CNN Prima News důkazy

důkazy

Výpis příspěvků ke štítku „důkazy“

Spekulace okolo „polské Maddie“. Může to být Sabrina, odkazují lidé na další děsivý příběh

3. března 2023 11:45

Podobnost mezi pohřešovanou Madelaine „Maddie“ McCannovou a Polkou Julií Wandeltovou nevidí ani uživatelé sociálních sítí, kteří její případ bedlivě sledují. Někteří z nich ovšem poukazují na fakt, že si je mladá žena až příliš podobná s jinou ztracenou dívkou, a to Sabrinou Aisenbergovou, která měla být unesena ze svého domu na Floridě v roce 1997, když jí bylo pouhých pět měsíců.

Kramný: Moniku ani dceru jsem nezabil. Státní zástupce na zamítnutí obnovy procesu trvá

8. února 2023 12:06

Krajský soud v Ostravě ukončil dokazování v projednávání návrhu na obnovu řízení v kauze Petra Kramného, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Obhájkyně Kramného žádá obnovu řízení, protože posudky zadané obhajobou vylučují elektrický proud jako příčinu smrti dcery a ženy jejího mandanta. Státní zástupce Vít Legerský ale bude trvat na tom, aby soud obnovu procesu zamítl. Hlavní líčení ve středu soudkyně odročila na pátek 10. února, kdy senát rozhodne.

Průlom v neobjasněné smrti kmotra Mrázka: Zastřelit ho měl elitní nájemný vrah ze Slovenska

3. února 2023 12:52

Františka Mrázka zastřelil bývalý elitní policista ze Slovenska, uvádí zdroje MF DNES. Vyšetřovatelé vraždy jedné z nejznámějších postav českého podsvětí jsou o tomto podezření prý přesvědčeni. Nyní se mají snažit o shromáždění dostatku důkazů k potvrzení identity nájemného vraha a jeho napojení na kmotrovy spolupracovníky Radovana Krejčíře a Tomáše Pitra, promlčecí lhůta pro uzavření případu se totiž blíží.

Soud zprostil lékaře Bartáka obžaloby z plánování vražd a vydírání. Chyběly důkazy

2. prosince 2022 11:22

Krajský soud v Liberci v pátek zprostil obžaloby lékaře Jaroslava Bartáka. Nepodařilo se prokázat, že by ve vězení skutečně plánoval tří vraždy a vydírání. Zproštění navrhl i státní zástupce Jan Černý. Barták vinu od počátku odmítal. Hájil se tím, že o svých plánech mluvil ve vězeňských debatách, které nemyslel vážně.

Kaczyński obvinil Rusko z letecké katastrofy u Smolenska. Předložíme důkazy, slíbil

11. dubna 2022 01:17

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS), vicepremiér Jaroslaw Kaczyński v neděli obvinil Rusko, že bylo v pozadí letecké katastrofy u Smolenska, při které přesně před 12 lety zahynul jeho bratr-dvojče, tehdejší polský prezident Lech Kaczyński a spolu s ním dalších 95 členů delegace a posádky vládního letadla. Kaczyński slíbil „velice brzy“ předložit důkazy pro svá tvrzení.

Válečné zločiny a genocida na Ukrajině? Dohnat Putina k soudu bude nesmírně těžké

10. dubna 2022 15:21

Po nálezu obětí masakru v ukrajinské Buči začal svět ještě silněji volat po uskutečnění soudu, který by dohnal ruské představitele před spravedlnost. Válečné právo je ale v tomto případě nesmírně zamotané. Důkazy o válečných zločinech může shromažďovat Mezinárodní trestní soud, jenže Rusko není jeho součástí, což komplikuje možné chytání viníků. Nabízí se ale jiné řešení.