ESG

Výpis příspěvků ke štítku „ESG“

Můj vánoční zázrak. Muž myslel, že je jedináček, se šesti sourozenci se setkal po 75 letech

Dlouhých 75 let si Američan Dixon Handshaw myslel, že je jedináček. Letos v létě však díky předadopčnímu rodnému listu zjistil, že má několik sourozenců, které nikdy nepoznal. Dojemné první setkání se uskutečnilo letos v prosinci, podle Handshawa se jedná o vánoční zázrak. Poprvé stráví nejkrásnější svátky v roce se svou rodinou. U prvních objetí se sourozenci byla i reportérka s kamerou.

Osudové setkání: Po muži, který ho oživil, pátral měsíce. Dnes jsou přáteli na celý život

Dva Britové, sedmdesátiletý Paul Myers a šedesátiletý Brian Harris, se sice poprvé setkali před rokem, pojí je však silné pouto. Na konci listopadu 2023 starší z mužů zkolaboval v pobočce McDonald's a Brian ho pomohl udržet naživu. Poskytl mu první pomoc a dokonce použil několikrát defibrilátor, dokud si Paula nepřevzali záchranáři. Neznámého samaritána se Paulovi podařilo dohledat až o několik měsíců později. Ačkoliv se setkali jen několikrát, vzniklo mezi nimi přátelství na celý život, jak sami říkají.

Přežil tragické vykolejení vlaku, nikdy už však neměl chodit. Dnes mladík dokazuje nemožné

V roce 2017, těsně před Vánocemi, postihla americké železnice obrovská tragédie. Vlak společnosti Amtrak na viaduktu vykolejil a dva vagóny z něj spadly na dálnici. Havárie si vyžádala tři oběti a zhruba sto zraněných. Mezi nimi byl i tehdy šestnáctiletý Timothy Brodigan. V nemocnici se probudil se zlomeninami, zkolabovanou plící a vážným poraněním páteře. Verdikt lékařů byl zdrcující: baseballová hvězda už nikdy neměla chodit. Dnes, o sedm let později, se zvládá s pomocí chodítka sám pohybovat. O zázraku a pevné vůli se rozpovídal v reportáži pro kanál KING 5.

Boj s časem i agresivním nádorem mozku: Naději Svátě dává nová léčba, děti prosí o pomoc

Dnes 56letá Sváťa je maminkou dvou dětí, která od června bojuje s nejagresivnějším a nejzhoubnějším nádorem mozku. Za tu dobu prodělala několik operací, neúspěšné chemoterapie i radioterapie. Naději představuje jediná možnost léčby v Česku, kterou však nehradí zdravotní pojišťovna. Děti proto na platformě Znesnáze založili sbírku. Pomoc však potřebují sehnat co nejdříve, bojují proti času, který jim stanovuje velmi špatná prognóza nemoci.

Vánoční zázrak: Fenku mu ukradli i s autem. Dny marného pátrání skončily dojemným shledáním

Dlouhé dva dny si Robert Forster z Texasu v USA myslel, že už nikdy neuvidí svou milovanou fenku Missy. V polovině prosince zašel do zastavárny v San Antoniu, po odchodu z obchodu však zjistil, že mu někdo ukradl auto – i se sedmiletou čivavou. Situaci oznámil policii, uživatelům sociálních sítí a sám chodil městem v naději, že čtyřnohého mazlíčka najde. Shodou náhod a díky všímavosti naprostých cizinců se auto i s malou pasažérkou nakonec vrátilo k majiteli. U dojemného shledání byl i reportér stanice KENS 5 s kamerou.

Česká snaha v EU: Cílem je podle Fialy odklad a úprava nového systému emisních povolenek

Česká republika bude v EU usilovat o odklad nového systému emisních povolenek ETS 2 minimálně na rok 2028. Podle současných plánů by měl systém, který má obchodování s povolenkami rozšířit například i na silniční dopravu nebo vytápění budov, platit od roku 2027. Česká vláda bude chtít odklad využít k úpravě systému s cílem zajistit silnější ochranu proti prudkému růstu cen energií. Na pondělní tiskové konferenci to uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Stát zároveň odmítá nový návrh Evropské komise na snižování emisí do roku 2040.

Po zlých časech našla 15letá Leah oporu a lásku. Blízcí jí chtějí splnit sny, prosí o pomoc

Do péče Renaty se dnes patnáctiletá Leah dostala poté, co si prožila těžké chvíle ve své vlastní rodině. Dívka dokonce letos v létě skončila v psychiatrické léčebně. Před umístěním do dětského domova ji nakonec uchránili ti, u nichž našla oporu a lásku. Jedná se však o dočasnou péči, kdy blízcí zatím nemají nárok na příspěvky. Přesto by Leah rádi splnili sny. Z toho důvodu vznikla na platformě Znesnáze sbírka.

Přes 88 milionů pro oběti střelce na FF UK a emotivní vzkaz. Kde solidarita dosud pomohla?

Těsně před Štědrým dnem si Česká republika připomene první výročí tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Osudné chvíle, které měly za následek smrt čtrnácti lidí a více než dvou desítek zraněných, zároveň dokázaly celou společnost semknout. Na pomoc pozůstalým a obětem se vybralo přes 88 milionů korun a přes 50 z nich již bylo vyplaceno. Na co byly finance konkrétně využity a jak solidarita lidí zasáhla pozůstalé prvních obětí střelce v Klánovickém lese, přibližuje platforma Znesnáze.

Co aktivní zálohy naučí? Bránit se, přežít a najít přátele napříč sociálními „bublinami“

Po napadení Ukrajiny Ruskem se mnohem více a vážněji zamýšlíme nad obranou vlasti. Uvědomujeme si, že vojenská služba a investice do armády jsou životně důležité pro každého občana. Roste také motivace lidí naučit se bránit. Povinná branná povinnost sice byla před lety zrušena, ale kdo se chce na obraně země podílet, může vstoupit do aktivních záloh.

Dojemné setkání po letech. Psa Yyacoba čeká po vojenských misích důchod s osudovým mužem

Naposledy spolu tvořili dvojici před lety na misi v Iráku, díky ochotě druhých však spolu stráví zbytek života. Řeč je o osmiletém belgickém ovčákovi Yyacobovi a jeho bývalém psovodovi Paytonu Mayovi. Po sedmi letech služby odchází věrný čtyřnohý přítel do důchodu. May proto neváhal a zažádal si o získání psa do péče. Došlo tak k dojemnému setkání, které provázely slzy štěstí i radostný štěkot. Yyacob totiž na svého osudového muže ani po letech nezapomněl.