CNN Prima News farář

farář

Výpis příspěvků ke štítku „farář“

Bestiální vrah Kazda: Faráři zasekl do hlavy sekeru a lovil taxikáře. Poté prosil o odpuštění

V jednu chvíli se s vámi může bavit jako nejbližší přítel, za okamžik na vás brutálně zaútočí. Tak popisoval Dušana Kazdu soudce, který rozhodl o jeho doživotním trestu. Porucha osobnosti, na kterou je údajně medicína krátká, dovedla mladíka až k faře v Dubu nad Moravou. Právě tam si po předchozím pokusu o vraždu nechal ošetřit krvácivé zranění a následně brutálně zavraždil pětasedmdesátiletého faráře. Ten svému vrahovi sám otevřel uprostřed noci dveře. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Rozšlapané dýně v obci Kurdějov. Dětem je měl zničit místní farář, prý jsou dílem Satana

Dýňování, tak se jmenovala akce v moravské obci Kurdějov, kde se setkaly rodiny s dětmi, vyřezávaly dýně a popíjely svařák. Bohužel ale došlo k incidentu, který v místních zanechal hořkou pachuť: Druhý den totiž dýně našli rozšlapané. Zničit je měl místní farář, prý z důvodu, že se jedná o Satanovo dílo. Redakce CNN Prima NEWS faráře kontaktovala, ten ale nezvedal telefon, ani nereagoval na SMS zprávu.

REPORTÁŽ: V Ježíše nejvíce věří v Nedašově na Valašsku. Bůh ale pomalu prohrává i tam

Kdyby Ježíš Kristus hledal v České republice místo, kde je nejpopulárnější, největší radost by měl v Nedašově na Valašsku. Podle statistiků tam žije nejvíce římských katolíků na počet obyvatel ze všech obcí v zemi. „Bůh mi už mnohokrát pomohl, když jsem něco potřeboval,“ vypráví pro CNN Prima NEWS jeden z nedašovských věřících, 22letý Lukáš Holba. Ježíš by se ovšem v této valašské dědině dočkal i zklamání, za pouhých dvacet let tam přišel o třetinu fanoušků.

Rwanďan ve Francii zavraždil kněze. V hledáčku policie je už kvůli požáru katedrály

Ve vesnici Saint-Laurent-sur-Sèvre poblíž francouzského Nantes v pondělí ráno objevili tělo katolického kněze, který se stal obětí vraždy. Pravděpodobný pachatel trestného činu, rwandský občan, který žije ve Francii již několik let, se přišel sám udat na policejní stanici v nedaleké obci a byl zadržen. Podle prokuratury vražda nejspíše neměla teroristický motiv, informovala tisková agentura AFP.

Farář světil auta, aby řidiče nepotkalo neštěstí. Sám zázrakem přežil havárku

Boha ale i patrona šoférů svatého Kryštofa poprosil v neděli o přímluvu ostravský farář Krzysztof Szewczyk, když požehnal cestovním vozům, nadupaným motorkám, dodávkám i bicyklům. „Ať nikoho nepotká neštěstí, nezastaví žádná překážka a ve zdraví se dostanou tam, kam směřují,“ modlil se za řidiče. Sám zažil na dálnici zázrak. „Chytil mě mikrospánek, auto úplně zničené, nic se mi přitom nestalo.“