reklama

Sledujte vánoční poselství prezidenta Zemana: K čemu letos vyzval národ?

Prezident Miloš Zeman i letos pronesl své tradiční vánoční poselství. Poslechněte si ho na webu CNN Prima NEWS.

reklama

Prezident Miloš Zeman své vánoční poselství pronesl už poosmé. I tentokrát se vše odehrálo na zámku v Lánech, kde hlava státu dlouhodobě pobývá. Jeho předchůdci k národu promlouvali v rámci novoročních projevů, to ale Zeman v roce 2013, kdy byl poprvé zvolen, změnil.

K tématu

V letošním roce prezident promluvil k lidem prostřednictvím televizních obrazovek několikrát. Například v březnu vyzval občany v souvislosti s šířením nákazy způsobené novým typem koronaviru k odvaze. V říjnu zase apeloval, aby lidé nosili roušky a naslouchali odborníkům.

Prezident tehdy i poukázal na nárůsty počtu nakažených, hospitalizovaných i mrtvých. Označil to za nesmírnou ztrátu pro českou společnost i pro rodiny těch, kteří zemřeli. Zopakoval svou oblíbenou větu, že „kdo zachránil jeden lidský život, zachránil celé lidstvo“. „Jsme v situaci, kdy o lidské životy bojují naši zdravotníci, a já bych jim chtěl vyjádřit úctu, obdiv a poděkování,“ řekl.

Ve svém posledním vystoupení 20. prosince v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS podpořil Zeman prodloužení nouzového stavu, jak o ně Sněmovnu znovu požádala vláda kvůli koronavirové krizi. Kritiky prodloužení stavu nouze označil za politické hyeny. Zopakoval také, že je zastáncem přísných opatření. „Vím, že je to nepopulární, ale na druhé straně je to užitečné,“ řekl. V souvislosti s politickými postoji k restrikcím poukázal na blížící se sněmovní volby, které se budou konat za necelý rok. „Každý politik zleva i zprava bude hledat v očích veřejnosti souhlas s jeho kroky a tím souhlasem jsou například otevřené hospody,“ podotkl prezident.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných

Index protiepidemického rizika PES klesl o čtyři body na 69 bodů. Důvodem je zlepšení čtrnáctidenního průměru nakažených koronavirem mezi seniory. Opět ale mírně vzrostlo reprodukční číslo, které udává, kolik lidí průměrně nakazí jeden pozitivně testovaný. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Index nadále zůstává ve čtvrtém z pěti stupňů rizika.

360°

Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér

Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér

Z některých hospod se v sobotu stanou politické buňky. Restauratéři, kteří na protest založili hnutí „Otevřeme Česko“, v nich budou debatovat s občany. Na politická jednání se totiž vztahuje výjimka z vládních opatření. Mezi podniky, které i přes koronavirová opatření otevřou, bude i pražský Šeberák. „Restaurace se vždy zavřely první a po roce máme osm tisíc nakažených denně, zítra otevřeme,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS jeho majitel Jakub Olbert.

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
Očekávali zatýkání „satanistických pedofilů“. Bidenova inaugurace otřásá hnutím QAnon
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama