reklama

Sociolog: Dosluhující ani nastupující vláda nemá pandemický plán. Půjde o politickou hru

Českou společnost nadále ovlivňuje pandemická situace v zemi. Podle sociologa a šéfa agentury STEM Martina Buchtíka si lidé nyní uvědomují, že v Česku panuje bezvládí. „Dosluhující vláda se tváří, že už je v opozici, a nastupující, která se do přijmutí odpovědnosti nehrne, že je stále v opozici. Ani jedna strana nemá pandemický plán,“ uvedl ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Buchtík připomněl, že nálady ve společnosti ve vztahu k pandemii jsou rozdílné. „Jinak situaci vnímají lidé, kteří jsou očkovaní, a jinak ti, kteří nejsou. Obecně jsou však situací unaveni. Panuje bezvládí, což veřejnost začíná vnímat,“ uvedl sociolog.

Podotkl, že se dosluhující vláda tváří, že už je v opozici, a nastupující zase tak, že v opozici stále zůstává. „Čekají, že dostanou noty z ministerstev. Ani jedna strana však nemá pandemický plán a půjde jen o politickou hru. Negativní věci však budou dopadat na celou veřejnost,“ varuje.

Osobně ho zarazilo, že budoucí vládní koalice složená ze Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Pirátů a STAN ve své koaliční smlouvě snad ani jednou nezmínila koronavirovou pandemii.

„Co tam není, je covidová situace. Covid nás může překvapovat, ale jedná se o dlouhotrvající událost, která nás ovlivňuje nejvíce za posledních třicet let. Minimálně v kapitole zdravotnictví by si zmínku zasloužil,“ myslí si Buchtík.

A co si myslí o nejvyšším zastoupení žen ve Sněmovně (asi jedna čtvrtina) v české historii? „Jedná se o pozvolný trend. Pokud by šel nadále touto rychlostí, tak se vyrovnaného počtu žen a můžu dočkáme za dvě generace,“ dodal.

Tagy:
veřejnost STEM opozice Poslanecká sněmovna ženy vláda sociolog koronavirus COVID-19 pandemie koronaviru koaliční smlouva Martin Buchtík koalice Spolu Piráti a Starostové

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama