reklama

Chtěl ujet policii, ta ho nakonec doběhla. Motorkář s sebou vezl 800 gramů pervitinu

Pražští policisté za sebou mají další z řádky pronásledování ujíždějících řidičů. Tentokrát se před nimi pokoušel zmizet muž na motorce. Hlídka nakonec musela použít k dostižení pachatele kromě služebního auta i vlastní nohy. A jejich zákrok se vyplatil. Šlo totiž zřejmě o drogového dealera.

reklama

Uprostřed noci si jedna z hlídek pražských policistů všimla podezřelého muže na motorce. „Během hlídkové činnosti jsme si povšimli motocyklu, který jsme se rozhodli zkontrolovat. Při výzvě na zastavení řidič prudce zvýšil rychlost a začal ujíždět,“ popsal začátek pronásledování zasahující policista.

Během divoké honičky se postupně za motorkáře připojovaly další policejní vozy. Naštěstí byla už pozdní noc. V hustě zabydlené oblasti Prahy by jinak hrozilo, že motocyklista někomu svou jízdou ublíží. Nakonec vjel do přilehlého lesoparku.

Převážel 800 gramů krystalické látky

Celé pronásledování skončilo až v ulici Za žižkovskou vozovnou, kde muž najel na lesní cestu a následně schody, na kterých havaroval. Ani to ho však nezastavilo, po pádu se rychle oklepal a vzal takříkajíc nohy na ramena. A policisté utíkali za ním.

Čtyřicetiletý muž nakonec skončil v poutech a ukázalo se, že motorka byla osazena kradenou registrační značkou. Při prohlídce u něj policisté nalezli více než 800 gramů hnědožluté krystalické látky. Podle strážců zákona šlo o metamfetamin (známý také jako pervitin), prokázat to musí ještě expertiza. A aby toho nebylo málo, měl muž vystaven zákaz řízení, a to až do roku 2023.

Tagy:

Hlavní zprávy

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

Philipp: Rozvolňovat můžeme za tři až čtyři týdny. Možná dojde i na čtvrtou dávku

Téma rozvolňování opatření v těchto dnech není na stole kvůli šíření omikronu. Můžeme se o něm začít bavit za zhruba tři až čtyři týdny. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Kromě toho zmínil, že časem dojde i na debatu nutnosti čtvrté očkovací dávky proti covidu. Poslankyně SPD Karla Maříková současná vládní opatření kritizovala.

Nejezděte na Ukrajinu, apeluje Lipavský na Čechy. Uznal, že se napětí nedaří hasit

Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po úterním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se podle ministra měli registrovat v systému Drozd, který slouží k informování českých turistů o mimořádných událostech.

Blažek poslal Farskému analýzu jak se vzdát mandátu v cizině. Zveřejnit ji ale nechce

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zaslal poslanci Janu Farskému (STAN) analýzu, jak řešit rezignaci na mandát zákonodárce, když je v cizině. Sám dokument zveřejnit nechce. Farský před týdnem odletěl na stáž do Spojených států, po tlaku opozice a posléze i koalice se později rozhodl, že na poslanecký mandát rezignuje. Zákon to ale umožňuje udělat jen osobně, nebo formou notářského zápisu.

reklama

Domácí zpravodajství

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama