reklama

Dnes v KB Interview Vendula Pizingerová: naslouchejme dětem. Obklopují nás čistou láskou

Pomáhá nemocným dětem, pro které získala už dvě stě miliónů korun. První dáma české charity a zakladatelka nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Pizingerová je hostem KB Interview, které můžete sledovat od 21:25 na CNN Prima News.

reklama

Je to už dvacet let, kdy se Vendula Pizingerová, dříve Svobodová, rozhodla založit nadaci, která by pomáhala nemocným dětem. Dnes Kapka Naděje pomáhá kolem padesáti nemocnicím po celé České republice a je v povědomí široké veřejnosti. Pomoc začala v podpoře hematologickému pracovišti v motolské nemocnici.

„Od té doby, co jsem tam před dvaceti lety chodila s dcerou, už to v Motole vypadá hodně jinak. Tenkrát nebyla transplantační jednotka kostní dřeně. Byly to takové sterilní stany, ale sterilní úplně nebyly. Ten náš byl na konci chodby, kde jsem i tři měsíce bydlela,“ říká Vendula s tím, že ve chvíli, kdy se jedná o záchranu vašeho dítěte, je vám všechno jedno. Nyní už je podle ní situace v nemocnicích mnohem lepší.

„Do nemocnice chodím ráda. Zažila jsem tam dva a půl roku relativně hezkého života. Snažili jsme se, aby to bylo třeba jako na skautským táboře. Chovala jsem se tam jako doma,“ dodává s tím, že je důležité pro děti vytvořit přirozené prostředí.

„Našim úkolem je nejenom psychosociální péče a pomoc rodičům a dětem, ale také kupujeme přístroje do nemocnic.“

Učit se od dětí

Podle zakladatelky nadačního fondu je důležité dětem naslouchat. Spoustu věcí jsme my, jako dospělí už zapomněli a dávno je neděláme. „Je tam taková čistá a bezpodmínečná láska. Třeba moje dcera byla neuvěřitelně moudrá,“ vzpomíná.

Dnes je šance na vyléčení dětí téměř osmdesáti procentní a to je o mnohem více než před dvaceti lety. Kapka naděje navíc podporuje i vědu a výzkum, a to je podle Venduly jeden z nejdůležitějších a zároveň i nejdražších sektorů.

Celý díl s Vendulou Pizingerovou uvidíte dnes v KB Interview Martine Moravce ve 21:25. Promluví o své práci, rodině a těžkých životních chvílích. V reportáži nahlédneme i do zákulisí činnosti Kapky Naděje.

Další hlavní zprávy

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

360°

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Firma Pfizer krátí kvůli nadměrné poptávce dodávky vakcíny do Evropy. Co to znamená pro plány krajů v Česku? Mají kapacity, vlastní kampaně i registry, ale namísto vakcín prázdné mrazáky. Co bude dál? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Vládní uvolnění: Od úterý otevřou papírnictví a obchody s dětským oblečením
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama