CNN Prima News Fukušima

Fukušima

Výpis příspěvků ke štítku „Fukušima“

Při zemětřesení u japonské Fukušimy umírali lidé. Otřesy zaznamenali až v Tokiu

17. března 2022 04:17

Zemětřesení, které ve středu zasáhlo severovýchod Japonska v oblasti Fukušimy, má nejméně čtyři oběti. Informovala o tom agentura Kjódó, podle níž úřady evidují přes sto zraněných. Dřívější zprávy hovořily o jednom mrtvém a sedmi desítkách lidí, kteří utrpěli poranění. Desetitisíce domácností zůstávají bez proudu a několik tisíc bez vody.

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení. Vykolejil rychlovlak, úřady varovaly před tsunami

16. března 2022 17:54

Severovýchod Japonska v oblasti prefektury Fukušima zasáhlo ve středu silné zemětřesení, kvůli němuž místní úřady vyhlásily rovněž varování před vlnou tsunami. Informovala o tom agentura AP. Podle ní zatím nejsou zprávy o obětech či zraněných. Japonská televize NHK informuje o poškozených budovách a požáru ve městě Fukušima.

Tak tu radioaktivní vodu vypijte, vzkazuje Čína. Japonci chtějí Fukušimu vypustit do moře

15. dubna 2021 19:14

Čína v reakci na japonský plán vypustit nahromaděnou vodu z havarované jaderné elektrárny ve Fukušimě do moře vzkázala tamnímu místopředsedovi vlády Taró Asóovi, aby ji sám vypil. Ten se totiž nechal slyšet, že je voda ošetřená a její pozření člověku neuškodí. Proti záměru Japonců se vedle Číny postavily také Jižní Korea a Tchaj-wan, které se obávají dopadů na životní prostředí a zdraví člověka.

Smutná cesta olympijského ohně. Japonci nemohou štafetu sledovat, mění se trasa

1. dubna 2021 22:09

Putování olympijské pochodně je vždy v zemi konání akce pod pěti kruhy velkou slavností. V Japonsku má však cesta ohně, který zahájí odložené tokijské hry, o poznání decentnější průběh. Například v Naganu, jež si každý český fanoušek spojí s triumfem hokejistů v roce 1998, nemohou zvědaví diváci přihlížet štafetě vůbec – ani při dodržování veškerých nutných opatření. A prefektura Ósaka chce být kvůli prudkému nárůstu počtu nakažených koronavirem z naplánované trasy vyškrtnuta úplně.

Deset let od neštěstí v japonské Fukušimě: Jak vypadá oblast postižená tsunami?

11. března 2021 19:28

Japonsko si ve čtvrtek minutou ticha připomnělo oběti zemětřesení a tsunami, jež před deseti lety zasáhly zemi a při kterých zemřely tisíce lidí. Vlna mimo jiné způsobila havárii v jaderné elektrárně Fukušima. Premiér země Jošihide Suga uvedl, že je stále nesnesitelné představit si pocity těch, kteří ztratili své blízké. Jak to v oblasti vypadá dnes a kdo se rozhodl tam žít nadále?

Silné zemětřesení v japonské Fukušimě: 20 zraněných, na milion domácností bez proudu

13. února 2021 17:43

Pobřeží japonské prefektury Fukušima v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož sílu původně úřady stanovily na 7,1 stupně a později zvýšily na 7,3 stupně. Zemětřesení si vyžádalo nejméně 20 zraněných, uvedla agentura Kjódó. Budovy se chvěly i v hlavním městě Tokiu, kde se objevily i výpadky elektřiny, celkem je bez proudu přibližně 950 tisíc domácností. Varování před tsunami úřady nevydaly.

Kontaminovanou vodu z jaderné elektrárny Fukušima chtějí Japonci vypustit do moře

15. října 2020 21:56

Japonská vláda plánuje vypustit do moře kontaminovanou vodu z jaderné elektrárny Fukušima, kterou před devíti lety zničilo silné zemětřesení a následná vlna cunami. Informovala o tom agentura Kjódó s odvoláním na informované zdroje. Oficiální rozhodnutí by v Tokiu mohlo padnout už tento měsíc a ukončit tak sedmiletou debatu, jak naložit s vodou použitou k chlazení poškozených reaktorů.