reklama
CNN Prima News globální oteplování

globální oteplování

Výpis příspěvků ke štítku „globální oteplování“

Na Islandu spustili největší odsávačku CO2 ze vzduchu. Má pomoci klimatu

Na Islandu nedávno spustili největší „odsávačku“ oxidu uhličitého. Ta přímo ze vzduchu nasává tento skleníkový plyn a hluboko pod zemským povrchem jej přeměňuje na kámen. Čistička byla pojmenována Orca, což odkazuje na islandské slovo „orka“ znamenající energii. Za rok je schopna vymýtit množství CO2 odpovídající emisím vyšších stovek aut.

Greta je můj guru, co řekne, tomu věřím. Klimatická změna je tu, varuje český odborník

Evropa se v posledních měsících potýká s mnoha živelnými katastrofami i klimatickými extrémy. Tornádo nejprve zasáhlo Česko, o pár týdnů později se další objevilo na Slovensku. Německo zažilo zničující záplavy, Řecko sužují požáry a v Itálii naměřili rekordní teploty. „Velká část klimatických problémů je důsledkem lidské činnosti,“ sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS geolog a klimatolog Václav Cílek.

Desítky mrtvých a přeplněná chladící centra. Teploty v Kanadě atakují padesátky

Kanadu a severozápad USA zasáhla spalující vedra. Teploty na mnoha místech se blíží hranici 50 stupňů Celsia. Lidé v zoufalství věší na okna prostěradla a přikrývky, aby se alespoň trochu uchránili před paprsky slunce. V obou zemích otevřela chladící centra, kde se mohou občané ukrýt. I tak ale kanadská policie zaznamenala v okolí Vancouveru desítky náhlých úmrtí, která přisuzuje právě bezprecedentní vlně veder.

reklama