CNN Prima News diskriminace

diskriminace

Výpis příspěvků ke štítku „diskriminace“

Rasová diskriminace na plážích? Aktivisté případy natočili skrytou kamerou

9. srpna 2022 05:45

Francouzské sdružení SOS Racisme vyslalo páry různého etnického původu na soukromé pláže podél Azurového pobřeží a pomocí skrytých kamer zaznamenávalo, jak byly jednotlivé dvojice přijaty. Aktivisté tvrdí, že se jim na kameru podařilo zachytit případy diskriminace. Některé plážové kluby podle nich odmítly návštěvníky afrického původu, ale přijaly bělochy, informoval list The Guardian.

Zacházejte s námi jako s Ukrajinci, požadují migranti ve Francii. Zemi šokovala další vražda

21. července 2022 21:23

Uprchlíci ve Francii se bouří a mluví o diskriminaci. Konkrétně se jim nelíbí, že ti, kteří jsou v zemi už dlouho a stále nemají povolení k pobytu, se teď musejí dívat, jak jiná kategorie – běženci z Ukrajiny – dostávají pomoc a právo na azyl okamžitě. Pod heslem „Všichni jsme Ukrajinci“ požadují stejné zacházení a větší podporu od francouzského státu.

Ženy v Česku vydělávají méně než muži, až o pětinu. Důvodů je více, ovlivnit lze jen některé

7. července 2022 08:40

Pracují v jedné firmě na stejné pozici, odvádějí stejnou práci, přesto jsou mezi nimi dva výrazné rozdíly. Prvním z nich je pohlaví a druhým fakt, že ona vydělává o poznání méně než on. Situace se sice postupně lepší, přesto se ženy i v době, kdy je jejich zapojení do pracovního procesu naprosto běžné, potýkají s nerovnými platovými podmínkami. Důvodů je víc a zatímco s některými nic nesvedou, jiné ovlivnit mohou.

KOMENTÁŘ: Ředitel hasičů hledá asistentku. Dostane pokutu za diskriminaci mužů?

23. června 2022 06:53

Zhruba ve stejné době, kdy hospodský z Českých Budějovic vyvěsil oznámení, že hledá servírku, začal generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS ČR) Vladimír Vlček shánět asistentku. Výčepní si za údajnou diskriminaci mužů vysloužil od Státního úřadu inspekce práce tučnou pokutu 20 tisíc korun. Napaří kontroloři stejnou sankci i nejvýše postavenému českému požárníkovi?

Testování ve firmách neodporovalo zákonu. Pražan v něm neviděl smysl, soud stížnost smetl

7. března 2022 09:33

Plošné testování ve firmách na přelomu loňského a letošního roku neodporovalo zákonu, naopak šlo o přiměřené a náležitě odůvodněné opatření. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl návrh zaměstnavatele z Prahy, který k opatření ministerstva zdravotnictví uplatnil řadu výhrad. Stěžoval si například na diskriminaci neočkovaných a celkově neviděl v testování žádný smysl. Rozhodnutí NSS je dostupné na úřední desce.