reklama

Sledujte vánoční poselství prezidenta Zemana: K čemu letos vyzval národ?

Prezident Miloš Zeman i letos pronesl své tradiční vánoční poselství. Poslechněte si ho na webu CNN Prima NEWS.

reklama

Prezident Miloš Zeman své vánoční poselství pronesl už poosmé. I tentokrát se vše odehrálo na zámku v Lánech, kde hlava státu dlouhodobě pobývá. Jeho předchůdci k národu promlouvali v rámci novoročních projevů, to ale Zeman v roce 2013, kdy byl poprvé zvolen, změnil.

K tématu

V letošním roce prezident promluvil k lidem prostřednictvím televizních obrazovek několikrát. Například v březnu vyzval občany v souvislosti s šířením nákazy způsobené novým typem koronaviru k odvaze. V říjnu zase apeloval, aby lidé nosili roušky a naslouchali odborníkům.

Prezident tehdy i poukázal na nárůsty počtu nakažených, hospitalizovaných i mrtvých. Označil to za nesmírnou ztrátu pro českou společnost i pro rodiny těch, kteří zemřeli. Zopakoval svou oblíbenou větu, že „kdo zachránil jeden lidský život, zachránil celé lidstvo“. „Jsme v situaci, kdy o lidské životy bojují naši zdravotníci, a já bych jim chtěl vyjádřit úctu, obdiv a poděkování,“ řekl.

Ve svém posledním vystoupení 20. prosince v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS podpořil Zeman prodloužení nouzového stavu, jak o ně Sněmovnu znovu požádala vláda kvůli koronavirové krizi. Kritiky prodloužení stavu nouze označil za politické hyeny. Zopakoval také, že je zastáncem přísných opatření. „Vím, že je to nepopulární, ale na druhé straně je to užitečné,“ řekl. V souvislosti s politickými postoji k restrikcím poukázal na blížící se sněmovní volby, které se budou konat za necelý rok. „Každý politik zleva i zprava bude hledat v očích veřejnosti souhlas s jeho kroky a tím souhlasem jsou například otevřené hospody,“ podotkl prezident.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama