reklama

Chtěl ujet policii, ta ho nakonec doběhla. Motorkář s sebou vezl 800 gramů pervitinu

Pražští policisté za sebou mají další z řádky pronásledování ujíždějících řidičů. Tentokrát se před nimi pokoušel zmizet muž na motorce. Hlídka nakonec musela použít k dostižení pachatele kromě služebního auta i vlastní nohy. A jejich zákrok se vyplatil. Šlo totiž zřejmě o drogového dealera.

reklama

Uprostřed noci si jedna z hlídek pražských policistů všimla podezřelého muže na motorce. „Během hlídkové činnosti jsme si povšimli motocyklu, který jsme se rozhodli zkontrolovat. Při výzvě na zastavení řidič prudce zvýšil rychlost a začal ujíždět,“ popsal začátek pronásledování zasahující policista.

Během divoké honičky se postupně za motorkáře připojovaly další policejní vozy. Naštěstí byla už pozdní noc. V hustě zabydlené oblasti Prahy by jinak hrozilo, že motocyklista někomu svou jízdou ublíží. Nakonec vjel do přilehlého lesoparku.

Převážel 800 gramů krystalické látky

Celé pronásledování skončilo až v ulici Za žižkovskou vozovnou, kde muž najel na lesní cestu a následně schody, na kterých havaroval. Ani to ho však nezastavilo, po pádu se rychle oklepal a vzal takříkajíc nohy na ramena. A policisté utíkali za ním.

Čtyřicetiletý muž nakonec skončil v poutech a ukázalo se, že motorka byla osazena kradenou registrační značkou. Při prohlídce u něj policisté nalezli více než 800 gramů hnědožluté krystalické látky. Podle strážců zákona šlo o metamfetamin (známý také jako pervitin), prokázat to musí ještě expertiza. A aby toho nebylo málo, měl muž vystaven zákaz řízení, a to až do roku 2023.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama