reklama

DÍL 28.: Hledáme domov pro Anubise a Sebastiána

Máme pro vás dva krasavce, se kterými se můžete seznámit i v brněnské kočičí kavárně Pelíšek. Je to dvouletý Anubis (Lívanec), 2 roky a dvouletý Sebastián. V kavárně na vás samozřejmě čeká mnohem víc chlupáčů. 

reklama

Máme pro vás dva krasavce, se kterými se můžete seznámit i v brněnské kočičí kavárně Pelíšek. Je to dvouletý Anubis (Lívanec), 2 roky a dvouletý Sebastián. V kavárně na vás samozřejmě čeká mnohem víc chlupáčů. 

Anubis (Lívaneček) je jedním z kocourků, které byli odchyceni v Újezdě u Boskovic. Trpěl hroznou rýmou, se kterou se dlouho léčil. Nyní už je však fit a může začít hledat svůj milující domov. 

Nubi je asi dvouletý kocourek plný energie. Moc rád si hraje a loví prakticky vše, co se hýbe (vlastně i to co se nehýbe). Obzvlášť v oblibě má lasery, udičku s pírky a všelijaké míčky. Kromě hraček miluje i jídlo a není vůbec vybíravý. Jednoduše si užívá plných misek, kterých se mu dřív nedostávalo.  Rád se taky pomazlí, ale musí na to mít sám náladu. Zaručeně ho ale k mazlení přesvědčíte dobrůtkami,  hlazením jiné kočičky anebo jednoduše tím, že se začnete chystat k odchodu.  Stále je však trochu plachý a když se k němu člověk přiblíží moc rychle, uteče se schovat. Během vteřiny si vzpomene, že se nemá čeho bát a běží zpátky ke svému dvojnožci. 

Nubi může být kočkou čistě bytovou. Je velmi čistotný a neškrábe nábytek. Ocenil by určitě i další kočičí kamarády, se kterými by si mohl hrát.  
 

Sebastián je asi dvouletý kocour, kterého našel pán na benzince. Kocour byl velmi kontaktní a mazlivý, ale po zdravotní stránce nevypadal vůbec dobře. Měl špatné očko, byl celý špinavý a pohublý. Pán ani chvíli neváhal a rozhodl se, že kocourkovi pomůže.  Nemohl si ho však bohužel nechat u sebe, tak kontaktoval nás, jestli bychom se o něj nepostarali. Byl si však vědom, že péče o kocourka bude něco stát a rozhodl se tedy nám na péči o Seba přispět částkou 5000 Kč, za což mu patří velký dík. 

Vyšetření ukázalo, že očko má vyteklé a bohužel už nepůjde zachránit.  Byly mu také provedeny krevní testy, které dopadly dobře. Sebastián podstoupil operaci, při které mu byl zbytek oka odstraněn a zároveň byl vykastrován.

Seb je asi nejmazlivější kočkou azylu. Miluje přítomnost člověka a při každé příležitosti dává svým dočaskářům svoji lásku najevo.  Je naprosto nekonfliktní a skvěle vychází i s ostatními kočičkami. 

Co se týče požadavků na nový domov je Sebastián velmi nenáročný.  Byl by naprosto spokojený jako kočka čistě bytová  a jestli bude jediným kočičím miláčkem, nebo k sobě bude mít dalšího kamaráda, je mu vlastně docela jedno.  Vše, co potřebuje, je milující smečka, která mu bude opětovat jeho lásku a ukáže mu, jaké to je, mít svůj domov. 


 

Víte, co dělat, když se vám ztratí kočka? Přečtěte si zde.

Kontakt: Opuštěné kočičí tlapky720 304 555

Opuštěné kočičí tlapky

Aktuální dění z činnosti Opuštěných kočičích tlapek - záchrana kočiček, péče o ně, jejich osudy a příběhy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!
Pořady

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových
360°

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama