás dva krasavce, se kterými se můžete seznámit i v brněnské kočičí kavárně Pelíšek. Je to dvouletý Anubis (Lívanec), 2 roky a dvouletý Sebastián. V kavárně na vás samozřejmě čeká mnohem víc chlupáčů. 

Anubis (Lívaneček) je jedním z kocourků, které byli odchyceni v Újezdě u Boskovic. Trpěl hroznou rýmou, se kterou se dlouho léčil. Nyní už je však fit a může začít hledat svůj milující domov. 

Nubi je asi dvouletý kocourek plný energie. Moc rád si hraje a loví prakticky vše, co se hýbe (vlastně i to co se nehýbe). Obzvlášť v oblibě má lasery, udičku s pírky a všelijaké míčky. Kromě hraček miluje i jídlo a není vůbec vybíravý. Jednoduše si užívá plných misek, kterých se mu dřív nedostávalo.  Rád se taky pomazlí, ale musí na to mít sám náladu. Zaručeně ho ale k mazlení přesvědčíte dobrůtkami,  hlazením jiné kočičky anebo jednoduše tím, že se začnete chystat k odchodu.  Stále je však trochu plachý a když se k němu člověk přiblíží moc rychle, uteče se schovat. Během vteřiny si vzpomene, že se nemá čeho bát a běží zpátky ke svému dvojnožci. 

Nubi může být kočkou čistě bytovou. Je velmi čistotný a neškrábe nábytek. Ocenil by určitě i další kočičí kamarády, se kterými by si mohl hrát.  
 

Sebastián je asi dvouletý kocour, kterého našel pán na benzince. Kocour byl velmi kontaktní a mazlivý, ale po zdravotní stránce nevypadal vůbec dobře. Měl špatné očko, byl celý špinavý a pohublý. Pán ani chvíli neváhal a rozhodl se, že kocourkovi pomůže.  Nemohl si ho však bohužel nechat u sebe, tak kontaktoval nás, jestli bychom se o něj nepostarali. Byl si však vědom, že péče o kocourka bude něco stát a rozhodl se tedy nám na péči o Seba přispět částkou 5000 Kč, za což mu patří velký dík. 

Vyšetření ukázalo, že očko má vyteklé a bohužel už nepůjde zachránit.  Byly mu také provedeny krevní testy, které dopadly dobře. Sebastián podstoupil operaci, při které mu byl zbytek oka odstraněn a zároveň byl vykastrován.

Seb je asi nejmazlivější kočkou azylu. Miluje přítomnost člověka a při každé příležitosti dává svým dočaskářům svoji lásku najevo.  Je naprosto nekonfliktní a skvěle vychází i s ostatními kočičkami. 

Co se týče požadavků na nový domov je Sebastián velmi nenáročný.  Byl by naprosto spokojený jako kočka čistě bytová  a jestli bude jediným kočičím miláčkem, nebo k sobě bude mít dalšího kamaráda, je mu vlastně docela jedno.  Vše, co potřebuje, je milující smečka, která mu bude opětovat jeho lásku a ukáže mu, jaké to je, mít svůj domov. 


 

Víte, co dělat, když se vám ztratí kočka? Přečtěte si zde.

Kontakt: Opuštěné kočičí tlapky720 304 555

Opuštěné kočičí tlapky

Aktuální dění z činnosti Opuštěných kočičích tlapek - záchrana kočiček, péče o ně, jejich osudy a příběhy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dušek: Přibývá až 100 tisíc nakažených denně. Vrchol přijde na přelomu ledna a února
Koronavirus

Dušek: Přibývá až 100 tisíc nakažených denně. Vrchol přijde na přelomu ledna a února

V Česku aktuálně přibývá asi 100 tisíc nakažených denně, ač to nemusí vykazovat testy. Na základě dat to uvedl šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Čísla nejvíce narůstají v Praze a právě na vývoji v hlavním městě v následujících deseti dnech se podle Duška ukáže, jak se omikron promítne v nejzranitelnější populaci 65+.

Zabil lidi cez padáky. Babiš se nemusí omlouvat za výroky o Kalouskovi, potvrdil soud
Soudy

Zabil lidi cez padáky. Babiš se nemusí omlouvat za výroky o Kalouskovi, potvrdil soud

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nemusí omlouvat exministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v létě roku 2018, když jako tehdejší premiér se svou vládou žádal Sněmovnu o důvěru. Původní rozsudek potvrdil teď už pravomocně středočeský krajský soud. Babiš během svého projevu mimo jiné o Kalouskovi řekl, že je zase „ožralej“ a že jako náměstek ministra obrany „zabil lidi cez padáky“.

Konec všem opatřením. Angličané končí s nošením roušek, do baru mohou bez covid pasu

Britský premiér Boris Johnson ve středu potvrdil, že od 27. ledna v Anglii skončí většina zbývajících koronavirových omezení. Obyvatelé této části Spojeného království již nebudou muset nosit roušky či pracovat z domova, informují zahraniční agentury. Vědci se podle premiéra domnívají, že vlna způsobená koronavirovou variantou omikron již dosáhla vrcholu.

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční

Aktualizováno

Od středečního rána hlásil systém eRecept výpadek. Lékárníci se tak nemohli připojit na centrální uložiště a pacientům vydávat léky. Podle informací SÚKL se kolem 13:30 podařilo systém znovu plně zprovoznit. Dostupné je již i call centrum, které je však po výpadku vytížené. Problém měli i lékaři, a to s certifikáty a zadáváním výsledků testování či očkování na covid.

Říhová: Pandemie na jaře skončí. I omikron s dalším virem může vyvolat těžký průběh

Nová varianta koronaviru omikron je sympatická, protože nezpůsobuje tak těžké průběhy. Ve spojení s jinými viry ale hrozí komplikace, uvedla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS imunoložka, mikrobioložka a bývalá ředitelka Mikrobiologického ústavu Akademie věd Blanka Říhová. Podle ní bychom se už na jaře mohli dočkat tolik vytoužené „tečky“ za koronavirem.

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama

Domácí zpravodajství

V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

Aktualizováno

Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

reklama