Škrty v dotacích solárů? Stát se vykrucuje, zlobí se starosta. Výhrady mají i někteří senátoři
Fukušima
Výpis příspěvků ke štítku „Fukušima“
Drábová obdrží japonské vyznamenání, zemi vycházejícího slunce pomáhá s energetikou
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová obdrží japonský Řád vycházejícího slunce, zlatou a stříbrnou hvězdu za přispění k posílení vzájemných vztahů v jaderné energetice. Oznámila to v neděli japonská vláda, uvedlo dnes japonské velvyslanectví v Praze. Drábová ocenění převezme ve středu v císařském paláci v Tokiu. Od havárie v Jaderné elektrárně Fukušimě v březnu 2011 podle japonské ambasády Drábová aktivně usiluje o šíření vysoce odborných informací a vědecky podložených hodnocení situace. Od roku 2018 působí také jako externí poradkyně japonské vlády pro jadernou regulaci.
Japonsko poblíž Fukušimy zasáhlo další zemětřesení. Bylo cítit až v Tokiu
Japonskem ve čtvrtek otřáslo zemětřesení o síle 6,0 stupně, epicentrum bylo u pobřeží prefektury Fukušima na severovýchodě země. S odkazem na meteorologické úřady o tom informovala agentura Kjódó. Varování před vlnou tsunami úřady nevydaly.
Japonské elektrárny jsou na otřesy stavěné. Ohrozil by je maximálně meteorit, říká expert
Jaderné elektrárny v Japonsku nejsou kvůli zemětřesení v ohrožení. I v roce 2011 mohla za havárii Fukušimy vlna tsunami, nikoli samotný otřes. Pro CNN Prima NEWS to řekl jaderný fyzik Vladimír Wagner. Podle něj by vyztužené japonské elektrárny ohrozil tak možná meteorit.
Japonci čelí šikaně Číny, nemají mluvit nahlas. Odpad z Fukušimy vyvolal konflikt občanů
I když odborníci tvrdí, že vypouštění kontaminované vody z bývalé japonské jaderné elektrárny ve Fukušimě je bezpečné, Peking to považuje za nehoráznost a spouští masivní obviňující kampaň. Japonci teď často v Číně čelí šikaně, jejich vláda jim dokonce doporučila, aby na veřejných místech svou řečí nemluvili příliš nahlas, napsal britský list The Guardian.
Vypouštění toxické vody z Fukušimy potrvá nonstop 30 let, lidé se děsí radioaktivních ryb
Japonci začali vypouštět radioaktivní vodu z Fukušimy do Tichého oceánu. Uvolněné množství by zaplnilo 500 olympijských plaveckých bazénů. Areál jaderné elektrárny v roce 2011 nejdříve poškodilo zemětřesení a zkázu dokonala vlna tsunami. S plánem Tokia zbavit se tímto způsobem radioaktivní vody souhlasila v červenci Mezinárodní agentura pro atomovou energii. Okolní státy se ale bouří a zakazují dovoz rybích produktů. Informaci přinesly zahraniční agentury.
Japonsko začne vypouštět do oceánu radioaktivní vodu z Fukušimy. Peking plán kritizuje
Radioaktivní vodu z těžce poškozené jaderné elektrárny Fukušima začne Japonsko do Tichého oceánu vypouštět ve čtvrtek. Podle agentur AP a Reuters to v úterý uvedl japonský premiér Fumio Kišida po jednání se členy svého kabinetu.
Japonsko chce vypouštět do oceánu radioaktivní vodu z Fukušimy. Čína zakáže dovoz potravin
Postoj odborníků z týmu Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), který posuzoval plán Japonska vypouštět do oceánu radioaktivní vodu z jaderné elektrárny Fukušima, podle všeho nebyl jednotný. Vyplývá to z prohlášení šéfa MAAE Rafaela Grossiho v rozhovoru s agenturou Reuters. Čína kvůli japonskému záměru zakáže dovoz potravin z deseti japonských prefektur.
Všichni zemřeme, bojí se lidé. Obrovská ryba vyděsila obyvatele, má předpovídat katastrofu
Ryba připomínajícího obrovitého hada oficiálně nazvaná Regalecus Glesne se běžně pohybuje ve velkých hloubkách moře. Úchvatné vodní stvoření se nečekaně objevilo na chilském pobřeží a pořádně vyděsilo tamní obyvatele. Je totiž přezdívána „ryba soudného dne“. O případu informoval deník New York Post.
Při zemětřesení u japonské Fukušimy umírali lidé. Otřesy zaznamenali až v Tokiu
Zemětřesení, které ve středu zasáhlo severovýchod Japonska v oblasti Fukušimy, má nejméně čtyři oběti. Informovala o tom agentura Kjódó, podle níž úřady evidují přes sto zraněných. Dřívější zprávy hovořily o jednom mrtvém a sedmi desítkách lidí, kteří utrpěli poranění. Desetitisíce domácností zůstávají bez proudu a několik tisíc bez vody.
Japonsko zasáhlo silné zemětřesení. Vykolejil rychlovlak, úřady varovaly před tsunami
Severovýchod Japonska v oblasti prefektury Fukušima zasáhlo ve středu silné zemětřesení, kvůli němuž místní úřady vyhlásily rovněž varování před vlnou tsunami. Informovala o tom agentura AP. Podle ní zatím nejsou zprávy o obětech či zraněných. Japonská televize NHK informuje o poškozených budovách a požáru ve městě Fukušima.
Konec éry kancléřky Merkelové: Symbol stability, dluh ve vztahu k Číně, shodli se novináři
Angela Merkelová končí v pozici německé kancléřky. Pro Němce se stala symbolem stability a dokázala si stát i za nepopulárními názory. Svět se za dobu jejího působení posunul, i tak ale některé důležité otázky zůstávají nevyřešené.
Na severovýchodě Japonska udeřilo silné zemětřesení. Vlna cunami u Fukušimy nehrozí
Severovýchod Japonska dnes zasáhlo zemětřesení, jehož síla podle předběžných údajů dosáhla 6,6 stupně. Oznámila to podle agentury Reuters japonská meteorologická služba. Varovala rovněž před možnými sesuvy půdy. Varování před vlnou cunami však úřady nevydaly.