reklama

Divoké policejní honičky na východě Čech: Chováte se jako ču*áci, křičel spoutaný řidič

Dva řidiči nezávisle na sobě ujížděli v minulých dnech policistům na Rychnovsku a strážníkům v Hradci Králové. Oba jednali kvůli tomu, že neměli čisté svědomí, a oba nakonec bourali. Jeden z mužů byl dokonce i poté, co ležel spoutaný na zemi, na hradecké strážníky agresivní.

reklama

Prvního z hříšníků chtěli zastavit při běžné kontrole policisté na Rychnovsku. „Řidič však na výzvu k zastavení nereagoval, naopak začal ujíždět a po nějaké době došlo k havárii,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná. Řidič kvůli příliš vysoké rychlosti nezvládl pravotočivou zatáčku a z úzké silnice sjel do příkopu.

Hned se také ukázalo, proč mužům zákona ujížděl. „Policisté následnou lustrací zjistili, že řidič má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2023,“ vysvětlila mluvčí s tím, že odmítl test na drogy i dechovou zkoušku. Teď může za maření výkonu úředního rozhodnutí strávit za mřížemi až dva roky.

I po spoutání byl agresivní

Divokou honičku zažili také královéhradečtí strážníci. Nedaleko centra krajského města si všimli podezřele se chovající trojice mužů u zaparkovaného auta. „Strážníci pojali podezření, že tyto osoby jsou pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky a chystají se k jízdě,“ popsala mluvčí Městské policie Hradec Králové Veronika Ludvíková.

Jejich tušení bylo správné. Když se hlídka vzdálila, zaparkované auto se rozjelo, a tak se vydali za ním. Muž však zrychlil a na výzvy k zastavení nereagoval. „O pár ulic dále narazil řidič ve vysoké rychlosti do stavebního materiálu, nicméně to mu nestačilo a pokračoval v jízdě dál,“ pokračovala Ludvíková.

Když už nevěděl, kudy kam, vystoupil z auta a utíkal pryč. „Pak se zastavil, otočil se proti strážníkům s lahví v ruce a rozešel se proti nim. Hlídka musela použít donucovacích prostředků k tomu, aby muže zklidnila a nasadila mu pouta. Po chvíli se na místo dostavila i hlídka Policie ČR,“ sdělila mluvčí.

I když měl na rukou pouta a ležel na zemi, strážníkům nadával a urážel je. „Vy se chováte jako č**áci, poslední dobou, policajti. K vám nikdo nemůže mít respekt,“ prohlašoval hříšník. Nyní je otázka, co agresivního řidiče čeká, protože tím, že odmítl test na drogy i alkohol, si rozhodně nepomohl. Věc si převzala Policie ČR.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

reklama

Domácí zpravodajství

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

reklama