reklama

Fuj, fuj, hučeli poslanci. Volný a Bojko jsou podle nich hlupáci a bezohlední sobci

Poslanci se pustili do svých kolegů Lubomíra Volného a Mariana Bojka (oba nezařazení, zvoleni za SPD). Když je parlamentní stráž vyváděla z jednacího sálu, v kuloárech se ozývalo „fuj, fuj“. Ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) CNN Prima NEWS řekl, že taková scénka je jako za první republiky.

reklama

Volný a Bojko přišli do Sněmovny opět bez roušek. Šéf dolní komory Radek Vondráček (ANO) nakonec musel přerušit schůzi. „Odmítli opustit sál a respektovat vykázání, takže zasahuje parlamentní stráž. Je to návrat do první republiky nebo do Rakouska-Uherska, kde takové scény probíhaly,“ řekl CNN Prima NEWS Hamáček.

K tématu

Dva rebelující poslance kritizoval i jejich kolega Martin Kolovratník (ANO). „Hlupáci a bezohlední sobci. Bohužel docílili jen toho, že na půl hodiny zastavili Sněmovnu. A udělali si moc hezkou mediální reklamu,“ napsal na Twitter.

I šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura uvedl, že Volnému a Bojkovi jde jen o publicitu. „Musíme přijmout taková opatření, aby možnost byla co nejnižší. Chci jim snížit publicitu. Například tím, že do foyer budou mít přístup pouze poslanci,“ řekl Stanjura. Do kuloárů mohou novináři, nesmějí však s sebou brát televizní kamery.

„Tohle je Balkán, kam jsme se to dopracovali,“ okomentovala rozhořčeně situaci pro CNN Prima NEWS ministryně financí Alena Schillerová

Není to poprvé, co se Volný postaral o rozruch. Během posledního jednání Sněmovny vyvolal přímo v sále potyčku s místopředsedou dolní komory Tomášem Hanzelem (ČSSD).

K tématu

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama