Vlak na Jičínsku smetl auto, dva lidé skončili v nemocnici. Příčina nehody je těžko k pochopení

Vážná dopravní nehoda se stala na železničním přejezdu v Semínově Lhotě na Jičínsku. Osobní auto tam vjelo na přejezd ve chvíli, kdy projížděl osobní vlak. Při srážce se zranili řidič a spolujezdec, oba zůstali v autě zaklínění. Vyprostit je museli hasiči, záchranná služba je pak letecky transportovala do nemocnic.

Neštěstí se stalo kolem 11. hodiny na nechráněném přejezdu, k němuž ze směru od Rovenska pod Troskami přijíždělo z kopce auto. Řidič zřejmě nezastavil na stopce a vjel na přejezd v okamžiku, kdy projížděl osobní vlak. Ten auto doslova smetl a odhodil mimo koleje.

ČTĚTE TAKÉ: Prokleté Michalovce: Obětí další tragédie je majitelka bistra. Marii našli v kaluži krve

„Ve voze cestovaly dvě osoby, řidič a spolujezdec. Bylo provedeno jejich vyproštění pomocí vyprošťovacího zařízení,“ uvedl velitel zásahu hasičů Libor Dymeš. Policejní mluvčí Šárka Pižlová k tomu dodala: „Řidič i spolujezdec byli po srážce s vlakem ve vozidle zaklíněni a po vyproštění byli oba letecky transportováni do fakultních nemocnic v Liberci a Hradci Králové.“ Podle informací CNN Prima NEWS byl jeden z cestujících v autě v bezvědomí.

Strojvedoucí nedokázal srážce zabránit ani přes intenzivní brzdění, vlak zastavil až zhruba 100 metrů za přejezdem. Hasiči museli cestující z vlakové soupravy evakuovat po žebříku. „Dále jsme prováděli evakuaci čtyř osob z vlaku, ke zranění nedošlo,“ dodal velitel zásahu hasičů.

Je otázkou, proč řidič auta před přejezdem na velmi přehledném úseku železniční trati nezastavil a nedal vlaku přednost. Přesnou příčinu neštěstí a způsobenou hmotnou škodu určí vyšetřovatelé.

Tagy: