
Zemřel herec a režisér Jiří Jireš. Hodně mě naučil, vzpomíná hejtman Netolický
Kubík je teprve tříletý chlapeček, který bojuje o život. Při běžné preventivní prohlídce lékař odhalil, že má extrémně vysoký krevní tlak. Následná vyšetření přinesla nečekanou diagnózu: syndrom střední aorty (mid-aortic syndrome, MAS). Jedná se o vzácné a závažné cévní onemocnění, s nímž se v Česku jiné dítě neléčí. Všechny dosavadní snahy o pomoc Kubíkovi selhaly a čas hraje neúprosně proti němu. Existuje však „desetimilionová naděje“ v USA. Rodina proto založila sbírku a prosí druhé o pomoc.
Amálka je nejmladším členem pětičlenné rodiny, už od narození však bojuje o život. Jak se po jejím příchodu na svět ukázalo, trpí Crouzonovým syndromem v nejtěžší formě. Dosud podstoupila několik náročných operací a narkóz, navíc má tracheostomii a vývojové zpoždění. Rodina o ni pečuje, aby její dětství bylo co nejvíce radostné, jedná se však o náročný úkol. Nyní ve sbírce na platformě Znesnáze prosí druhé o pomoc.
Obyvatelé japonských ostrovů našli, jak tomu už léta nasvědčují statistiky, elixír dlouhověkosti. Mixují ho z pozitivního přístupu ke stáří, dobrého vzdělávání, prevence a hlavně: Z dobrého a pestrého stravování. Jeho základ tvoří ryby, rýže, sójové produkty a pár zelených zázraků.
Ze všech trendů, které mění svět práce, patří z dobrých důvodů mezi personalisty mezi ty nejméně oblíbené. Předstírání vytíženosti není žádná horká novinka, možná provází lidstvo od počátku věků. V posledních měsících bohužel nucené návraty do kanceláří vystřelily předstírání výkonnosti do závratných výšin. Do značné míry přitom jde spíš o selhání managementu než o lenost zaměstnanců.
Příběh malého Dominika není čtenářům CNN Prima NEWS cizí. Rodině chlapečka, kterému byla ve čtyřech měsících diagnostikována leukémie, mnozí v létě minulého roku pomohli. Tehdy Dominika čekala důležitá transplantace kostní dřeně. Po měsících slibných vyhlídek se však nemoc vrátila, tentokrát ve větší síle. Sedmičlenná rodina si navíc musí zajistit nové bydlení. Druhé tak ve sbírce na platformě Donio prosí o pomoc.
Už podruhé se symbolicky na Světový den boje proti nádorům mozku, v neděli 8. června, roztočí Kolotoč pro Ninu. V pražských Letenských sadech se potkají rodiny, které čelí závažné diagnóze svého dítěte – nádoru mozku (DIPG). Pojí je podpora Nadačního fondu Nina, který nese jméno dívenky, jež svůj boj s touto nemocí prohrála. Celodenní akce na Letné má být prostorem naděje, vděku a konkrétní pomoci, letos i s novou formou dárcovství, adopcí koní na kolotoči a panelovou výstavou věnovanou tomuto složitému tématu.
Nadace Terezy Maxové dětem ve spolupráci se společností EPG Property Group a nákupním centrem Central v Mostě slavnostně představila jedinečnou výstavu – „Zeď radosti / Wall of Joy“. Umělecká instalace vznikla u příležitosti Mezinárodního dne dětí a veřejnosti je nastálo přístupná v OC Central. Projekt má i silný filantropický rozměr. Za každý věnovaný obrázek získala nadace finanční dar, dohromady 240 tisíc korun, které budou transparentně vráceny zpět do regionu Mostecka na podporu vzdělávání a rozvoje znevýhodněných dětí.
Obtíže při polykání, pocit tlaku či plnosti v krku nebo hmatatelná boule na krku. I těmito znaky se mohou projevit uzly na štítné žláze. Některé sice člověku nevadí, jiné však mohou způsobit vážnější komplikace či se projevit zhoubně. Dříve musel člověk pro odstranění podstoupit operaci, dnes však specialisté umí uzly odstranit šetrněji a při plném vědomí pomocí tepelného účinku elektrického proudu. V Česku tento unikátní zákrok podstoupily první desítky nemocných. Na novinky v možnosti léčby upozorňují experti u příležitosti Týdne štítné žlázy, který připadá na 25. až 31. května.
Kristiánek je nejmladší ze tří dětí maminky Lucie a tatínka Davida. Teprve dvouletý chlapeček sám nechodí, nejí, nepije a rodiče se o něj musí nepřetržitě starat. Na vině je autismus, těžká retardace a dětská mozková obrna. Malému bojovníkovi nyní začíná dlouhá cesta plná rehabilitací, návštěv lékařů, lázní a dalších procedur. Péče o Kristiánka je psychicky, ale zejména fyzicky náročná, proto rodina založila sbírku na platformě Donio s cílem vybrat dostatek financí na auto pro pětičlennou rodinu, nový kočárek a další potřeby.
Když začalo Terezu před lety brnět tělo, motala se jí hlava a viděla rozostřeně, tušila, že se děje něco vážnějšího. Příznaky ale po třech týdnech vymizely a černé myšlenky odešly s nimi. Po pěti letech se však potíže vrátily v takové formě, že Tereza skončila v nemocnici. Tehdy si vyslechla diagnózu: roztroušená skleróza (RS). Zprvu přišla úleva z pojmenování problému. „Pak jsem ale získávala další informace. Nevíte, zda za rok nebudete na vozíku nebo co se bude dít. Musela jsem brát antidepresiva,“ svěřila se pro CNN Prima NEWS.
V Praze je téměř rozhodnuto o budoucnosti parkování elektromobilů a plug-in hybridů na modrých a fialových zónách. Nejnovější návrh pracuje s padesátiprocentní slevou oproti klasickým spalovacím autům a v platnost by mohl vstoupit už koncem letošního léta.
Zažíváme to poprvé: ještě nikdy v historii nebylo na trhu práce pět generací. Z vícegenerační pracovní síly se tak stal jeden z klíčových faktorů budoucnosti práce. Inovačním motorem je generace Z – právě na ní bude záviset úspěšná adaptace technologií. Každá z generací ale přináší jedinečné znalosti a zkušenosti. Vytvořit z vícegenerační pracovní síly angažované, kooperující a odolné týmy znamená dát firmě budoucnost.