CNN Prima News empatie

empatie

Výpis příspěvků ke štítku „empatie“

O střelbě Jurečka věděl dřív, než říká, tvrdí podřízený. O čem dalším lže, ptá se politolog

Kdy se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) dozvěděl o střelbě na pražské filozofické fakultě? V nedělním vyjádření tvrdil, že informace o krvavém masakru během vánočního večírku jeho resortu neměl. Ačkoliv dostal v 17 hodin zprávu o svolání mimořádného jednání vlády, na telefonu si ji dle svých slov přečetl v 18:26. Podřízený ale pro MF DNES uvedl, že Jurečka lže. Společně se o střelbě měli bavit již kolem 16. hodiny, uvádí deník. Jak sdělil CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš, je otázkou, v čem dalším ministr národu ještě může lhát.

Jurečkovo přešlapování je za hranou, večírkem si zničil pověst, říká politolog. Vyměnil by ho

Pokud se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) po jednání vlády kvůli střelbě na Filozofické fakultě v Praze vrátil na vánoční večírek resortu, dopustil se dvojité bagatelizace. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Jelínek, který reagoval na zjištění deníku MF DNES. Přístup ministra mu připadá absurdní a nepochopitelný. Premiérovi Petru Fialovi (ODS) i straně KDU-ČSL doporučil, aby se situací zabývali a hledali na post šéfa resortu někoho, kdo dokáže s voliči, partnery i médii lépe komunikovat.

„Slaboch“ Perry se utopil opilý. Nevím, zda je mi to líto, uvedla Slováková a spustila bouři

K nečekanému úmrtí herce Matthewa Perryho se na sociálních sítích vyjadřují mnohé známé osobnosti, a to i tuzemské. Vlnu kritiky spustil příspěvek účastnice reality show Nely Slovákové, která ke skonu představitele Chandlera z Přátel napsala, že závislosti neumí řešit pouze slaboši a že se herec „opilý utopil ve vířivce“. Uživatelé jí v souvislosti s příspěvkem, který vzápětí smazala, vyčetli, že nemá žádné vychování či empatii a označili ji za zlého člověka.

Bachyně osvobodila divočáky z pasti. Je to důkaz inteligence a empatie prasat, říká expert

Prasata budou lidstvo nadále překvapovat. Takového názoru je Miroslav Rozkot z kosteleckého pracoviště Výzkumného ústavu živočišné výroby Praha. „Prasata domácí i divoká jsou velmi inteligentní živočichové. Možná chytřejší než psi,“ řekl pro CNN Prima NEWS. Podle něj je nedávný případ divoké bachyně, která z pasti osvobodila další divočáky, důkazem vysoké inteligence, empatie a sociálního cítění těchto zvířat.